Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

No i co? Po sezonie - chyba ;). Zostanie nam teraz tylko grzanie samego cwu, ale chyba nie walczymy o prostą kreskę? . Spalanie obecnie 3-4kg Czecha. Nie jest źle ;) biorąc pod uwagę że nie bawiłem się w ustawienia tylko ograniczyłem moc w auto. A i może będzie jeszcze lepiej bo "Stefan" czeka w kotłowni na montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie CWU ale to ze słońca szkoda węgiel marnować  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi pieniędzy na energię ze słońca, a dofinansowań u mnie nie ma żadnych- na nic. Więc kalkulacja kosztów jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie grzanie CWU  wychodzi mi od 3,3 do 4,4 kg na dobę w zależności od okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek też do mnie wczoraj przyjechał prosto z KWK Chwałowice  - suchy, czysty - tak, że nowy sezon grzewczy może się zacząć kiedy trzeba. :)

 

Cena po 623 zł na tonę.

post-25873-0-42313200-1495261840_thumb.jpg

post-25873-0-61361800-1495261852_thumb.jpg

post-25873-0-57221400-1495261862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chwałowice tylko 870 ;), a po drugie już nawet nie sprowadzają bo teraz lepszy interes mają na "Bobrkach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przywiezli miał Piast 24MJ 480zł za tone ,wyglada prawie jak ekogroszek :D .Energia za słonca była kiedyś droga teraz to już nie takie straszne płaski kolektor kupisz za 600zł uzywany za 350zł rury prózniowe te co na zdjeciu udało mi sie kupić w 2012r za 1200zł  wyprzedaż magazynowa ,poza tym kolektor mozesz zbudowac z tego co jest pod ręką :D

 

post-57460-0-47482600-1495264345_thumb.jpg

post-57460-0-89345600-1495264368_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek też do mnie wczoraj przyjechał prosto z KWK Chwałowice  - suchy, czysty - tak, że nowy sezon grzewczy może się zacząć kiedy trzeba. :)

 

Ładna kupa :P

Ale ja leń, nie chciałoby mi się workować :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu wlepiać? Będzie święto na wsi;). Wreszcie złom trafi na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna kupa :P

Ale ja leń, nie chciałoby mi się workować :rolleyes:

 

No wiem przywieźli Ci ładnie zapakowane w woreczki.

 

Ale ja też się zmobilizowałem przed wczoraj zapowiadanym deszczem i  wszystko zaworkowałem i  do kotłowni już wniesione, gdzie doschnie na amen. Niestety trochę roboty z tym jest. zwłaszcza, że średnio wyszło w worku po 32 kg  - teraz spokój do następnego maja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01, masz moze jakiegos sprawdzonego dostawce groszku ? pytam jako sasiad za miedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Czesław. Ciekawy opis na Twojej fufufu... nic żeś się nie pochwalił.

Trzeba się chyba zwalić dla Czesława na chatę... tfu. Na forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01, masz moze jakiegos sprawdzonego dostawce groszku ? pytam jako sasiad za miedzy :)

 

Mam sprawdzonego - wozi mi od paru lat prosto z KWK Chwałowice  i mieszka niedaleko kopalni. Stoi tam w kolejce swoim autem i może na raz zabrać tylko 4 tony z groszem. Teraz będzie wiózł sąsiadowi to jemu dwa razy po 4 tony.

 

Jakby co mogę podać namiary na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01, czy to ten grubszy groszek? Nie masz problemów z zawleczkami? Masz Batorego?

 

Powinien być sort 5-25 mm  - ale trafiają się dłuższe kawałki węgla. Chyba te sita maja już zużyte.

 

Na kwicie pisze, że jest to Pieklorz Ekogroszek  (032330/cc) - sortyment kod CN 2701 , klasa min 26 Mj/kg , Typ 32.1. 

 

Palę na zwykłej retorcie fajce  Pancerpola 25 KW i przez cały ubiegły rok trafił się tylko jeden taki przypadek, że  silnik zaczął buczeć i nie mógł ruszyć ale zawleczki nie zerwało. Nie wiem co tam było ale jakoś rozruszałem ślimak  kluczem i do dzisiaj chodzi.

 

Nawet nie słychać specjalnie jakiegoś chrupania. Bobrek o wyższym sorcie 8-33 mm to potrafił chrupać głośno.

 

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się chyba zwalić dla Czesława na chatę... tfu. Na forum ;)

 

Jasne zapraszam - można używać do woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem spamu - ale jakoś temu zaradzimy :)

 

To też kwestia stosowanych zabezpieczeń na forum - im słabsze tym bezpieczeństwo też słabe :( - ale jeszcze tego tematu tak do końca nie opanowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.