Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Hi. Słuchajcie, czy u Was wszystkich sterownik przebija temp CO o ok 5oC lub więcej ?

Widzę u Wiesława wykresy i nie wygląda to dobrze.

Przede wszystkim... zadana na IE różni się od zadanej na coali. Po drugie, czujnik IE jest na rurce... Po trzecie, nie wiem co Ci tam się nie podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem trochę inną sprawę z temperaturą.- z obniżoną. Widzę że na sterowniku poprawiono na www nie. Na sterowniku pokazuje aktualnie zadaną (tak ma być) na www główną.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim... zadana na IE różni się od zadanej na coali. Po drugie, czujnik IE jest na rurce... Po trzecie, nie wiem co Ci tam się nie podoba ;)

OK. U mnie jest zawór 4D i jeśli CO oscyluje  z min do max o niemal 6oC, to siłownik z pogodówki miesza non stop w górę i dół starając się utrzymać zadaną wyliczona przez sterownik pogodowy. Mogę zwiększyć histerezę w pogodowym, ale raczej nie o to chodzi.

Nie piszę, że mi się podoba, czy nie podoba, ale pamiętam Twoje wykresy zamieszczane na forum ES i tam było "piknie", a u Wiesława tak po japońsku " jako tako" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sam jestem maniakiem bajerów ale jednak przeszedłem na IE

bo bajery to ewentualnie w pokoju 

na kiego grzyba mi panel dotykowy w piwnicy 

u mnie w piwnicy wygląda no jak w piwnicy

kurzy się no i nie ma najczyściej 

ale znam ludzi którzy w piwnicy mają jak pokoju

sterylność że z podłogi można jeść

tacy być może koszty palenia mają w nosie 

dla mnie najważniejsze jest spalanie dlatego ES szedł na ręcznym sterowaniu

a do tego trzeba było poświęcać dużo czasu w piwnicy

zbyt dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Bajery to dzisiaj stały trend w całym naszym życiu.

Super panel dotykowy w technologii OLED owszem, ale nie w kotłowni, raczej w domu.

Lubię mieć wizualizację: co, jak i gdzie, dlatego  zbudowałem np. stację pogodową w altance z pomiarem temp w altance, na zewnątrz, temp wody w oczku z rybkami, pomiarem ciśnienia i wilgotności + wysyłanie danych na serwer io.adafruit i zdalny podgląd z fona, kompa , tabletu łącznie z wykresami (kreskami :) ) - fajna zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciągle nasuwa mi się pytanie czy ciągle spalanie jest tańsze? Mniej opału? Doliczmy prąd na dmuchawe i podajnik. Niby niedużo ale jednak 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej pewnej mocy nie opłaca się schodzić, bo bardzo spada sprawność i czystość spalania. Warto zauważyć jakiej mocy kotły budują producenci żeby złapać się z normami.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na palniku wygląda ok. ( no w mojej ocenie )

 

Fotki poniżej - jedynie zapotrzebowanie na CWU duże, gotują, sprzątają, pieką i coś tam jeszcze :)

 

 

post-25873-0-55867100-1507308245_thumb.jpg

post-25873-0-52804200-1507308258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.