Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Sterownikiem Mieszacza.


rogeros66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem sterownik art zw do siłownika, chce sterować nim pilotem g tem.pomieszczenia wszystko podłączone po włączeniu sterownika art zw robi się kalibracja zaworu po czym ni się nie dzieje,temp.zadana p domu spadła o nic. Próbowałem też sterować obiegiem ale też nic tak jak się otworzył i zamknął tak zostało.wie ktoś jak to uruchomić włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.nobtak mniej więcej to wiem o co chodzi tylko że nie wiem czy sam siłownik pracuje teraz na wyświetlaczu temperaturę puszcza na grzejniki cały czas od rana 26 jeśli natomiast dźwigne temp.na wyższa powietrza to się nic nie zmienia chyba powinien się coś otworzyć? Na pilocie cały czas mam tak

post-64820-0-32056800-1477321118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do chłopaków, tak najszybciej

 

Ogólnie to np. normalnie puszczasz na podłogowe 30st.C

pilot G w tryb powietrza i nastawione obniżenie na obiegu o 8st.C, zatem jak złapie termostat zadaną w pomieszczeniu, to powinno tak przymknąć zawór, aby szło 22st.C (30-8st.C na czas utrzymania t.powietrza)

 

 

jak nie idzie, to może niewłaściwie połączyłeś kable od mieszacza, sprawdzałeś (bez pilota) czy właściwie zamyka i otwiera się zawór, czy sterownik ART ZW osiąga zadaną temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro zadzwonię.zawor z samym słownikiem pracuje bo jak dałem na sterowanie procentowe to reguluje nim idealnie, podczas kalibracji też otwiera i zamyka tylko z tą temp.powietrZa nie gra chyba tak pokazuje pilot jak na zdjęciu zadania jest 23 jest 22.1 i nic się nie zmienia nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiolem pilota g dałem na obieg tym.za zaworem 40 włączyłem sterownik art i puścił do 41 po czym się też zamknął, temp spada o a on nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w górnym rogu masz OB (obieg) wartość zadana 41  -  aktualnie jest 26 (czyli wartość obniżona)

niżej dużymi literami masz zadaną temp. powietrza 23 a masz aktualnie 22,1

 

czy masz dobrze podłączone otwieranie i zamykanie zaworu? tj czy otwieranie mocniej otwiera obieg a zamykanie mocniej go zamyka? Tu mogłeś zrobić błąd

 

W każdym razie najlepiej zadzwonić i pogadać z chłopakami, dawno nie pracowałem z art zw i pilotem (jak pracowałem, to w trybie zmiany nastawy za zaworem)

jak masz grzejniki, to powinien być wybrany program nr1 Pr-1, sterowanie procentowe - tego nie wybieraj.

wprowadziłeś z z tabliczki napędu mieszacza właściwy czas otwierania, np. masz czas 70sekund, to musisz zrobić cP 7, jak siłownik otwiera się 120sekund, to robisz cP 12 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem z tym otwieraniem i zamykaniem jak włączę sterownik i się kalibracja to świeci otwieranie mieszacza i otwiera do końca potem przechodzi lampka na zamykanie mieszacza i zamyka do końca.i tak dziad stoi kabel zielona oryginalny,czas otwierania mam 140 s więc jest 14 reakcja siłownika jest tylko w procentowym program mam 0 a pr1 w instrukcji to podłogowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw to kolego bo tego się nie da zrozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogeros

pilot ma fabryczny kabel i wtyczki, jego nie da się źle wpiąć.

 

Jakieś błędy można popełnić tylko przy samym art.-zw

 - sprawdzić poprawność otwieranie / zamykanie

- sprawdzić czy czujniki temp. (kotła-przed zaworem oraz czujniki za zaworem) są dobrze zamocowane, szczególnie ten za zaworem czy mierzy nitkę, która korygowana jest przez pracę siłownika

 

jutro dryndać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sory ale już nerwowy jestem kasę wydałem a te *** nie chodzi jedyna reakcja siłownika jest jak się włączy sterownik i kalibruje go potem się już zamyka i tak zostaje nie reaguje na nic ani na temp.obiegu ani temp.pomieszczenia z pilota g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie zrobiłem reset fabryczny pilota i siłownik zaczął chodzić??niech to pochodzi trochę z pilotem i zobaczymy jak to będzie działać dam znać w ustawieniach sterownika nic nie zmieniałem. Narazić dzięki piękne za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha pompę zostawiłem w sterowniki pieca argon2 może tak być czy ma być podpięte pod sterownik mieszacza wolę żeby chodziła non stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystko teraz działa elegancko trzyma temperaturę idealnie mam tylko pytanie ile przy tym sterowaniu nastawić temp.na piecu?lepiej wyszsza np70 wtedy zawór otwiera się do 30procent czy niżej jak jest ekonomicznej? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.