Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie Wstawić Pompę Ładującą Bufor - Ocena Schematu Co Cwu + Bufor


Ptasio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Chciałbym doradzić rodzicom fajne rozwiązanie łączące (kominek z PW sterowanie tech ST-391 z PID) + kospel MN2[piecyk elektryczny z sterowaniem pogodowym]+ Bufor

Jak na razie namówiłem ich na bufor tylko pozostaje jeden problem związany z instalacją,

Mianowicie korzystając z cen taryfy nocnej chciałbym również zgromadzić trochę tańszej energii w buforze.

nie mam pojęcia jak przerobić załączony schemat.

a mam ciężki orzech do zgryzienia bo ledwie co przekonałem rodziców by mniej więcej taki schemat zrobić a tu "fachowcy" co przychodzą to kręcą nosem i nie za bardzo im pasuje taka  instalacja

 

z pomocą waszego kolegi z forum  z tego schematu post-69904-0-34556000-1478073371_thumb.jpg

stworzyłem coś takiego post-69904-0-05100200-1478073387_thumb.jpg

Prosiłbym o sprawdzenie poprawności schematu i ewentualne sugestie zmian ale przede wszystkim  jak tu podpiąć jeszcze piec elektryczny do bufora

w standardzie z piecem mam możliwość sterowania poprzez C.MG dodatkową pompą z czujnikiem temperatury trzeba by ją wykorzystać do ładowania bufora)

 

pozdrawiam serdecznie

 

PS jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie czy przy takim schemacie jaki stworzyłem nie korzystając z kominka  piec elektryczny mimowolnie będzie grzał bufor??

jeżeli tak to jak to poprzerabiać by niegrzał bufora jeżeli tego niechcę

 

PS2 wstawiam jeszcze przykład schematu od producenta z wykorzystaniem  CMG i dodatkowej pompy i moja propozycja wstawienia tego do schematupost-69904-0-49153500-1478075029_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.