Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc, Który Piec Mam Kupić.


smiss1980

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się kompletnie bo zawsze mieszkałem w bloku i piec nie był mi potrzebny, natomiast teraz potrzebuje jakiś najprostszy tani piec do takiego małego mieszkania o pow. 20m. i nie wiem który mam kupić.. Chce żeby to był piec dzięki któremu będzie tam gorąco. Palił będe węglem lub ekogroszkiem. Dołączam zdjęcia pieców nad którymi się zastanawiam. Te srebrne po lewo wyglądają ładniej i są nowe prosto ze sklepu, ale są ze zwykłej blachy i kolega mi je odradzał, natomiast te pozostałe są używane i ponoć lepiej by ogrzały to pomieszczenie, ale wizualnie mnie nie zachęcają i nie wiem czy jest sens kupować taki stary i zniszczony piec i czy aby na pewno spełni on swoje zadanie. Jeśli ktoś się na tym zna i może coś doradzić który powinienem kupić to prosze o jakąś rade.

post-70420-0-54881700-1479437617_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 20 m2 to jedno pomieszczenie? Masz instalację C.O? Jeśli to jedno pomieszczenie czy dwa, to ja bym radził kupić piec wolnostojący, czyli kozę.

Albo piecokuchnię bo to jest maleńka powierzchnia jak na normalny kocioł zasypowy i będziesz go dusil ,będzie za dużo mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.szalonymax.pl/product-pol-38180-92238180-Piec-grzewczy-kaflowy-7-8kW-Retro-trzywarstwowy-na-drewno-i-wegiel-kolor-braz-.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

Jeżeli nie ma instalacji c.o.,to ten piec po jednym rozpaleniu i to nie za dużym w sensie ilości opału,po całkowitym wypaleniu(b. ważne!)zakręcasz drzwiczki i cieszysz się ciepełkiem przez całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 20 m2 to jedno pomieszczenie? Masz instalację C.O? Jeśli to jedno pomieszczenie czy dwa, to ja bym radził kupić piec wolnostojący, czyli kozę.

Albo piecokuchnię bo to jest maleńka powierzchnia jak na normalny kocioł zasypowy i będziesz go dusil ,będzie za dużo mocy.

Nie mam c.o. To jest jedno pomieszczenie w starym budynku i jest w nim strasznie zimno. Piec będzie jedynym źródłem ciepła. Tylko nie wiem w dalszym ciągu który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.szalonymax.pl/product-pol-38180-92238180-Piec-grzewczy-kaflowy-7-8kW-Retro-trzywarstwowy-na-drewno-i-wegiel-kolor-braz-.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

Jeżeli nie ma instalacji c.o.,to ten piec po jednym rozpaleniu i to nie za dużym w sensie ilości opału,po całkowitym wypaleniu(b. ważne!)zakręcasz drzwiczki i cieszysz się ciepełkiem przez całą dobę.

Nie mam c.o. To jest jedno pomieszczenie w starym budynku i jest w nim strasznie zimno. Piec będzie jedynym źródłem ciepła. Tylko nie wiem w dalszym ciągu który wybrać. I nie stać mnie w ten chwili na jakiś drogi piec. Tylko na te co dodałem na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam c.o. To jest jedno pomieszczenie w starym budynku i jest w nim strasznie zimno. Piec będzie jedynym źródłem ciepła. Tylko nie wiem w dalszym ciągu który wybrać.

Prawdę mówiąc nigdy takiego sprzętu nie używałem,jedynie trociak. Ja bym kupił na węgiel bo jest to mniej kłopotliwe w użytkowaniu,no chyba że masz drewna w bród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie kaflaki w ramie produkują  lokalni wytwórcy wyrobów żelaznych [ramy kuchni kaflowych,szybry,blaty stalowe,piekarniki] najłatwiej zapytac o takiego wytwórcę w sklepie "żelaznym" których jeszcze u nas jest wiele, u mnie w okolicy jest taki wytwórca,ma kaflaki w ramie:piecyki,kuchnie z piekarnikiem i bez,kuchnie z węzownicami itp. Myślę,że tacy producenci są i w twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.szalonymax.pl/product-pol-38180-92238180-Piec-grzewczy-kaflowy-7-8kW-Retro-trzywarstwowy-na-drewno-i-wegiel-kolor-braz-.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

Jeżeli nie ma instalacji c.o.,to ten piec po jednym rozpaleniu i to nie za dużym w sensie ilości opału,po całkowitym wypaleniu(b. ważne!)zakręcasz drzwiczki i cieszysz się ciepełkiem przez całą dobę.

Widziałem ostatnio taki sam za 1600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą dobe to przesada,ale z 8h najprawdopobniej utrzyma ciepło. U mnie w sasiedniej wsi gosc ma za 1800,tak ze za pare stowek tego nie kupisz nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki piecyk,koze z pierwszego zdjecia na czas budowy jak nie bylo centralnego.cena ok 200 zl plus rury za 30 zl.Im wiecej rur tym cieplej.Sam piecyk szalu nie robi,ale do pomieszczenia 20m to nawed za duzo.Palilem weglem i drewnem,weglem powinien pare godzin grzac.dodam jeszcze ze po sezonie palenia calkowicie wypalil sie szyber w piecu wiec duzo ciepla uciekalo w komin,Wydaje mi sie że lepsza będzie mala koza żeliwna.Jezeli stalowy to z grubej blachy i zeby miał troche szamotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.