Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła Co


stanleyy92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po 10 latach użytkowania pieca DEFRO Optima 13kw piec sie rozszczelnił a raczej sitko sie zrobiło w dodatku od strony wody i w dodatku naa tylnej ściance ,rozumie w palenisku ale nie tam.

Moje pytanie jakiej firmy wybrać piec żeby wytrzymał powyżej 10 lat.

Pow. ogrzewana 90 m 7 grzejników .

Piec jest umiejscowiony w piwnicy ogrzewam tylko 1 piętro (dom 2 rodzinny parter ma osobny piec i właściciela).

Opał drzewo plus miał . Interesuje mnie piec zasypowy najlepiej dolnego spalania bez nadmuchu.

Wiem że mogę sam poszukać na forach opinii i szukałem i czytałem .Po prostu mam mętlik w głowie dlatego zwracam sie do państwa o poradę.

Nie wiem czy dalej brnąć w Firme Defro różne są opinie o ich piecach sam terz byłem zadowolony do dzisiejszego dnia.

Dziękuje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tacy wszystkiego to Ci nikt nie poda zacznij czytanie od takich stron jak:

http://ranking.czysteogrzewanie.pl/

http://czysteogrzewanie.pl/

Zrób sobie obliczenia na zapotrzebowanie domu na ciepło na stronie:

http://cieplowlasciwie.pl/

 

Co do kotła to może MPM DS II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sono 2020 dzięki

Paliłem na zasadzie parę szt drewna(własny las) łopata lub dwie koksu.

Wszystko było ok..

Założyłem wątek bo myślałem że się ktoś podzieli informacją na temat stosownych pieców(firm modeli) i przedewszystkim ich wytrwałości, przez forumowiczów.

Co do MPM DS II Ciekawy piec a co z wytrwałością?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U teściów, jak również u szwagra jest ten sam rodzaj kociołka - SAS NWG, u teściów od 2000 r, o mocy 1,0, u szwagra o mocy chyba 1,5 ze 2 lata później zamontowany.

U teściów ostatnio zaczął cieknąć, więc niebawem trzeba będzie kupić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie produkowane kotły mają  przetrwać 10 lat i trzeba kupić nowy. To jak zmowa jakaś,miałem Ogniwo które chodziło u mnie 16 lat i było w dobrym stanie lecz zachciało mi się miałowca który zdechł po 8 latach.To chyba jest teraz główna zasada przy produkcji, jak z wszystkim co nas otacza,auta ,AGD,elektronika itd. Przemyśl żeliwny kocioł jak Ci już sugerowałem. Cena może wyższa ale chodzi trzykrotnie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest palone oddolnie w górniaku to nawet tyle nie wytrzyma. Jak na razie nie słychać by prawidłowo obsługiwane górniaki jakoś szybko zdychały. Ja palę już 3 rok i nie widzę jakiejś szczególnej degradacji kotła. Nawet zastanawiam się czy aby mnie nie przeżyje :unsure:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie że tylko my i może garść spoza forum pali jak się powinno w gorniaku. Reszta smrodzi i olewa wszystko i wszystkich. A gdyby dofinansowac np VARMO czy ten błękitny węgiel to nakazy kupna kotłów 5 klasy czy w ogóle zakazy używania paliw stałych nie były by na topie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że jest lepiej, sam znam kilka osob ktore przerzuciły sie na palenie od góry,mój udział też w tym był :), i sobie chwalą, generalnie chwala wygodę i czyste wymienniki tudzież komin, to wymieniali jako główne plusy. My cieszymy się ze spalamy czyściej i mniej opału idzie,do innych przemawia namacalny fakt,że komin czysty,nie zatkany smołą  i nie trzeba go wypalać,czyścić,odbijać i sweter nie śmierdzi po wyjściu z kotłowni oraz mor...@ czysta :). co do opału wg mnie trzeba zakazać sprzedaży złego jakosciowo miału,flotu i innych g...n,przeprowadzic ogólnopolska akcję poprawnego palenia,a na koncu zakaz produkcji złych kotłów typu górno-dolny,SKI koksowy i podobnych pudeł. Oczywiscie najlepiej byłoby zeby wszyscy przeszli na gaz,i tak by było ale siła nabywcza PLN i zarobki nie pozwalają na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie udało przekonać do czystego palenia żadnego sąsiada :unsure: . Jednemu czyszczę raz do roku komin bo ma lęk wysokości i poza właz głowy nie wychyli.Jego komin to obraz nędzy i rozpaczy,smoła,smoła,smoła..no i kondesat. Sugerowałem inne palenie ale wzruszył tylko ramionami.Kopci aż się niedobrze robi. Inni tak samo. Dlatego jeśli nie mieli by wyboru i jeśli oferowano by dopłaty to może coś drgnie. Sam wymóg wysokiej jakości kotłów to za mało bo naród się nam uwstecznia,brak pociągu do słowa pisanego skutkuje tym że muszą mieć w garażu BMW czy Audi ale jak palić w kotle to już brak chęci do zdobycia jakiejś wiedzy w tym temacie , po prostu kupią,odpalą z ustawieniami jakie tam dała fabryka i zapomną o sprawie a kopcić dalej się będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po 10 latach użytkowania pieca DEFRO Optima 13kw piec sie rozszczelnił a raczej sitko sie zrobiło w dodatku od strony wody i w dodatku naa tylnej ściance ,rozumie w palenisku ale nie tam.

Moje pytanie jakiej firmy wybrać piec żeby wytrzymał powyżej 10 lat.

Pow. ogrzewana 90 m 7 grzejników .

Piec jest umiejscowiony w piwnicy ogrzewam tylko 1 piętro (dom 2 rodzinny parter ma osobny piec i właściciela).

Opał drzewo plus miał . Interesuje mnie piec zasypowy najlepiej dolnego spalania bez nadmuchu.

Wiem że mogę sam poszukać na forach opinii i szukałem i czytałem .Po prostu mam mętlik w głowie dlatego zwracam sie do państwa o poradę.

Nie wiem czy dalej brnąć w Firme Defro różne są opinie o ich piecach sam terz byłem zadowolony do dzisiejszego dnia.

Dziękuje pozdrawiam.

 

No tak Izdebnik z tego słynie czyli drewno od mebli i flot albo miał .Tam chyba wszyscy tak palą w kotłach . Kocioł jaki miałeś to typ tylnokanałowy i zgnije każdy tej konstrukcji jak nie ma ochrony powrotu . Niech zgadnę tylny płaszcz wewnętrzny sito a po drugiej stronie zimny powrót z instalacji . A+B= zgniły kocioł . Jeśli dasz taką samą konstrukcję to musisz dodać ochronę powrotu bo zarówno miał jak i drewno suchością nie grzeszy a wilgoć ze   spalin tam się będzie skraplała a w efekcie kwas siarkowy i ruda w kotle .

Kotły z tylnym pionowym wymiennikiem są dość sprawne i to na małych mocach ale temperatura spalin na granicy punktu rosy i stąd problem jaki miałeś spotęgowany przez wilgotne paliwo .Jak chcesz kocioł na lata to żeliwniak ale może lepiej kupić coś tańszego i poczekać na dofinansowanie albo całkiem olać ten miał i kupić HG na drewno jak go masz pod dostatkiem . Tylko HG na tak mała powierzchnię nie wiem czy gra warta świeczki czy nie lepiej jakiegoś malucha na podajnik  albo pelet z dofinansowaniem i święty spokój.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 

Przepraszam że długo nie odpisywałem(praca, zawirowanie z kupnem pieca,montaż).

Więc wybór padł na Defro delta (musiałem niski kupić) .Z poprzedniego byłem zadowolony 1600 zł kosztował 10 at wytrzymał padł z mojej winy,po przeczytaniu różnych wątków na tym forum stwierdzam że:

piec chodził 6 lat bez pompy powrót był zawsze letni może 30 /35 st, na piecu rzadko przekraczał 60 st przeważnie 45/55 więc sie w środku kisiło i rosiło na tylnym płaszczu na powrocie w dodatku paliłem jak w dolnym spalaniu więc kwas i tak dalej.Na dzień dobry w nowym zapaliłem tęz jak w dolnym szybko się wypaliło morze 2 godz palenia(muł+drzewo) na drugi dzień zapaliłem od góry z taką samą ilością opału jak dzień wcześniej ,5 godzin palenia ,mniej smrodu wokół domu czystszy piec na piecu ustawione było 70 stC na powrocie mierzyłem było 62 stC pompka na 1.

Więc dzięki wam forumowicze zrozumiałem jakie błędy popełniałem drugi raz nie popełnię jakoś wypale tą tone mułu i przerzucam się na orzech i górne spalanie.

mac65 odpadami nie paliłem ale wokół mnie pełno takich.

wielkie dzięki pozrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupujcie Biawar Optimax. Ja nie mam z nim dobrego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.