Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik I Dmuchawa Pod S6Wc - 20 + Miał


PawełKu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda i się sprawdza, tylko część podstawy została przycięta.

post-69941-0-67400700-1478981557_thumb.jpg

post-69941-0-80445300-1478981570_thumb.jpg

post-69941-0-11752900-1478981582_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury są z grubej blachy, kilka wierteł ładnie połamałem, ale w końcu się udało. Średnica otworu to 4,5 lub 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,a dlaczego zmniejszałeś zasyp o 30%?

Przy paleniu miałem moc kotła liczona jest średnio-dobowo.

Na Twoje 200m2 powinien być kocioł na miał 30-35kW,żeby zasyp starczył na 24h albo i dłużej.

Jak wywalisz wszystkie ograniczenia z kotła,pociągniesz na 1 zasypie 12-16h zamiast 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł najpierw zmniejszał ruszt,potem wpadł na pomysł palenia miałem. A szamot sobie został i siedzi przez zapomnienie :) . Masz rację,trzeba go usunąć i będzie bajka,już mu zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek nie przejmuj się,dla Ciebie też zaświeci słoneczko.

Z Nowym rokiem wpadnie może trochę kasy,dokupisz lepszego węgla i przetrwasz ten sezon grzewczy.

Będziesz za to bogatszy w doświadczenia ;)

Równy z Ciebie gość i chciałbym mieć takiego sąsiada :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu odpowiedzieć? Dziękuję za słowa otuchy. Doświadczenie jest skarbem i będzie w przyszłości z czego czerpać. :P  Dotrwam,spoko,powiem tylko: fajnie że jesteście i rozumiecie jak to jest,gdy się palnie głupotę myśląc że zrobiło się świetny interes . Tutaj się rozumiemy a żony w większości uważają nas za nawiedzonych :rolleyes:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność pieca była zmniejszana dwa lata temu, powodem tego była powierzchnia grzewcza ~ 100m2. Zbyt duża moc. Na dniach bede usuwał szamot i polece na pełnym załadunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda walczę z węglem, mam dwie warstwy szamotu, ale chyba też wyjmę jedną i powiekszę zasyp. Dziś mam mały przełom w problemie ze spiekaniem. Palenie kroczące nie wypaliło, nie wiem dlaczego, pewnie znów kłania się węgiel ale dziś podniosłem ustawienie temp. spalin do ustawień fabrycznych czyli 260 *C, obroty na 25 %, żadnych słabych wegli na wierzch zasypu no i zero grzebania. No i pomogło na tyle że po dwóch godzinach na kotle 61 st. Niby nic wielkiego ale cieszę się że jest jakiś postęp. Temperatura spalin trochę wysoka ale po skoksowaniu będzie spadać. Plus jest też taki że wypala sadzę i jest jej wizalanie mniej. Nie ogłaszam zwycięstwa bo może być jeszcze różnie, ale myślę, idzie ku lepszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyciągnięciu szamotu w piecu po 12h jest temp 40st. Temp na piecu 57, na zewnątrz -2. Stwierdzam, że nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej sypie miału i dostałem dodatkowe 4h ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.