Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Będę dzwonił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz - zagarniają coraz więcej władzy i wszystko kontrolują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejałem tu ceny.... co to za usuwanie postów bez przyczyny ?

Sprzedawcy i producenci mogą. Ty nie - bo nie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy i producenci mogą. Ty nie - bo nie.

Czyli cały temat o cenach węgla do wywalenia ?

Rozumiem, że producenci powinni mieć płatne profile, coby reklamować i opylać towar. Ja do takich nie należę, ani nie mam zamiaru.

 

podajnik dmuchawa CO, CW - 350pln

podajnik dmuchawa CO, CW, zawór - 420pln

podajnik dmuchawa CO, CW, podłoga, cyrkulacja - 430pln

podajnik dmuchawa CO, CW, podłoga, cyrkulacja, zawór - 500pln

 

cena za moduł z wi-fi - 350pln

moduł bez wi-fi - 300pln

w cenie modułu dostęp przez rok nieograniczony po roku abonament 40pln/rok

gdy nie opłacony będzie abonament to zostaje tylko podgląd bez możliwość zmian i informacji o alarmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie już ogrzewam na półgwizdka -nie mam mercedesa w garażu za to ma na piecu hee :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Tobie nie bardzo, bo nic więcej nie uzyskasz niż na skrypcie. Jedynie to, że miałbyś to w kompakcie.

Z tego co mi gadał Czesław, ster u jego sąsiada sprawuje się świetnie na żeliwniaku, spala mniej i czyściej.

Czesław o swoim żeliwniaku za dużo nie gada.... dioboł wie jak tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - u mnie normalnie  no a sąsiad nie chce nic w sterowniku zmieniać i nie chce wgrywać nowszego softu ani zmieniać ustawień bo twierdzi, że ma idealnie i tak jak mu mistrz za pierwszym razem ustawił to jest najlepiej.

 

Padła mu jednak w RECO oryginalna retorta - było to coś ok. 50 kw i teraz w to miejsce przysposobił sobie moją poprzednią retortę fajkę Pancerpola PPS 50 (prawie nówka bo mało była używana) no to zobaczymy jak mu to pójdzie na nowej retorcie z tymi co ma ustawieniami - być może, że będzie musiał jednak coś w ustawieniach doprecyzować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Tobie nie bardzo, bo nic więcej nie uzyskasz niż na skrypcie. Jedynie to, że miałbyś to w kompakcie.

Z tego co mi gadał Czesław, ster u jego sąsiada sprawuje się świetnie na żeliwniaku, spala mniej i czyściej.

Czesław o swoim żeliwniaku za dużo nie gada.... dioboł wie jak tam jest.

Tak przypuszczam, bo spalanie mam małe, kociołek wewnątrz jasno szary, zero sadzy, zero dymu.

Skrypt na RPi czasami się przymuli  i to mnie odrobinę wnerwia i jest jeszcze jeden szkopuł, nie mam stałego IP, stąd dostęp do sterownika (skryptu na RPi) z zewnątrz jest niemożliwy ( dodatkowo podwójny NAT).

Na tym sterowniku byłoby popularne w reklamach All In One. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ?

 

Ustawiam temperaturę załączania pompy CO np. na 45 st C i ok a czy mogę ustawić temperaturę wyłączania pompy ???? bo tak to przy spadku też przy 45 st sterownik wyłącza pompę CO a ja chciałbym np. aby na spadku wyłączał przy 40 st C  co zapobiegłoby  takiej szarpaninie .

 

Bo w tym wypadku przy 45 st C załącza pompę CO i kocioł dostaje masę zimnej wody i temperatura spada  zaraz poniżej 45 st C to znowu pompa wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem - ale chciałem to mieć bardziej elegancko :)

 

No i bardziej efektywnie aby po prostu kocioł zaczął grzać w momencie kiedy ma już odpowiednią temperaturę.

 

Coś mi się wydaje, że we wcześniejszej wersji oprogramowania naszego sterownika było tak, że sterownik wyłączał pompę CO jak temperatura spadła poniżej wartości załączania o 2 st C. to w moim wypadku wyłączyłby ją przy 43 st C i to by było już coś ( chyba, że mylę z innym sterownikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona demo sterownika strasznie wolno ładuje dane - normalnie wkurza mnie to. Mam nadzieję, że  jak podepnę moduł to będzie mi to chodziło szybciej niż to demo.

W porównaniu do bruliego to jest to kilka razy wolniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś kalendarz dla pompy cyrkulacji - czy źle szukam ????

 

Chcę aby cyrkulacja chodziła tylko w określonych godzinach po to aby nie wychładzała niepotrzebnie zasobnika CWU jeżeli nie ma takiej potrzeby i jakoś nie widzę tej funkcji :( !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie ma takiego programatora. Póki co cały czas pracuje wg opcji w ustawieniach.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zerknąć w tej chwili na ster demo, ale prawda jest taka że komunikacja jest trochę wolniejsza od sterowników ES które pod tym względem mogą być wzorem dla innych ;), ale ja osobiście nie narzekam. Chociaż wiadomo, czas to pieniądz ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem - ale chciałem to mieć bardziej elegancko :)

 

No i bardziej efektywnie aby po prostu kocioł zaczął grzać w momencie kiedy ma już odpowiednią temperaturę.

 

Coś mi się wydaje, że we wcześniejszej wersji oprogramowania naszego sterownika było tak, że sterownik wyłączał pompę CO jak temperatura spadła poniżej wartości załączania o 2 st C. to w moim wypadku wyłączyłby ją przy 43 st C i to by było już coś ( chyba, że mylę z innym sterownikiem)

 

 

Potwierdzam - doczytałem w instrukcji, że pompa CO powinna się wyłączyć 2 st poniżej temperatury załączania pompy - czyli w najnowszym sofcie jest jakiś błąd , że wyłącza się przy tej samej temperaturze - proszę więc ładnie programistę :) aby poprawił to i najlepiej ustawił opóźnienie wyłączenia pompy CO o wartość 3 stopni poniżej temperatury zadanej :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na panel nie zdecydowałem ( jakoś mnie nie ujął) zamówiłem za to moduł Wifi i też go dzisiaj zainstalowałem i chodzi ok.

 

Jedyne co mi się zaraz w tym module rzuciło w oczy to taki techniczny i wizualny błąd (moim zdaniem, ale razi mnie to znacznie)  to to, że cztery diody informujące o pracy modułu są umieszczone na boku pośrodku gniazd podłączeniowych do sieci i do sterownika.  Tak więc diody powinny być gdzieś do przodu ( przodu sterownika) aby można było spojrzeć przy okazji na diody ale teraz z przodu modułu wychodzą też kable i przeszkadzają.

 

W 100 % powinno być tak, że diody są z przodu modułu a gniazda połączeniowe z tyłu i kable by nie przeszkadzały a tak to to szpeci i przeszkadza. Musze jakoś lepiej ten sterownik i moduł razem ogarnąć - może uda się coś wymyślić.

 

W każdym razie strona też chodzi w zakresie w jakim jest już zrobiona. :)  Poniżej parę fotek.

post-25873-0-77816300-1506112453_thumb.jpg

post-25873-0-33912700-1506112465_thumb.jpg

post-25873-0-89606800-1506112473_thumb.jpg

post-25873-0-40615300-1506112483_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie panel też nie ujął ale jak się przekonałem jest to jedyny sposób na sterowanie piecem w oparciu

o temperaturę w pokoju dodatkowo w przyszłości dzięki niemu na stronie internetowej będzie pokazana temperatura wewnętrzna

panel schowam ewentualnie na ścianę dam stary tablet jak strona internetowa osiągnie pełną funkcjonalność

jeszcze nie wiem zobaczy się jak to będzie wyglądało

panel jak na coś co w zasadzie powinno wisieć w salonie wygląda trochę jak za króla Ćwieczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miał być (nawet w instrukcji pisze, że jest) ale nie dostałem to zrobiłem prowizorkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.