Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Stalkot Z Palnikiem Rynnowym, Kłopoty Z Użytkowaniem


macbog

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie najgorsze jest moment przejścia (czasem bardzo długi moment) z "pracy" w "podtrzymanie" i z powrotem. Wtedy jest albo niedostatek powietrza albo jego nadwyżka - i tak źle i tak niedobrze.

Jak długo kocioł stoi w podtrzymaniu to dłużej się rozpędza.

A to nie wszystko, w podtrzymaniu wygrzany komin wysysa ciepło z wymiennika kotła.

Najważniejszy jest dobry sterownik automatyczny, który natychmiast reaguje na wszelkie nieprawidłowości.

Taki z podglądem i sterowaniem na komórce.

Na dziś do monitorowania kotła, najlepszy jest eCoal.

W obu wersjach starej i nowej.

Monitoring kotła jest bezpłatny i ma możliwość spalania w automacie.

Do sterowania sterownik Multifun z czujnikiem żaru.

Oba sterowniki można jedynie kupić z kotłem, lub na rynku wtórnym. Allegro lub OLX.

Jest jeszcze możliwość zakupu sterowników bez kotła Bruli ale to niepełna wersja eCoala i Multifun bez czujnika żaru, który niedosyt pozostawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli palnik zaczyna dymić, lub do popielnika spadają niespalone koksiki, to podajesz za dużo lub dmuchasz za słabo.

Po kilku dniach mam niespalone koksiki. Zastanawiam się nad tym i wychodzi mi iż muszę zwiększyć czas podawania. Ilość powietrza jest ok - nie dymi się. WIęc widocznie większa frakcja nie nadązy się spalać. Sorier - co sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach mam niespalone koksiki. Zastanawiam się nad tym i wychodzi mi iż muszę zwiększyć czas podawania. Ilość powietrza jest ok - nie dymi się. WIęc widocznie większa frakcja nie nadązy się spalać. Sorier - co sądzisz ?

Najpierw ustal czy nadmiar paliwa - koksiki powstają w praca/spalaniu czy w nadzorze/podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że dojdziemy niebawem do operacji tuning o której wspominałem wcześniej. Pytanie brzmi czy wiertarkę posiada i czy ma wiertło d.5

 

Jeżeli to jest, to mogę tłumaczyć co tu poprawić idzie... I więcej zrobić się mechanicznie nie da, zostaną zabawy ze sterem..

Pieklorz - skąd tak dobrze znasz te palniki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, który masz miałem okazję rozmawiać z użytkownikiem. On zmienił sobie sterownik na iryda pid i w rozmowie opowiadał co z nim kombinował by chodzil dobrze. Aktualnie jest z tego zadowolony. Jak mówił co nie robił, to w rogach był lekki niedopał. Postanowił dowiercić bliżej góry na około gęściej otwory z uwzględnieniem tych narożników i zaczęło pracować jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, który masz miałem okazję rozmawiać z użytkownikiem. On zmienił sobie sterownik na iryda pid i w rozmowie opowiadał co z nim kombinował by chodzil dobrze. Aktualnie jest z tego zadowolony. Jak mówił co nie robił, to w rogach był lekki niedopał. Postanowił dowiercić bliżej góry na około gęściej otwory z uwzględnieniem tych narożników i zaczęło pracować jak trzeba

Cz masz namiary ta na tego użytkownika ? Mail, login ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, tak się złożyło,że dzwonił jakieś dwa tygodnie temu i sobie pogadaliśmy.

 

Tyle co mówił, to nawiercił bliżej góry w miarę gęsto otworki wiertłem d.5 na około i jest zadowolony, bo mu paliwo dopala.

Pytał się tylko, czy będzie mógł ewentualnie dopytać o coś z irydem i na tym póki co kontakt się zakończył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na innym forum jest wątek o irydzie pid, ja akurat sporo wysyłam m.in. sterowników i dmuchaw w sprzedaży detalicznej wysyłkowej,

jemu nie było problem mnie namierzyć, ja tego telefonu nie dokopię, bo nie pamiętam jakiego dnia dzwonił i o której.

Nie zapisywałem numeru telefonu, bo do szczęścia mi to potrzebne nie było, nie korzystam z tych palników, rozmowa była luźna o sterowniku Iryd PID, który znam, używam i sobie cenię i dyskutujemy czasami na jego temat (na tym innym forum). Pytał czy w razie co będzie mógł zadzwonić i na tym się sprawa zakończyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wywierciłem dodatkowych otworów.

Zmieniłem nastawy automatyki w taki sposób iż przedmuch następuje 2 x co 3 minuty na 59 sekund i za 3 razem załącza się podawanie i przedmuch czyli mam

 

Tak teraz wygląda popiół.

 post-60467-0-27855600-1482915960_thumb.jpg

 

Kocioł pracuje na następujacych parametrach

 

- 5 sekund podawania / 55 sekund przerwy / wentylator 10 %

 

Wszystko działa dużo lepiej. 

 

Kocioł po włożeniu do środka m.in szamotu jako zawirowywacze ma dużo wyższą temperaturę w środku, natomiast spaliny mają dużo niższą temperaturę. 

Przy tych temperaturach pali mi około 100 kg na tydzień przy temperaturze w domu pomiędzy 21.5  a 23 stopnie

 

Teraz chciałbym dopracować dwie rzeczy

- zmniejszyć częstotliwość czyszczenia 

- poprawic przerwę w pracy - tutaj są drobne problemy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.