Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja Co


zachowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

wypadło, że teraz musiała babcia wymienić kocioł. 

Nowy piec ma 4m2 powierzchni grzewczej, zwykły bez żadnych dmuchaw i podajników. Dom 200m2, nieocieplony z 1959 r.

Stara instalacja była grawitacyjna, kilkudziesięcioletnia instalacja z rur stalowych z grzejnikami żeliwnymi, która sukcesywnie będzie wymieniona na miedź.

W piwnicy od pieca wychodziły rury: 2". 

Zasugerowałem, żeby zrobić instalację od tego nowego pieca na miedzi, aby później nie było konieczności robienia tego drugi raz. No i ma być założona pompka.

 

Starej daty instalator(znajomy babci) powiedział, że tak nie powinno się robić, żeby od pieca puszczać miedziane cieńsze rurki i podłączać je do tych starych 2".

Czy chłop ma rację? Bo mam wrażenie, że nie pasuje mu, że chcemy w miedzi, bo on tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej i daj zdjęcia bo 4m2 powierzchni grzewczej kotła to strasznie dużo jak na 200m2, kocioł chyba ze 2 x przewymiarowany więc miedź fi 28 może być ciut za mała jak by kocioł grzał na full. Przyjmuje się średnio że 1m2 to jakieś 10kW a ty masz 4m2 czyli jakieś 40kW, a do ogrzania 200m2 starego budownictwa to 20kW powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik ma racje. Jeśli instalacja nie przecieka, wymiana to głupota, tym bardziej przy tym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze ile opału wychodzi na sezon lub jak możesz to i dzienne zużycie 

wychodziło ok 1000 kg. -1200kg węgla miesięcznie.

 

Hydraulik ma racje. Jeśli instalacja nie przecieka, wymiana to głupota, tym bardziej przy tym kotle.

i tak już stare rury są odcięte, więc podłączenie trzeba zrobić od nowa. Miedź, stal czy "plastik" nie ma w sumie chyba znaczenia. Doradzam, aby zrobili to już w bardziej "nowoczesnym  stylu" ;) aby przy ewentualnej dalszej wymianie instalacji nie było konieczności roboty wszystkiego znowu od samego kotła. Instalacja już ma prawie 60 lat, więc różnie się może niebawem zdarzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to przypilnuj aby przyłącza były wykonane odpowiedniej średnicy rurami, chyba że nie zależy Ci na "grawitacji"

A to jakimi rurami to ogromne znaczenie. Powinno to być w metalu a nie w palstiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starej daty instalator(znajomy babci) powiedział, że tak nie powinno się robić, żeby od pieca puszczać miedziane cieńsze rurki i podłączać je do tych starych 2".

Czy chłop ma rację? Bo mam wrażenie, że nie pasuje mu, że chcemy w miedzi, bo on tego nie robi.

Ja bym się faceta posłuchał, bo z tego co napisałeś zna się na robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się przyjrzałem teraz dokładniej tym zdjęciom i ten kocioł (piec) to jest jak widać ten nowy jeszcze nie zamontowany i jakaś samoróbka daj zdjęcia z wewnątrz tego kotła i więcej z instalacji i jak widzę ma jakieś dziwnie małe wyjścia do podłączenia instalacji z CO i tu jest problem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.