Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy !!!! Mój Problem To Wyzwanie Dla Najlepszych...


Armino

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz problem polega na tym że, hydrofor wlacza sie co 5 sekund, zaznaczam że zawór zwrotny jest ok , zarówno ten przed hydroforem jak i ten zaraz za pompą w studni..., co jakiś czas dopompowywany jest powietrzem, ale to pomaga na kilka dni zaledwie, poza tym z kranika bezpieczeństwa umieszczonego za wyłącznikiem ciśnieniowym tuż za hydroforem, cieknie woda chociaż ciśnienie na hydroforze to zaledwie 3,5. Ale- uwaga, kiedy woda nie jest pobierana, hydrofor przestaje się wlączać tak około 20 minut po tym ostatnim pobraniu...Oczywiście było już u mnie kilku hydraulików ( oczywiście poza autorem tej instalacji, bo kontakt z tym człowiekiem grozi mi zawałem lub innym uszczerbkiem na zdrowiu), i wszyscy rozkładają ręce, gdyż... poza hydroforem jest inny, przerastający wszystkich problem, mianowicie, 200l bojler nagrzewa wodę, która wystarcza na około 20 sekund !!!!! Po około 20 sekundach leci zimna woda i słychać z łazienki bynajmniej nie wesoły głos mej małżonki...Co ciekawe, po zakręceniu wody i natychmiastowym jej odkreceniu, ciepła woda poja sie ponownie, tym razem jednak na 10 sekund, i to już koniec ciepłej wody, pomimo faktu, iż w piecu węgiel rozgrzany do czerwonosci grzeje aż miło. POza tym, woda ciepła, jeśłi już leci, to leci pulsacyjnie, to znaczy kilka sekund mocniej, kilka sekund słabiej, i to na wszytskich kranach.

Autor mojej instalacji co wykonal cyt "trzeci obieg", tzn na powrocie cwu do bojlera, połączył ten powrótz dojściem zimnej wody do bojlera i wstawił tam pompę. Postaram się załączyć zdjęcia tej ciekawej konstrukcji. Jednak fakt, iż pomimo palenia w piecu nie mam ciepłej wody, jest naprawdę przygnębiający... Pomóżcie coś wymyśleć bo wszyscy wymiękają a ja już nie wiem co robić.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO JEST ZLKE ZROBIONA CYRKULACJA ,I CO Z TY HUDROFOREM DAJ FOTO TO ZARAZ COS PORADZIMY A NA TERAZ TO PROPONUJE CYRKULACJE WYŁACZYC I ZAKRECIC ZAWÓR PRZY POMPIE OD CYRKULACJI ZAGWARANTUJE TO PRZYNAJMNIEJ STAŁY PRZEPŁYW CIEPŁEJ WODYNO CHYNBA ZE TO COS GORSZEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy hydroforze najprawdopodobniej uszkodzony jest czujnik ciśnienia lub źle jest ustawiony - zbyt mała różnica ciśnienia pomiędzy załącz a wyłącz stad te częste włączenia i wyłączenia przy poborze wody. już przy niewielkim spadku ciśnienia w instalacji pompa załącza się , zakładając, że wielkość zbiornika hydroforowego i wielkość poduszki powietrznej w tym zbiorniku jest prawidłowa. A ten zawór bezpieczeństwa jeśli cieknie to trzeba wymienić bo albo jest na zbyt niskie ciśnienie, albo jest uszkodzony, lub lub pomiędzy gniazdo a grzybek dostało się jakieś zanieczyszczenie. To co piszę jest ogólne ale przy tej ilości uzyskanych informacji nasuwają się takie wnioski. Co do pulsacyjnego lecenia wody - jest to przy hydroforach normalne ze względu na niestałość ciśnienia. Ciśnienie po pracy pompy jest wyższe ilość wypływającej wody większa. Przy spadku ciśnienia ilość wypływającej wody jest mniejsza i z tym należy się pogodzić.

Co do zasobnika ciepłej wody to zgadzam się z automatykiem źle wykonana cyrkulacja. Należy ją odciąć. Te 10 sekund lecenia wody to jest tyle ile zleci ciepłej wody znajdującej się w cyrkulacji. Cyrkulacja pracuje w tym przypadku jak bajpas. Należy ją poprawnie zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli możesz to wystaw fotki i opisz jak poprowadzona jest instalacja (o tym czego nie widać na zdjęciach), to było po pierwsze,

po drugie - hydrofor musi być napełniony powietrzem, im go mniej tym częściej będzie włączała się pompa ładująca go, drugim czynnikiem, który ma wpływ to ustawienie włącznika - sprawdź przy jakim ciśnieniu włącza się pompa i przy jakim wyłącza. To może być wytłumaczenie zmian ciśnienia wody w czasie jej pobierania. Zawór bezpieczeństwa do wymiany.

jeżeli chodzi o bojler z ciepłą wodą - wygląda mi to na odwrotne podłączenie zasilanie - wyjście ciepłej wody, ale nie widzę więc nie mogę nic powiedzieć z pewnością, lub jeżeli nie to no to może brak ładowania bojlera z instalacji CO, nie spełnione warunki na obieg grawitacyjny i brak pompy ładującej bojler.

Prosimy o fotki lub-i schemat instalacji z opisem. Wtedy można coś wnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję Wam za zainteresowanie i chęć pomocy. Oczywiście już załączam fotki i z niecierpliwością czekam na dalsze komentarze,

może pomocną będzie informacja że wszyscy hydraulicy którzy tu byli mówią że podłączone jest wszystko ok... oczywiście nie twierdzę że się nie mylą, bo w końcu żaden z nich nie zaradził problemom... Jednak jak wyłączę tą cyrkulacyjną pompkę widoczną na zdjeciach, to juz w ogóle nie ma ciepłej wody, nawet tej minutki.

 

Aha, ciśnienie na hydroforze, nawet po odkręceniu kranu tylko na chwilkę, w ciągu sekundy spada do 1,8 i wtedy włacza się hydrofor, dobija do 4 i staje. Także reakcja hydroforu na najmniejszy pobór wody est taka ze natychmiast się włącza

post-6287-1234277411_thumb.jpg

post-6287-1234277538_thumb.jpg

post-6287-1234277656_thumb.jpg

post-6287-1234277782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ciśnienie na hydroforze, nawet po odkręceniu kranu tylko na chwilkę, w ciągu sekundy spada do 1,8 i wtedy włacza się hydrofor, dobija do 4 i staje. Także reakcja hydroforu na najmniejszy pobór wody est taka ze natychmiast się włącza

co do hudroforu chłopie jak idziesz do pozaru kamienicy z hudronetką no co za ... to montował jak do domu to zbiornik przynajmniej 200l tak zebys po wybraniu 50l sie załaczył, układ zasobnika jest ok tylko daj jeszcze foto co jest nawywijane nad kotłem i połaczenie kotła i zasobnika bo obawiam sie najgoszego i jeszcze zały układ tego hydrofora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czylii hydrofor za mały... zalączam zdjęcie instalacji nad kotłem, ta ryrka która jest z pompą przy bojlerze to powrót ciepłej wody , nie rozumiem dlaczego on się łączy z dojściem zimnej wody... czarna magia po prostu, jeszcze mi bateria od aparatu siadła... jak sie podladuje to jeszcze cos wysle.

post-6287-1234282528_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie widze całosi musze widzied dokładnie zasobnik połacznie z pompami itp

a co do cykulacji to nie jest najgozej tak moze byc z zasilaniem zimnej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję Wam za zainteresowanie i chęć pomocy. Oczywiście już załączam fotki i z niecierpliwością czekam na dalsze komentarze,

może pomocną będzie informacja że wszyscy hydraulicy którzy tu byli mówią że podłączone jest wszystko ok... oczywiście nie twierdzę że się nie mylą, bo w końcu żaden z nich nie zaradził problemom... Jednak jak wyłączę tą cyrkulacyjną pompkę widoczną na zdjeciach, to juz w ogóle nie ma ciepłej wody, nawet tej minutki.

 

czy to niebieskie to zbiornik hydroforowy? W poziomie nigdy to nie będzie pracowało. Zbiornik musi być ustawiony pionowo inaczej powietrze zawsze ucieknie.

 

Może odejdę trochę od tematu, ale izolacja jest do zimnej wody nie do instalacji ciepłowniczej, czy ta rdza przy pompie c.w.u. to przeciek?

W temacie czy pompa c.w.u. działa? Może tylko grawitacja przepycha wodę?

 

Najlepiej zrób schemat połączeń z natury może wtedy coś będzie widać. Zdjęcia pokazują tylko fragmenty instalacji. Na schemacie strzałkami zaznacz przepływ oraz strzałki przepływu przez zawory zwrotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie może. powietrze które znajduje się w zbiorniku musi być w górnej części zbiornika, wylot na dole. Duże zbiorniki mają jeszcze wodowskaz (rurka szklana pomiędzy dolna częścią zbiornika a górną) aby było widać stan wody a tym samym wielkość poduszki powietrznej. a tak trzeba to robić trochę na oko, gdy zaczyna się pompa hydroforowa częściej włączać trzeba uzupełnić poduszkę powietrzną. Obróć najpierw zbiornik do pionu (wlot wody u dołu) przerwy we włączeniach powinny się zwiększyć. Oczywiście dopompuj do zbiornika powietrza. Jeśli będzie za dużo to nadmiar wyleci razem z wodą. Ten zbiornik to nie naczynie przeponowe, mam nadzieje? Powietrze powinno wypełniać hydrofor mniej więcej do połowy. Powietrze uzupełniaj przy ciśnieniu wody. przy spuszczeniu wody do zera powietrze zostanie wypchnięte do instalacji i trzeba je uzupełnić powtórnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu faceta dołujecie z tym hydroforem stare tak miało zbiorniki w pionie i po 200-300 litrów a nowe są malutkie i montowane w poziomie bo to jest naczynie z przeponą tak jak naczynie przeponowe do układu zamkniętego CO czyli jemu jest obojętne w jakiej pozycji będzie. A co do jego małutkiej pojemności czyli owych 50 litrów to ja myślę że chyba starczy no chyba że szlak trafił pompę lub właśnie źle jest ustawiony wyłącznik ciśnieniowy hydroforu. Albo co jeszcze gorsze pękła przepona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie zamontował bym z tak małym zbiornikiem one nadaja sie do podlewania a nie do domu gdzie weszmiesz 5l wody i juz słyszysz jak ryczy cos w domu szlak by mnie trafił ale dobra czkamy na foto tego zasobnika jak jest połaczony z piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu faceta dołujecie z tym hydroforem stare tak miało zbiorniki w pionie i po 200-300 litrów a nowe są malutkie i montowane w poziomie bo to jest naczynie z przeponą tak jak naczynie przeponowe do układu zamkniętego CO czyli jemu jest obojętne w jakiej pozycji będzie. A co do jego małutkiej pojemności czyli owych 50 litrów to ja myślę że chyba starczy no chyba że szlak trafił pompę lub właśnie źle jest ustawiony wyłącznik ciśnieniowy hydroforu. Albo co jeszcze gorsze pękła przepona.

 

Naczynie wzbiorcze gdy ma prawidłowo pracować to niestety nie może też leżeć w poziomie. Przepona musi być cała zakryta wodą po stronie wody oczywiście. Wtedy napływ wody musi być od góry aby odpowietrzył się po stronie wody. Dlatego pytałem się czy jest to naczynie z przeponą.czytajcie proszę dokładniej wypowiedzi. sam posiadam pompę hydroforową która ma zbiornik przed wirnikiem. Posiada przeponę, poduszkę powietrzną. Ale ma jeszcze jedną rzecz, układ elektroniczny który utrzymuje ciśnienie na stałym poziomie i nie wyłącza się wcale dopóki jest pobór wody powyżej pewnej wartości, przy małym poborze pracuje jak zwykły hydrofor. Ten też przy odpowiednim położeniu zbiornika powinien zadziałać. dlatego nie piszę, że zbiornik jest nieodpowiedni tylko aby go właściwie zamontować. gdyby był za mały zawsze można dołożyć drugi zbiornik, nawet w pewnej odległości od hydroforu. Przy naczyniu przeponowym również inaczej trzeba uzupełnić ciśnienie powietrza. Wtedy spuszcza się wodę i ustala się ciśnienie zgodnie z DTR gdzie producent określa jakie ciśnienie wstępne musi panować aby układ działał przy ustawionym ciśnieniu wody. TO BARDZO WAŻNE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat gotowy,tylko nie wiem czy się nada do czegokolwiek, bo chyba nie umiem tego wyrysować... dla pewności zrobiłem jeszcze pare zdjęć może z nich da się odczytać układ zasilania bojlera, dołączam jeszcze jedno zdjęcie hydroforu, widać na nim cału układ zasilania hydroforu

 

Panowie, hydrofor jest pod schodami, dlatego nie moge sfotografowac jego polaczenia z piecem, ale widac je mam nadzieje na innym zdjeciu, gdzie widac rurke w izolacji idącą dołem z lewej strony pieca. A co do niescisłości, oczywiście to jest hydrofor przeponowy, i śledząc wasze róznice zdań co do jego położenia - pionowo czy poziomo, to sam już nie wiem... jednak budzi się we mnie nadzieja widząc Wasze odpowiedzi

post-6287-1234292161_thumb.jpg

post-6287-1234292430_thumb.jpg

post-6287-1234292539_thumb.jpg

post-6287-1234292731_thumb.jpg

post-6287-1234292829_thumb.jpg

post-6287-1234292942_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat gotowy,tylko nie wiem czy się nada do czegokolwiek, bo chyba nie umiem tego wyrysować... dla pewności zrobiłem jeszcze pare zdjęć może z nich da się odczytać układ zasilania bojlera, dołączam jeszcze jedno zdjęcie hydroforu, widać na nim cału układ zasilania hydroforu

 

ZBIORNIK HYDROFORU TAK JAK PISAŁEM !

Mam pytanie czy zasobnik ma możliwość odpowietrzenia się w kierunku instalacji? czy posiada spadek w kierunku tyłu zbiornika (bez przyłączy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest nowy hydrofor o jaki myślę to poczytajcie sobie poniższy cytat z artykułu Pompy i Hydrofory w domu.

"Współczesne zbiorniki hydroforowe są pozbawione tych wad. Osiągnięto to wprowadzając wewnątrz zbiornika elastyczną membranę gumową, rozdzielającą przestrzeń wodną od powietrznej.

 

W istocie woda znajduje się w worku gumowym. Zbiorniki te są mniejsze niż tradycyjne – w większości przypadków ich pojemność wynosi maksymalnie 50-60 litrów. Całe zestawy sprzedawane są jako kompakty złożone ze zbiornika o osi poziomej z zamocowaną na nim pompą.

 

Wyposażone są ponadto w przewód łączący pompę ze zbiornikiem oraz wyłącznik ciśnieniowy. Taki zestaw wystarczy włączyć w instalację wodną i używać wody. Są one znacznie mniej hałaśliwe niż tradycyjne i gwarantują duży komfort użytkowania

Nowoczesny zestaw hydroforowy

Nowoczesny zestaw hydroforowy

 

Interesującą propozycją jest system hydroforowy, w którym pompa, zbiornik ciśnieniowy i regulator elektroniczny tworzą jedną zwartą jednostkę zwaną JetpaQ. Wymaga ona tylko 1/3 miejsca zajmowanego przez zwykły zestaw hydroforowy.

 

Unikalną cechą tej pompy jest zmienna szybkość obrotów, regulowana szybkością przepływu wody. Dzięki temu JetpaQ zawsze dostarcza wodę o stałym ciśnieniu, nawet przy bardzo małych przepływach."post-2199-1234293987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten przewód wchodzący pod izolację na obejściu pompy obiegowej to czujka? Właściwszym miejscem do montażu jest rura już na prostym odcinku za pompą. a jeśli chodzi o spadek to cała wężownica może być wypełniona powietrzem i woda przechodzi przez nią tylko w małych ilościach.

 

Jeśli to jest nowy hydrofor o jaki myślę to poczytajcie sobie poniższy cytat z artykułu Pompy i Hydrofory w domu.

"Współczesne zbiorniki hydroforowe są pozbawione tych wad. Osiągnięto to wprowadzając wewnątrz zbiornika elastyczną membranę gumową, rozdzielającą przestrzeń wodną od powietrznej.

 

W istocie woda znajduje się w worku gumowym. Zbiorniki te są mniejsze niż tradycyjne ? w większości przypadków ich pojemność wynosi maksymalnie 50-60 litrów. Całe zestawy sprzedawane są jako kompakty złożone ze zbiornika o osi poziomej z zamocowaną na nim pompą.

 

Wyposażone są ponadto w przewód łączący pompę ze zbiornikiem oraz wyłącznik ciśnieniowy. Taki zestaw wystarczy włączyć w instalację wodną i używać wody. Są one znacznie mniej hałaśliwe niż tradycyjne i gwarantują duży komfort użytkowania

Nowoczesny zestaw hydroforowy

Nowoczesny zestaw hydroforowy

 

Interesującą propozycją jest system hydroforowy, w którym pompa, zbiornik ciśnieniowy i regulator elektroniczny tworzą jedną zwartą jednostkę zwaną JetpaQ. Wymaga ona tylko 1/3 miejsca zajmowanego przez zwykły zestaw hydroforowy.

 

Unikalną cechą tej pompy jest zmienna szybkość obrotów, regulowana szybkością przepływu wody. Dzięki temu JetpaQ zawsze dostarcza wodę o stałym ciśnieniu, nawet przy bardzo małych przepływach."post-2199-1234293987_thumb.jpg

 

Tak ale pompa znajduje się nad zbiornikiem i tam właśnie odpowietrza się zbiornik. A ciśnienie tak jak pisałem. Odsyłam do DTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do niescisłości, oczywiście to jest hydrofor przeponowy, i śledząc wasze róznice zdań co do jego położenia - pionowo czy poziomo, to sam już nie wiem...

Armino nie utrudniaj ogladania zjec i rób je we własciwej rozdzielczosci i pojemnosci

 

zbiornik hydrofora zostaw jak jest , taka jest jego własciwa pozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rurę od pompy i dalej do domu należałoby podnieść wyżej a do zbiornika połączyć w dół. Z zasobnikiem, spróbuj odpowietrzyć wężownicę zamykając górny zawór i popuszczając śrubunek - powinna się pojawić woda z rury powrotnej. Przedtem jednak przydław też powrót aby nie oblewać się wodą.

 

Pokaż też zdjęcie pompy hydroforowej.

 

Fitr na zimnej wodzie jest w złej pozycji. Powinien być śrubą do dołu aby zanieczyszczenia zbierały się w filtrze a nie w rurze. Przy wykręcaniu i czyszczeniu brud pozostanie w rurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie może. powietrze które znajduje się w zbiorniku musi być w górnej części zbiornika, wylot na dole. Duże zbiorniki mają jeszcze wodowskaz (rurka szklana pomiędzy dolna częścią zbiornika a górną) aby było widać stan wody a tym samym wielkość poduszki powietrznej. a tak trzeba to robić trochę na oko, gdy zaczyna się pompa hydroforowa częściej włączać trzeba uzupełnić poduszkę powietrzną. Obróć najpierw zbiornik do pionu (wlot wody u dołu) przerwy we włączeniach powinny się zwiększyć. Oczywiście dopompuj do zbiornika powietrza. Jeśli będzie za dużo to nadmiar wyleci razem z wodą. Ten zbiornik to nie naczynie przeponowe, mam nadzieje? Powietrze powinno wypełniać hydrofor mniej więcej do połowy. Powietrze uzupełniaj przy ciśnieniu wody. przy spuszczeniu wody do zera powietrze zostanie wypchnięte do instalacji i trzeba je uzupełnić powtórnie.

 

Przy tym zbiorniku może ponieważ woda jest w gumowym balonie a powietrze do okoła pod odpowiednim ciśnieniem.

Według mnie może uszkodzony być regulator ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

schemat gotowy,tylko nie wiem czy się nada do czegokolwiek, bo chyba nie umiem tego wyrysować... dla pewności zrobiłem jeszcze pare zdjęć może z nich da się odczytać układ zasilania bojlera, dołączam jeszcze jedno zdjęcie hydroforu, widać na nim cału układ zasilania hydroforu

:blink: :angry: :o Matko i córko!!!!!zastrzel tego fachowca i zakop głęboko!!!!Co on Ci namotał w tej instalacji!!!!!ZGROZA!!!!Trzy pompy????Czy Ty ogrzewasz pałac????Masz fatalnie zrobioną instalacje,niestety.Ciężko cokolwik Ci poradzić <_< Widziałem już wiele instalacji ale Twoja powinna być pokazana w ,,USTERCE,, :D .wYSTARCZY JEDNA POMPA OBIEGOWA i likwidacja 1/3 rur w kotłowni.Potrzebujesz naprawde dobrego fachowca do doprowadzenia instalacji do używalności i funkcjonalności.Szczerze Ci wsółczuje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz jeszcze ciśnienie powietrza w zbiorniku ale bez ciśnienia po stronie wodnej. Podaj typ hydroforu, może znajdę DTR i instrukcję i coś się wyjaśni. Przyczyną też może być zbyt duże ciśnienie powietrza (woda w ogóle nie wchodzi do zbiornika) lub zbyt małe (zbiornik jest prawie całkowicie wypełniony wodą), a jeśli nie to to trzeba sprawdzić czujnik ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.