Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę Mi Wytłumaczyć Dlaczego Tak Sie Dzieje Z Ogrzewaniem


husa66

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam następujący problem.

Posiadam instalacje z 8 grzejników, na 7 mam głowice termostatyczne.

Zauważyłem taki problem.

Jak wszystko stopniowo się nagrzewa to grzejniki pracują równo, ale jak się zamkną głowice, to pompki nie mogą przepchnąć zimnej wody, powrót stygnie a na kotle wzrasta temperatura i grzejniki już nie mogą ruszyć.

Sytuacja znika jak woda się ostudzi w kotle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam następujący problem.

Posiadam instalacje z 8 grzejników, na 7 mam głowice termostatyczne.

Zauważyłem taki problem.

Jak wszystko stopniowo się nagrzewa to grzejniki pracują równo, ale jak się zamkną głowice, to pompki nie mogą przepchnąć zimnej wody, powrót stygnie a na kotle wzrasta temperatura i grzejniki już nie mogą ruszyć.

Sytuacja znika jak woda się ostudzi w kotle

to chyba normalne jak zawory zamkną się na grzejnikach, to woda nie ma obiegu, wywal termostaty i problem z głowy.

bo dopiero gdy termostaty ostygna to wtedy wszystko działa znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl wpierw, nim coś na forum napiszesz. 

czego nie rozumiesz?? ze termostat dopiero gdy się schłodzi to się otwiera,a wtym czasie ma rozpalony piec i tylko wzrasta temperatura bo gdzie ma iść woda gdy zawór zamkniety. to ty pomyśl.Sytuacja znika jak woda się ostudzi w kotle to ja tobie wytłumacze o co mu chodzi. temp ustawiona na 50 st, masz rozpalony piec, zawory się zamykaja, piec pracuje nadal, wzrasta temperatura i kiedy ma się schłodzic i jak, gdy non stop temperatura. Wygaszasz piec schładza się wszystko i znowu stopniowo działa, proste, zawory nie sa wieczne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jak wyjaśnisz?

tylko jak już powrót ostygnie to nawet jak otworze maksymalnie termostaty to woda stoi. powrót zimny i nie możne tego pchnąć na piec.

 

 

 

Autora jeszcze dopytam co się dzieje na tym ósmym grzejniku bez termostatu. Też nie grzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego jak wzrasta temperatura i otworze wszystkie termostaty na 5 czyli maksymalny przepływ to to powinna woda isc a tu pompka i tak nie może tego przepchać.

A pompki mam z autoadapt.

Puściłem pompki na 3 bieg maksymalny i pomału to przepchnęły.

Ale wkurza mnie to , powinno chyba być inaczej.

Odnośnie głowic to wszystko mam nowe, one działają dobrze tylko może faktycznie gdzieś pojawi sie powietrze.

A zapomniałem dodać że jedna linie z rozdzielacza mam przygotowana pod grzejnik i założona mam tam tylko mówke, ale ta linia jest na bank zapowietrzona bo powrót zimny.

Czyżby ona mogła powodować taka sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompa z adaptacją zwalnia do minimum i ma za sobą zawór zwrotny sprężynowy, i dostanie się na nią powietrze, to bardzo trudno jej to powietrze przepchnąć. Piszesz, że wrzucenie stałej prędkości maksymalnej pomaga, ale musisz znaleźć źródło tego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te głowice i musiałem zrobic patent.

mianowicie gdy głowica jest na 5 to dalej mocno wciska iglice, wiec podłożyłem podkładki miedziane przed nakretki i jest teraz bynajmniej pełne otwarcie na 5.

Druga rzecz jedna jest raczej uszkodzona ma mały skok i pręży nostop na iglice.

A odnośnie tych pompek co i cwu jakie jest najlepsze ustawienie stałe czy te auto?

teraz mam auto.

co pompa dwie diody świecące

cwu jedna dioda świecąca

macie jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, wywal termostaty i problem z głowy.

 

Pomyśl wpierw, nim coś na forum napiszesz. 

 

I jeszce zapomniałeś napisać żeby okna pootwierał.

Twoje porady są bezcenne po prostu - radzisz żeby się pozbył możliwości regulowania temperaturą w pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po to kupowałem aby je wywalać, narazie pale i jest oki , przymykają się i otwierają .

W tygodniu założę jeszcze jeden grzejnik do tej nitki pustej, możliwe ze tam siedzi trochę powietrza i rypie to sprawę.

Chyba nie będzie z nim problemu, gdyż jest on piętro niżej jak rozdzielacz i wszystkie pozostałe grzejniki?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.