Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki Temperatury Zaworu Podłogowego I Pompy


wodzuwolomin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ustawieniem sterowania podłogówką. Chciałem się upewnić czy dobrze mam rozmieszczone czujniki temperatury ogrzewania podłogowego oraz czy sterowanie jest ok. Sterownik K1Pv3 Defro, do którego podpięty jest zawór 3 - drożny podłogowy i pompa podłogowa. Zawór umieszczony za sprzęgłem hydraulicznym,a za zaworem pompa podłogówki. Pytanie brzmi gdzie powinienem umieścić czujniki temperatury? Czujnik zaworu wbudowanego - podłogowego, który ustala temperaturę zaworu mam umieszczony zaraz za pompą podłogówki natomiast na powrocie podłogówki mam umieszczony czujnik podłogówki który podaje temperaturę do sterowania pompy podłogowej. Pompa po uzyskaniu na powrocie temperatury zadanej podłogówki wyłącza się. Czy to jest dobre rozmieszczenie? Czy raczej oba czujniki nie powinny być w tym samym miejscu tj. zaraz za pompą podłogową? Wówczas ustalam temperaturę zaworu mniejszą niż podłogówki o 2 - 3 st i pompa chodzi cały czas. Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.