Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Schemat 4D z pompa w obiegu kotlowym już jest bo widziałem ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty - wróg wszelakiego rodzaju wynalazków typu N/drożnych i dajesz na wykres - oj nieładnie  :D No i komin jakiś taki krótki, jeszcze pomyślą, że ma być w kotłowni  :D

Masz bodzio, to mój schemat, a i komin ciut wyższy :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o pompie uniwersalnej , takiej jak piszesz lub wspomagającej obieg zaworu 4-D, gdyż z nim najwięcej jest problemów.

Dodatkowo taka pompa mogłaby obsłużyć obieg kotłowy sprzęgła.

I to by było uniwersalne.

Mówisz, masz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko alarm na kocioł ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko wymiennika płytowego brakuje ;)

 

Dobrze że kocioł na wizualizacji nie jest niebieski.

A tak poważnie to wizualizacja bardzo mi się podoba <brawo!>

Zostawiłbym tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramka dotarła więc i ja od wieczora będę testował. Zresztą mam na pokładzie podpięte prawie wszystkie możliwe konfiguracje czujników. Nie wpialem jeszcze czujnika zawleczki - muszę się zmotywować ;), ale pozostałe gadżety sprawują się dobrze.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a kiedy będzie można podglądać Live Wasze stery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marw, jak tam testy ? Milczysz jak grób ;)

Zaniemówiłem z wrażenia ;) A tak na poważnie trochę młyn w pracy...

Testy rozpoczęte z lekkim opóźnieniem (pozdrowienia dla poczty polskiej)
Na początek trochę info o instalacji. Do ogrzania 140m2 Tylko dwie pompy jedna pompa na CWU i grzejniki druga pompa podłogówka. Na grzejnikach termostaty. Wszystko ustawione w taki sposób żeby to ogrzewanie podłogowe grało pierwsze skrzypce. Grzejniki wiszą na "ozdobę" Jedyne miejsce gdzie grzeją non stop to klatka schodowa i mała część poddasza. Dla ogrzewania podłogowego rozpisana krzywa grzewcza plus strefy. Obecnie IE zarządza procesem spalania, resztą zarządza mój obecny sterownik.
Pierwsze uruchomienie 23.02.17 Od początku palę anmagiem z Imexu. Przed uruchomieniem piec wyczyszczony. Uruchomienie i konfiguracja poszła bardzo gładko i tu pierwsze zdziwienie bo byłem przygotowany na przeprowadzkę do kotłowni. Następnego dnia drobne korekty dmuchawy. Sterownik bardzo ładnie trzyma zadaną temperaturę. Z histerezą mieści się w 2 stopniach C  jedyny wyjątek to uruchomienie strefy o 8 rano (obniżenie zasilania podłogówki o 4 stopni C)Wtedy następuje lekkie zawahanie i wzrost temperatury na kotle o około 5 stopni . Po około 20 minutach sytuacja się stabilizuje i później resztę doby już idzie jak po sznurku . Zwiększone zapotrzebowanie na ciepło nie robi na nim żadnego wrażenia sterownik reaguje bardzo dynamicznie i nie ma żadnych dużych spadków poniżej zadanej. Węgla spala identyczną ilość co obecny sterownik. Na plus na pewno ładniej wyglądający popiół do ideału (tzn popiół jak z papierosa) brakuje niewiele. Jak na kocioł z rusztem wodnym czysto po 7 dniach pracy delikatny ciemno szary nalot. Jutro kończy mi się anmag w podajniku więc wsypię trochę groszku no name mam tego jeszcze ze 100 kg zobaczymy co sterownik na to powie. Po za tym w kotłowni nuda zrobiło się ciepło na dworze. Więc póki co są to testy w cieplejszych klimatach. Mam nadzieję że przed wysłaniem sterownika w dalsza drogę zrobi się jeszcze chociaż trochę zimy żeby przetestować go w zimnych klimatach. Jutro wrzucę trochę fotek. Jeżeli ktoś doczytał do końca, jeżeli jakaś kwestię pominąłem bądź są jakieś inne pytania to czekam jutro i po jutrze mam duuuuużo czasu. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a kiedy będzie można podglądać Live Wasze stery?

Gdy strona zostanie ukończona i przeniesiona na właściwy serwer.

Kiedy ? Nie wiem. Może miesiąc, może dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie poniżej:

 

1. Kocioł przed odpaleniem IE

2. Po tygodniu

3. Popiół x3

post-69787-1488622384,9276_thumb.jpgpost-69787-1488622396,5938_thumb.jpg

post-69787-1488622428,1197_thumb.jpgpost-69787-1488622436,9022_thumb.jpgpost-69787-1488622444,772_thumb.jpg

Delikatnie czyściej jest nalotu identyczna ilość jednak się rozjaśnił. Co do ilości spalanego węgla powinienem napisać że jest na podobnym poziomie. Żeby jednoznacznie stwierdzić że jest mniej musiał bym obydwa sterowniki odpalić w identycznych warunkach lub mieć ciepłomierz.

 

 

Nowa strona. Ja to bym tego webera pogonił, leń jeden :angry:

 

attachicon.gifnowa.jpg

Coś chyba nie poszło Web Dev ma poczucie humoru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliłeś ten popiół :D Daaawno takiego nie widziałem :rolleyes:

Jareta Plus już się najadłem - nie do mojego mikropalnika.

 

Co do czystości: sadza to węgiel, jeśli jej nie ma, to została "przerobiona" na energię. Dlatego wydajność powinna być wyższa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.