Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc Viadrus U24


mat181

Rekomendowane odpowiedzi

18 Kw na 100m2? Będzie przewymiarowany chyba że dom nieocieplony, a i tak jeśli kupisz, to paliwo stosuj mało kaloryczne  np Sobieski, Janina ewentualnie węgiel brunatny. Jeśli ocieplone to kicha . Nie polecam. a już ciągłe palenie w ogóle odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nikt nie wkładał szamotu do u 24 bo on ma specyficzny sposób podawania powietrza jak i spalanie węgla w sposób powiedziałbym dolno-boczny. Zmniejszać szamotem można kotły GS. A wracając do twojego pytania to z mojej strony powiem że Zgoda jest fajna ale to już kocioł GD i ma małą komorę zasypową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taki metraż jak twój to mogę zaproponować Dakona DOR 12kw i po małych przeróbkach na twój metraż będzie ok ja jak narazie mam 80mkwadratowych i po modyfikacjach palę w klonie tego kotła   ale mój dom to tak zwana studnia bez dna bo brak ocieplenia bardzo stare budownictwo z tzw kamienia wapiennego czy piaskowca , wymienione tylko okna i ocieplone polepy . Po tym jak skończę remont będzie 120 metrów i wtedy wrócę z nim do oryginału jak coś to moge napisać jak ja ogarnołem kocioł by fajnie i bezdymnie spalał opał W. brunatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz jaki masz domek? Ocieplony,to istotna informacja. Ale jaki metraż? Mat181 ma do ogrzania ok 100m2,nie podaje czy ocieplone.Jeśli zmniejszy o połowę szamotem bo jednak się da, założy 4D, będzie palił brunatnym, to  możemy potwierdzić że wymarzony przez niego kociołek będzie OK i może go spokojnie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 7 instrukcji obsługi i instalacji kotła są podane parametry techniczne i np.jeżeli palimy węglem kamiennym moc nominalna kotła wynosi116kW ,a moc minimalna 5,4kW patrz Tabela 3.Moc z jaką ma pracować kocioł reguluję miarkownikiem ciągu.Moc minimalna jest wtedy gdy temperatura na piecu wynosi 60st.c i miarkownik ciągu trzeba tak ustawić żeby wówczas dochodziło do zamknięcia powietrza pod popielnik.Jeżeli będziemy zwiększać temperaturę przy której dochodzi do zamknięcia klapki zwiększać moc kotła.Łatwo się o tym przekonać instalując termometr dodatkowy mieżący temperaturę wody wylotowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie powietrze doprowadzane jest również z przodu kotła przez szufladę ,to i z tyłu kotła jest powietrzem dopalającym , czy powietrzem dopalającym modu

luje się pracę kotła?[/quote

No nie moduluje się Ja to wiem, ale myślałem że kris to ma na myśli.

No ale modulacja u krisa to działanie miarkownikiem.

No, umówmy się że słowo modulacja zostalo użyte w domyśle jako regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuflada z przodu kotła ma być wsunięta do oporu .Posiada ograniczniki i szczelina na powietrze dopalające ma wnosić 0,5cm.Rozeta w drzwiach załadunkowych sluży do regulacj powietrza potrzebnego do spalania. 

 Rozetę z tyłu kotła mam zamkniętą,bo uważam że jej otwarcie prowadzi do nadmiernego wychłodzenia spalin i producent podaje że w przypadku u24trzyczłonowego jej ustawienie od 0 do1mm.Oczywiście regulację mocy przeprowadzamy temperaturą pracy kotła ,a nie powietrzem dopalającym.                    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiemy jak to wygląda u Ciebie, tylko że Mat181 czeka dalej na odpowiedź. Co prawda dalej nie wiemy nic o jego domku ale skoro da sie "modulowac" miarkownikiem to co mu radzisz? Ma kupić? Czy może są jakieś argumenty przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje za zainteresowanie mam pompe w aktualnym piecu termostaty na kalowyferach wiec mysle ze zawor 4d bedzie zbedny dom ocieplony 5 cm wata okna nowe stropy nieocieplone piwnica tez zimna stary dom z lat 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.