Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piecokuchnia Asia 9Kw


k89amil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dopiero zaczynam palić i coś nie bardzo mi to idzie. Mieszkanie 44m2, na parterze w kamienicy nie ocieplonej z cegły, ściany zewnętrzne grube ok50cm. Grzejniki panelowe dwupłytowe 1x60cm, 1x80cm, 2x100cm, 1x200cm, wymiennik WGJ 100l z podwójną wężownica. Grzeje piecokuchnią Asia 9kw. Komin uszczelniany był dwa miesiące temu.

  • 43407453fd5dcf63f203ec4cf41996b0.jpg
Nie pale codziennie bo jeszcze jestem w trakcie remontu. Temperatura zaląnczania pompy 60st. Brak zaworu mieszającego. Jak rozpalam i pale drewnem to żeby rozgrzac grzejniki musze mieć otwarte drzwiczki popielnikowo paleniskowe, jak już grzejniki się rozgrzeją zamukam drzwiczki i otwieram rozetke powietrza na max i temperature utrzymuje iloscią spalanego drewna. 60-70 st bez problemu trzyma. Problem mam jak pale węglem, rozpalanie od dołu czy od góry jak cały wsad sie zajmie to przy zamkniętych drzwiczkach i otwarciu rozetki na max kocioł spada poniżej 60st pompa sie wylancza, kocioł dochodzi do 60st, pompa sie zaląncza, temperarura spada i tak w kółko. Natomiast jak otworze dzwiczki to temperarura idzie w góre bez problemu. Co może być tego przyczyną? czy rozetka jest za mała? słaby ciąg o tej porze? Moze coś robie żle, prosił bym o porade jak w tym palic. Pozdrawiam.
  •  

mieszkanie 44m2 w kamienicy nie ocieplonej z cegły[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co prawda nikt nie zainteresował się moim tematem ale podzielę się spostrzeżeniami jakie wczoraj zauważyłem. Być może ktoś jeszcze bedzie zmuszony ogrzewać piecokuchnia i wybierze model od Defro.
Do rzeczy.
Popielnik w tej kuchni idzie przez cały piec, pod obydwoma wymiennikami. Zauważyłem że podczas palenia dym wychodzi spod rusztu w dół i kieruje się do końca pieca. Czyli zamiast iść do góry i "owijać" wokół wymienników to on szedł w dół, do końca i do komina omijając wymienniki. W pojemniku na popiół jest blacha która ma za zadanie odciąć ta drogę powietrzu ale niestety jest za mała. Wyciągnąłem pojemnik na popiół, dociolem na szybko z płytki ceramicznej kawałek 18x10 cm i zastawilem nim prześwit pod pierwszym wymiennikiem. Efekt jest taki- dwie małe łopatki węgla, szczelina na rozetce ustawiona na 1cm i 65 na piecu. Żar jak u babci w kaflaku.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tam nie może być żadnego prześwitu bo nim idzie nie tylko dym ale też powietrze zaciągane z popielnika które zupełnie omija palenisko i chłodzi wymiennik im to zrobisz szczelniej to mniej spalisz drewna czy węgla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy dało by radę przerobić ta kuchnię na dolne spalanie. Niżej wklejam schemat kuchni i mój rysunek w których miejscach włożył bym cegłe szamotowa żeby zmienić kierunek przepływu powietrza. U góry w płycie nad komorą zasypowa była by rozetka PG a dotychczasowa klapka w drzwiczkach dolnych była by jako PW. Był by to taki odwrócony Górniak. Czy miało by to sens?

post-70050-0-32764500-1479120192_thumb.png

post-70050-0-27995400-1479120203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.