Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Wsparcie, Nowy Dom, Kotłownia Oraz Piec (Mazowieckie)


ciołek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem, w Luxury komora spalania jest wyłożona szamotem(ceramika), palnik chyba też ma szamot. Co jest bardzo ważne przy spalaniu drewna/pelletu.  Zwykłe mini bio to golas. Nie wiem czy nie będzie smolenia jak pellet będzie z sosny. 

Nie wiem czy to dobry pomysł branie kotła na pellet bez ceramiki. Nie mam kotła na pellet, więc nie powinienem się wypowiadać za bardzo, ale na samą logikę, przy drewnie powinna być ceramika.  Zwłaszcza jak Twój dom się wygrzeje to zapotrzebowanie będzie pewnie na poziomie 3-4kW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no @sambor. To może napisz co jest takiego cudownego w tych biawarowskich? Ostatnio mocno je lobbujesz jakbyś był ich przedstawicielem ;). Musze kiedy do nich zajechać, nigdy nie było okazji. Jutro będę jechać obok Biawaru to może podskoczę na żywo obejrzeć ich produkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma nic "cudownego" jakby nie było ograniczeń to tak, warto brać, jest jeszcze np Heiztechnik.

Lecz zauważ praktycznie wszystkie kotły na pellet mają sterownik Estymy a tylko niektóre potrafią spalać prawidłowo jeszcze są kotły włoskie - RED, ale nie ta cena.

Za 10k trudno będzie kupić dobry kocioł.

 

Nie będę mu nic doradzał, gdyż potem będzie mnie z siekierą po gminie gonił :D

A jak się zaprze to i tak zrobi jak chce

 

PS

Lazar oczywiście za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz od Biawaru kotły na pellet -> http://www.biawar.com.pl/kotly-c-o/kotly-c-o-na-pelety/pellux-compact  Z tego co widać nie ma wersji z załadunkiem na górze kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, lol, Ty tak na serio? :) Przecież chodzi o zbiornik nad kotłem jako jedna całość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie kotły to 5 klasa. Do takich kotłów są dopłaty, więc może wyjść całkiem ok cena. Zapytaj w swojej gminie czy nie ma dopłat do kotłów 5 klasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ wy sobie uwielbiacie komplikować życie

nowa chałupa i syf wokoło

koszt kotła wysoki

koszt pelletu w przeliczeniu na cene 1KWh wysoki

trza sypać wybierac i czyścić jak przy weglu tyle że drożej

jedyny plus to popiół do ogródka zamiast do śmieci.

 

tyle mojego 

autor zrobi co chce to w końcu jego wolny czas i szarpanina w kotłowni

życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce niech kupuje. Kiedyś zrozumie, że źle zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie. wracam z gazowni i gaz będe miał najwcześniej za rok a do tego czasu będe już mieszkał.

Tak więc gaz nie jest dla mnie na dzień dzisiejszy dostępnym rozwiązaniem i dlatego zdecydowałem się na pellet.

 

Raczej napewno będzie to Red Compact tylko jeszcze nie wiem który lub kostrzewa mini 10kW

Pytanie: czy dwa oddzielne obiegi ( podłogówka + kaloryfery ) są pożądane w takim wariancie czy nie jest to konieczne ?

40 m kw podłogówki (  łazienka, kuchania, przedpokój ) a reszta grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki możecie polecić jakiegoś instalatora z woj. mazowieckiego ?

Znam instalatora który zajmuje się tylko palletem ale on tylko instaluje kotły wyposażone w palniki KIPI. Widziałem te kotły z tymi palnikami i wszyscy którzy je posiadają są  mega zadowoleni, automatyka w PLUMA. Z tego co jest mi wiadomo na pewno nie poleci Ci wymienionych kotłów jakie przewijają się w tym wątku. Jedynym zasługującym na uwagę jest ten z Biawaru o którym wypowiadał się pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.