Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawa Instalacji Po Wymianie Pieca.


lukas38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa miesiące temu zamontowałem nowy piec Kołton duox 25kw do dwudziestoletniej instalacji w układzie otwartym. Był to montaż na szybko bez kombinacji. Teraz trzeba by to poprawić i zastanawiamy się jak. Został zamontowany zawór 3d sterowany elektronicznie z sterownika pokojowego ST-281. Temperatura na piecu 60c na kaloryfery 40c i powrót przy piecu ma 40c.Trochę mało bo różnicy 20c, i wydaje mi się że za dużo pali bo około 42 kg na dobę przy 5c na zewnątrz. Powierzchnia ogrzewana 300m dom 20 lat z podwójnego maxa bez ocieplenia okna nowe. Jest sens kombinować z dogrzaniem powrotu żeby obniżyć spalanie?? W załączniku schemat z teraźniejszą instalacją. Myślę o zamontowaniu zaworu 4d lub drugiego 3d tylko jak to zrobić bo mam dwa powroty w tym jeden bardzo nisko...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj,wszystko działa prawidłowo.

Utopisz kasę w tzw. "ulepszacze",a w rzeczywistości skomplikujesz cały układ i nic nie będzie prawidłowo działać.

Chyba nie chcesz zimy spędzić w kotłowni?

Różnica temp. zasilanie -powrót jest moim zdaniem wzorcowa.

Wg mnie ilość spalanego opału na 300m2 niedocieplonej chałupy jest w normie.

Jakim węglem palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pompę ciepła jako bojler i jest zakręcona ponieważ taniej mi wychodzi grzanie prądem jak ekogroszkiem. A powrót chciał bym dorównać do temp pieca bo na zdrowy rozum wydaje mi się jak nie będzie wytrącać woda ciepła z pieca to na podtrzymaniu będzie długo trzymał. Teraz mam 12min pracy i 22min podtrzymania i różnica temperatur to 10c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.