Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Kotła Kj Mp2 Sterownik Master 500


Matuszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Panowie o pomoc.

Mianowicie chodzi o ustawienia pieca który grzeje średnio a pali dużo.

Piec Kj mp2 20 kW, 1.7 m2 podajnik tlokowy - lokalny producent ale robi porządne kotły.

Sterownik to Master 500.

Parametry pracy:

Histereza 2stopnie

Grzanie cykli 1

Grzanie pauza 200 sek

Grzanie siła nadmuchowe 50%

Wentylator wybieg 10 sek

Wentylator op.wył 10 sek

Podtrzymanie cykli 1

Podtrzymanie pauza 60 min

Podtrzymanie lato pauza 80 min

Podtrzymanie wentylator praca 15 sek

Podtrzymanie wentylator pauza 60 min

Podtrzymanie wentylator siła nadmuchowe 50%

Wentylator płynnie :nie

Pompa c.o. 40stopni

 

Piec pali ok 35kg ekogroszku 22mj/kg na dobę przy temp. ok 0 stopni na zewnatrz. często podaje opał i krótko trzyma temperaturę. Dom nowy ocieplony 140m2, wszędzie podłogowe.

 

Bardzo proszę o pomoc bo zaczynam zazdrościć blokersom termostatów przy grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się w  sterowniku ale mam tłoka i tak po analizie na chłopski rozum twoich parametrów to bym zmniejszył nadmuch najpierw do 40% ew. nawet mniej ale już powoli w dół ale później tak stopniowo o 2 %  Zmniejsz rownież  

Parametry pracy:
Histereza 2stopnie 
Grzanie cykli 1
Grzanie pauza 200 sek                          ZMNIEJSZ na 100  a póżniej gdy nadal mało to w dół 
Grzanie siła nadmuchowe 50%                jak wyżej pisalem 40% i ew. gdy nie ma poprawy jeszcze stopniowo po 2 oC
Wentylator wybieg 10 sek
Wentylator op.wył 10 sek
Podtrzymanie cykli 1
Podtrzymanie pauza 60 min                          Gdy zauważasz że w podtrzymaniu dłuzej stoi i jest opał na palenisku wypalony to zmniejszaj
Podtrzymanie lato pauza 80 min
Podtrzymanie wentylator praca 15 sek
Podtrzymanie wentylator pauza 60 min                                         Zmniejsz na 30
Podtrzymanie wentylator siła nadmuchowe 50%
Wentylator płynnie :nie                                                                 OBOWIĄZKOWO PŁYNNIE !!!!!!!!!!  ja na taki parametr bym na mym sterowniku GECO tylko mażył
Pompa c.o. 40stopni 

 

A czy instrukcję obslugi sterownika przestudiowałeś by ja znać dobrze ?!?!?!?!?!  podstawa!!!!!

A opal to jaki to groszek kupiłeś z 22MJ  czy to wartość opałowa czy ciepło spalania bo jak drugie to wówczas efektywność jego czyli wart. op. na pewno o 2, 3 a nawet 4 mniejsza a to już KIEPSKI i wówczas musisz sie liczyć z tak wielkim spalaniem.  A jakie ma inne parametry???   Popioł??? Siarka??? SPIEKALNOŚĆ ???? !!!!!  Czy jest suchy??? jaka wilgotność podawana przez producenta???   A jaki to groszek czy kamienny czy brunatny (bardziej prawdopodobne) ???   

A tak radziłbym aby do tłokowca najlepiej kupować miał - gdy przyzwoity czyli gdyby mial tak ok. 22 - 23MJ  (a 25 to super ) popiół w okol. 10% S=do1%, SPIEKALNOŚĆ jak najmniejsza np.10 (najlepiej=0)

Poczytaj innych uwagi, doświadczenia, przejścia i wyciągnij wnioski. 

A co do producenta że  "lokalny producent ale robi porządne kotły"  ja bym był powsiągliwy w tym temacie !!!!!!

ła oraz instalacJak możesz to dodaj zdjęcia kotła oraz instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za cenne rady. Zmieniłem wszystko jak podyktowałeś. Nie mam najmniejszego doświadczenia w kwestii pieców z podajnikiem. Instrukcja leży na piecu obok sterownika jednak praktycznie nic nie wyjaśnia. Ekogroszek ma wartość opałową 22Mj/kg, wilgotność 20-35%,popiół 5-10%,siarka 1-1.8%, spikalnosć 0-30% to specyfikacja producenta. Zdjęcia pieca i instalacji wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.