Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Optymalne Ustawienia Dla Skarbka (Pieklorz)


piernik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem pierwszorocznym użytkownikiem kotła Lazar. 

Na pierwszy ogień kupiłem raczej słaby ekogroszek za około 600 zł /t, ale nie byłem zadowolony więc teraz zaopatrzyłem się w ekogroszek Skarbek (dawny Pieklorz).

Muszę zmienić ustawienia kotła więc pytam doświadczonych użytkowników o najlepsze ustawienia na początek.

W starym ekogroszku miałem takie:

 

Temperatura zadana: 65 st

Moc nadmuchu: 30%

Czas podawania: 3,8s

Przerwa podawania: 50s

Nadzór: 32 min

 

Dom ma 100m kw. Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelamy moze trafimy 16kW chociaż ustawienia bardziej pod 10kW ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem 16kW.

Model UniKomfort UK16L

Sterownik ecoMAXX 800R3

Przejdź na Fuzzy logic i daj se spokój z ustawieniami ręcznymi bo rodzina najważniejsza a nie kotłownia z czasem jak opanujesz piec i funkcje sterownika i zechcesz się bawić w ręczne nastawy to sam do tego dojdziesz a tak rodzina na tym będzie cierpieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że się naczytałeś niewłaściwej lektury albo lektura tyczy się innego pieca no i podstawa sterownika. Kolego jesteś w wielkim błędzie i totalnej niewiedzy o piecu jaki posiadasz i sterowniku który jest w niego wyposażony. Powiem Ci tylko jedno zanim piec trafił do konsumenta przez pół roku sztab ludzi w firmie plum opracował algorytm spalania do konkretnego pieca i palnika w jaki jest wyposażony tak by użytkownik był zadowolony a  nie spędzał 3 sezony grzewcze w kotłowni. Do algorytmu FL programiści umożliwili wprowadzenie niewielkich korekt przez użytkownika właśnie po to bo sami doświadczyli przez pół roku testów , że tak zwany ekogroszek, ekogroszkowi jest nierówny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę używać Fuzzy Logic bo wyczytałem tutaj na forum, że to nieopłacalne - niedopalony węgiel w popielniku.

Może masz przysłoniętego wentyla żaluzją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu nie zgłasza zadnych problemow z paleniem tylko pyta czy zmienic ustawienia po zmianie ekogroszku na inny .O niedopałach wyczytał w internecie  ze beda jak przełaczy na automat wiec mozna równie dobrze przyjac ze spalanie jest ok  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie do wszystkich co jadą na Fuzzy Logic podajcie mi PROSZĘ jaką macie ustawioną minimalną moc kotła i na jakich obrotach chodzi wentylator resztę dopasuje do paleniska Pisze bo na ręcznym jakoś mi sie pali ale co zmiana temp to muszę iść soc zmieniać na sterowniku a tego Fuzzy Logic 2 sezon ustawiam i ciagle mnie szkoli. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie i włączyłem dzisiaj FuzzyLogic.

Mam pytanie o domyślne ustawienia. Jak włączyłem to korekta nadmuchu była +1%, a korekta podawania +13%.

Min moc mam na 0% a max  moc mam na 80%.

Tak ma być?

Zostaw te oryginalne nastawy jedynie co to obserwuj kopczyk i spalanie węgla jak coś nie tak to jedynie korekta nadmuchu i podawania + lub - i tyle  i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie do wszystkich co jadą na Fuzzy Logic podajcie mi PROSZĘ jaką macie ustawioną minimalną moc kotła i na jakich obrotach chodzi wentylator resztę dopasuje do paleniska Pisze bo na ręcznym jakoś mi sie pali ale co zmiana temp to muszę iść soc zmieniać na sterowniku a tego Fuzzy Logic 2 sezon ustawiam i ciagle mnie szkoli. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam Ci minimalna moc kotła FL 0 % max moc kotła FL 100 % . Wentylator startuje od 26 % moduluje do 39 % przy wyborze palnika 20 KW jaki mam w tej chwili , ale zejdę na 17 KW mocy palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.