Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miał 19 Czy 25


slawko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Stalmarka 35KW (Kocioł przystosowany do spalania miału) w którym do tej pory paliłem miałem 19D/19MJ. Zastanawiam się przed zakupem miału 25D/24MJ, różnica w cenie nie jest mała, oczywiście paliwo to powinno by wydajniejsze od 19 ale czy tak jest w rzeczywistości ?, jeśli macie jakieś doświadczenia z miałem 25 proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli sprzedajacy nic nie kombinuje to zdecydowanie kup ten 24 MJ a zeby mic odpowiedz na swoje pytanie to sobie przelicz ile zapłacisz za 19 ile za 24 i porownaj czy proporcje ida liniowo na ogół im wyzsza kalorycznosc tym lepiej wychodzi cenowo choc spotkałem sie oszustwami ze 19 sprzedawali jako 24 bo ccertyfikat to tylko papier a jak dobrze wiesz jest cierpliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zeby to sprawdzic w domowych warunkach musialbys miec piecyk taki z małym paleniskiem dosłownie na 2 kg wegla rozpalic wegle w ilosci 2 kg i spradzc do jakiej temp pecyk sie nagrzeje kiedys idealnym testerem do wegla były parowniki do ziemniaków jak kupowało sie wegiel to najpierw dwa kilo na rzuszt i rozpalone min ilosia drewna i patrzyło sie do jakiej temp woda sie nagrzeje na tym weglu na ogół było to ok 300l wody wiec certyfikaty nie były potrzebne jak było dobrze to przyczepami sie kupowało jak nie to goscia wywalało z podwórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z miału 19 jest masa popiołu.

 

Jestem ciekawy jak wygląda porównanie 19 i 25 jeśli chodzi o zawartość siarki, a co za tym idzie, krótszy żywot kotła. 19 jest tańsza, ale szybciej się spala co wymusza częstsze załączanie podajnika i dmuchawy (większe koszty energii). Z tego co wiem duże znaczenie ma z jakiej ściany (pokładu) pochodzi miał, ktoś kto trafi na dobry następnym razem może się zdziwić <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W moim przypadku - tona miału 19 = 1 miesiąc palenia i około 750 kg popiołu

Miał 25 = 40 dni palenia i 300 kg popiołu

 

Żarty sobie stroisz? Z tony miałeś 750 kilo popiołu? Zakładając, że w tonie było z 50 litrów wody to ile w tym było rzeczywiście węgla? Bo mi wychodzi 200 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Malinabend

moze kolega troche przesadzil ale jest to mozliwe raz miałem tez taki miał ze na 1 tone mialu mialem okolo 500kg szlaki musieli zmielic duzo skaly no trafia sie nieraz takie cos niestety dlatego od 15 lat niekupuje miału nie bede placil za zmieloną skale wole groszek B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.