Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Przegrzewajacym Się Ogrzewaniem Podlogowym


Tomekr

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Merkury 9 kw,problem polega na tym że ogrzewanie podlogowe za bardzo się nagrzewa. Ogrzewanie ma 8 obiegów, z racjii tego za jest jeszcze ciepło, zakrecilem część pętli i tak działały 3. Na drugii dzień temp. wody w podlogówce wynosiła 47! W domu sauna. Ustawioną temp. pompy miałem 25 min i 30 max. Podejrzewam że blad leży gdzieś po stronie całej instalacji, bo niby skąd wzięła się wodą w petlach skoro pompa podlogową nie chodziła. Mam jeszcze jedno pytanie. Do czego zostawić popodlaczona pompa podlogową? Instalator podłączył ja do sterownika z zaworu 4d, czy nie lepiej było by gdyby była podpięty pod sterownik z kotła?

W załączeniu dodaję zdjęcie instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to nie jest całkowicie poprawne połączenie, ale mimo to według mnie to powinno działać.

 

Jeżeli siłownik jest obecnie otwarty na max jak na fot.1, to prawdopodobnie gorąca woda z kotła poprzez zawór 4d zasila podłogówkę i wraca ponownie przez 4d i pompę co do kotła, Jeżeli przestawimy siłownik o 90 st. to woda w  podłogówce będzie krążyła przez pompę P.P i zawór 4d i nie powinna za mocno nagrzewać tej podłogówki.    Jednocześnie pompa CO spowoduje przepływ gorącej wody przez kocioł.

 

Problemem że podłogówka za mocno się nagrzewa może być siłownik, w którym trzeba zamienić przewody zasil.2 i 3, lub zworki.    Czy ten siłownik działa, zmienia pozycję i czy widać to na skali, a może właśnie działa odwrotnie?

 

Później wrzucę rysunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to nie jest całkowicie poprawne połączenie, ale mimo to według mnie to powinno działać.

 

Jeżeli siłownik jest obecnie otwarty na max jak na fot.1, to prawdopodobnie gorąca woda z kotła poprzez zawór 4d zasila podłogówkę i wraca ponownie przez 4d i pompę co do kotła, Jeżeli przestawimy siłownik o 90 st. to woda w podłogówce będzie krążyła przez pompę P.P i zawór 4d i nie powinna za mocno nagrzewać tej podłogówki. Jednocześnie pompa CO spowoduje przepływ gorącej wody przez kocioł.

 

Problemem że podłogówka za mocno się nagrzewa może być siłownik, w którym trzeba zamienić przewody zasil.2 i 3, lub zworki. Czy ten siłownik działa, zmienia pozycję i czy widać to na skali, a może właśnie działa odwrotnie?

 

Później wrzucę rysunki.

 

Działa,jak sterownik jest włączony to przekręca się na wartość 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane rysunki.

 

Myślę że w Twoim przypadku może być nie ta skala, chociaż to nie problem, najwyżej działałby odwrotnie,  jeżeli zwieracz w zaworze 4d był ustawiony poziomo, tzn na osi zasil. podłogi i powrotu do pieca to założona skala powinna być 10 - 1, zamykanie gorącej wody na podłogę jest realizowane w lewo.

Ten siłownik jak jest podłączony (rysunek,fotka) i jaki sterownik nim steruje?

 

Działa,jak sterownik jest włączony to przekręca się na wartość 1.

A jak jest wyłączony to?, zostaje czy wraca?

A ta pompa PP jak jest podłączona do sieci?, kto ją włącza?

 

Myślę że przełącz siłownik na sterowanie ręczne i obróć w lewo i wybadaj gdzie idzie gorąca woda, na lewo gdzie jest pompa co czy na prawo do zasil. podłogi?

post-69214-0-47585600-1477651682_thumb.jpg

post-69214-0-28650100-1477651694_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest źle podłączony. Generalnie w obecnym układzie nie ma to prawa działać poprawnie. Przerób układ tak jak kolega @odpowietrznik radzi z zaworem 3d i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane rysunki.

 

Myślę że w Twoim przypadku może być nie ta skala, chociaż to nie problem, najwyżej działałby odwrotnie, jeżeli zwieracz w zaworze 4d był ustawiony poziomo, tzn na osi zasil. podłogi i powrotu do pieca to założona skala powinna być 10 - 1, zamykanie gorącej wody na podłogę jest realizowane w lewo.

Ten siłownik jak jest podłączony (rysunek,fotka) i jaki sterownik nim steruje?

 

A jak jest wyłączony to?, zostaje czy wraca?

A ta pompa PP jak jest podłączona do sieci?, kto ją włącza?

 

Myślę że przełącz siłownik na sterowanie ręczne i obróć w lewo i wybadaj gdzie idzie gorąca woda, na lewo gdzie jest pompa co czy na prawo do zasil. podłogi?

Zaworem steruje st_61. Pompa podlogową została podłączona do tego sterownika przez instalatora. Z racji tego ze cały czas pracowała, przelaczalem ja pod główny sterownik kotła (st-48), wtedy to działała tylko do osiagnintej temp. Mimo to ciepła woda i tak dostswala się do pętli z podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wtedy to działała tylko do osiagnintej temp. Mimo to ciepła woda i tak dostswala się do pętli z podłogówki.

I tak będzie jeżeli pompa co będzie pracowała a zawór 4d będzie otwarty w kierunku podłogówki.

 

Próbowałeś w trybie ręcznym kręcić tym zaworem?

Albo spróbuj zamienić przewody L1 i L2 w sterowniku lub 2 i 3 w siłowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniki mam możliwość zmiany parametrów zaworu. Do tej pory zmieniałem jedynie zastosowanie zaworu. Przy zmianie na zawór CO przyjmuje wartość 10, a podłogowy 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane rysunki.

 

Myślę że w Twoim przypadku może być nie ta skala, chociaż to nie problem, najwyżej działałby odwrotnie,  jeżeli zwieracz w zaworze 4d był ustawiony poziomo, tzn na osi zasil. podłogi i powrotu do pieca to założona skala powinna być 10 - 1, zamykanie gorącej wody na podłogę jest realizowane w lewo.

Ten siłownik jak jest podłączony (rysunek,fotka) i jaki sterownik nim steruje?

 

 

A jak jest wyłączony to?, zostaje czy wraca?

A ta pompa PP jak jest podłączona do sieci?, kto ją włącza?

 

Myślę że przełącz siłownik na sterowanie ręczne i obróć w lewo i wybadaj gdzie idzie gorąca woda, na lewo gdzie jest pompa co czy na prawo do zasil. podłogi?

Kiedy wyłącza sterownik to przyjmuje wartość 10, taka sama jak bym ustawił sterownik na zawor CO. W tym momencie piec grzeje tylko na grzejniki bez podłogówki i jedyna rurą która jest zimna jest ta która idzie do PP. Z tego wychodzi chyba że 4d jest źle wpiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.