Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant Tubotec Pro - Modyfikacje Ustawień ?


dream4you

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

słuchajcie - fachowcy - mam tego vaillanta od 8 lat - wcześniej pracował okazjonalnie na propanie, teraz ma ziemny GZ 41. Był serwisan który wymienił dysze i ustawił - nie był zachwycony z osiągów ale stwierdził że tak będzie. 

 

"pali"  dużo 15-20 m3 na dobę ( a jest ciepło na dworze ) - 150 m poniemiecki dom - włączony na non stop - jak wyłączam na noc, to  teoretycznie spada zużycie - ale nie jestem przekonany do ekonomi - czy przez wychłodzenie nie będzie gorzej...

 

Zastanawiam się nad modyfikacją na własną rękę - ustawień takich jak :

 

prędkość pompy, blokada palnika,  czas pracy pompy po wyłączeniu palnika 

 

czy to może dać realne oszczędności ?

 

 

---------------

 

drugie pytanie : czy ewentualnie zakup nowego pieca - jakiegoś wypasionego - sprawdził by się - dałby duże oszczędności ??

 

( kolega ma nowego vissmana - ocieplony dom i 80 m2 do ogrzania - a zużywa 2,5 - 3m gazu )  - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vaillanta kondensat Ecotec plus 20 kW pierwszy sezon. Dom 200 m2 Stary słabo docieplony. Za październik wyjdzie 6 m3 na dobę. Wybieg pompy na 1h po wyłączeniu palnika . Kocioł pracuje 12h dziennie skręcony do 6 kW. Działa w zakresie 40-50C z pogodówką.Ustawiłem od -10C pracę ciągłą ale to jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow 6 m3 to by było super - u mnie przy 24h będzie 20 - a przy mrozach moze wiecej 

 

zastanawiam się nad pogodówką do niego - to zwykły z zamknięta komorą spalania - i nie wiem czy to ma sens - pogodówka pewnie z 1 tyś zł - dobry piec to 6 tyś i + 1 za pogodówkę do niego - sam nie wiem - gdzie będą prawdziwe oszczędności - instalacja grzejnikowa z głowicami termo.

 

skoro u Ciebie 6 a u mnie z 20 - to znaczy że móc piec wywala w kosmos gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego jakikolwiek sterownik , który zapanował by nad tym kociołkiem???

U mnie stary nieocieplony dom 150m2 jeszcze nie przekroczyłem 7m3 na dobę łącznie z cwu i gotowaniem, z tym że ja mam kondensata a u Ciebie jest jeszcze ciulowy gaz.

Jeśli wymiana kociołka wchodzi w grę to immergas ma fajne zestawy, kocioł kondensat + zasobnik w okolicach 5 tysi to tego sterownik z czujką pogodową i nie ma siły ,że nie zjedziesz ze zużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.