Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Sprawdzenie Poprawnosci Instalacji Podlogowka+Grzejniki


Seba007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

To moj pierwszy post wymuszony podejrzeniem o nieprawidlowosciach w wykonanej instalacji poglowki w moim domu (40m2 parter) wpietej do istniejacego obiegu grzewczego z grzejnikami. Wiec zaczne od poczatku kiedy to w trakcie remontu moj majster zaproponowal zebym zastapil stare grzejniki na parterze domu ogrzewaniem podlogowym. podlogi byly do przebudowy wiec pomyslalem ze to niezly pomysl. Instalacja bez zadnego projektu i robiona troche tak na oko z tego co mi sie wydaje. Przejde do problemu a mianowicie podlogowka nie grzeje na calosci a powroty petli sa letniej temperatury.Dogrzewa sie w miare dobrze kiedy ustawie ok 50C na zaworze mieszajcym i pozamykam grzejniki na gorze. Instalacja wyglada tak ze mam na pietrze bojler gazowy bosh 25kw i 4 grzejniki. Na parterze grzeje tylko podlogowka wpieta  rurkami15-stkami do obiegu z grzejnikami. Podlogowka posiada rozdzielacz  z  4 pentlami po okolo 90m kazda, zawor mieszajacy 4 drozny i pompe IBO OHI25-60/130. Rotametry pokazuja przeplywy po 2l a instalacja jest odpowietrzona. Czy powinienem zastapic zasilanie i odplyw podlogowki rurkami rozmiaru 22? czy to cos zmieni? A moze pompa slabo goni ta wode lub boiler nie nadaza z dosylaniem odpowiedniej ilosci goracej wody?

Bardzo przepraszam za moj nie fachowy i pokrecony opis sytuacji ale czytajac podobne posty zdazylem zauwazyc ze sa tu panowie ktorzy naprawde potrafia pomoc nawet takiemu laikowi jak ja:)

 

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi!

Pozdrawiam Seba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.