Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Wyłożenie Pieca Cegłą Szamotową Coś Da ?


piotria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec DEFRO Optima komfort 25. Palę w nim odgórnie tj zasypuje wiadro węgla, daję trochę klocków bukowych i podpałkę. Problem w tym że chce ogrzać tylko połowę domu, a nie chce zasypywać pieca większą ilością węgla bo obawiam się że nie opanuje temperatury gdy cały zasyp się skoksuje. Zastanawiałem się na wyłożeniem pieca cegłą szamotową aby zasyp był węższy a węgiel skoksował się stopniowo, może przy okazji spalałby się dłużej. Martwi mnie tylko to że jedna cegła waży 3,5 kg i jak bym obciążył ruszt dziesiącioma takimi cegłami to mogłoby być nieciekawie. Co o tym myślicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włożyłem do kotła mam 23 kw ogrzewa tylko 80 mk 8 sztuk cegły szamotowe zmniejszył em palenisko plus oblozylem ściany 8 sztuk płytek szamotowych i jest naprawdę w miarę dobrze

Pale teraz weglem z piasta trzyma przy obecnych temperaturach do 8 godzin ponieważ mam dmuchawe a na razie nie mogę sobie pozwolić palic bez ponieważ mam za mały przekrój komina to tylko 14/14

Ale wracając do tematu na pewno cegły będą się dobrze sprawował będzie lepsze spalanie i dłużej będą trzymały ciepło. Warto je zastosować w twoim przypadku.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam optime komfort i niedawno zmiejszylem komore spalania tylną sciane na plasko oblozylem szamotem to co zauważyłem wydaje mi sie ze proces spalania sie polepszył cegly świecą az milo jak sie nagrzeja i lepiej dopalaja węgiel wczoraj rozpalilem o 23 i dopiero dzisiaj o godz 17 dopiero rozpalilem na piecu bylo jeszcze 32st takze jest super bo przedtem lopate wiecej musialem dawac a teraz mniejsze palenisko ? Tak mam wyłożoneb71235f66c462510d95c9f84dbe8b3f7.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi cegieł nie ma się co przejmować 100procent nic sie nie stanie to jest bardzo gruba stal a spawanie dobrej jakości także spoko bez ryzyka :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.