Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie Retorty Termotech Eko Duo


kefiras

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jestem nowym posiadaczem domu z tym kociołkiem. Od jakiegoś czasu tj. od dwóch tygodni piec nie może osiągnąć temperatury zadanej tj. 60 stopni Celsjusza, często włącza się też alarm na sterowniku ST-37. Z tego co zauważyłem to płomień pali się nierówno bardziej po prawej stronie retorty. Jako że nie wiem ile lat temu kocioł był czyszczony postanowiłem, że zacznę od wyczyszczenia retorty. Zakupiłem więc silikon, zestaw kluczy oraz odkurzacz do kominków. Zastanawia mnie jedynie fakt, czy da się odkręcić (a później przykręcić) dolny dekiel retorty ? Kto zna ten piec to wie że między deklem a dnem kotła jest może ze 2-3 cm miejsca. Ewentualnie pozostaje zdjęcie kołnierza i odkurzenie całości od góry. Za tydzień muszę wyjechać i nie chcę zostawić żony samej z dziećmi i problemami z kotłem dlatego chciałbym jak najszybciej rozwiązać ten problem.

 

Zastanawia mnie również fakt tego, jak nisko zawieszony jest deflektor. Wisi on na ruszcie zaledwie parę cm nad paleniskiem. Wydaje mi się, że fabrycznie był ten piecyk sprzedawany bez deflektora i poprzedni właściciel dołożył go w taki sposób samodzielnie.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Wojtek

 

PS. Dołączyłem dwa zdjęcia retorty i tego jak się pali.

post-70231-0-52327100-1478958612_thumb.jpg

post-70231-0-00791400-1478958613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Deflektor jest za nisko, bo inaczej się nie da ale to nie przyczyna twoich problemów. Nie znam twojego palnika, mam inny, ale zacząłbym od wyczyszczenia kotła, czopucha i komina. Ściągnij koronę, udroźnij otwory nadmuchowe i wklej koronę. Jak czopuch od dawna nieczyszczony to może być zawalony pyłem prawie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.