Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Sie Pali Bez Deflektora


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz racji kolego ruszt wodny w kotle podajnikowym to nic dobrego sadzy w takim kotle jest co niemiara przekonalem sie na wlasnej skorze.

Proponuje abyś zaopatrzył sie w dobry sterownik i ustawił na nim odpowiednie nastawy.

Zapewniam cię że gdy to zrobisz to w kotle zamiast sadzy będziesz miał co najwyżej szary pył. Wiem co mówię bo tez mam kocioł z rusztem wodnym i swego czasu piec zarastał mi sadzą, po zmianie sterownika nie mam juz takiego problemu. 

Nie ma mnie w domu obecnie bo bym pokazał zdjęcia kotła po 2 tyg od czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to podobnie. W zakresie temperatur na zewnątrz od 5 do -5 na jednym jak i drugim sterowniku spalanie na poziomie 15kg na dobę. Jednak skzp zdecydowanie lepiej i czyściej prowadzi kocioł.

 

Wiesz, jak nie przesypuje węgla do popielnika i nie robi mega spieków to raczej trudno aby zaoszczędził ster na spalaniu. Ile potrzebuje dom ciepła tyle kocioł musi go dać a tym samym węgla spalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie tylko kwestia dochodzenia do zadanej malo zaru mam na retorcie i wli kociol skolko godno tlatego tez mysle nad rynna wiecej zaru szybciej do zadanej ekoenergi ma dosyc spory gardziel i utrzymuje wiecej zaru co skutkuje fajna praca. Oczywiscie nie do przesady bo dymic zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam także posiadam piec na ekogroszek z rusztem wodnym w którym palę 3 sezon. Nie wyobrażam sobie bez rusztu wodnego ponieważ w okresie jesiennym i wiosennym pale na ruszcie drzewem i jest to zarąbista sprawa. Wyłączam jedynie podajnik zaś pozostałe parametry pracy sterownika nie ruszam piec dalej pracuje w trybie fuzzy czyli PID. Pierwsze pół sezonu paliłem bez deflektora potem za radą postów na forum tym i innym dokupiłem deflektor 22 średnicy podwiesiłem  tuż pod rusztem tak że wisiał w odległości 20 cm nad retortą małej ekoenergi . Popaliłem trochę w takim stanie lecz doszedłem do wniosku , że piec dłużej dochodzi do zadanej przy tym pali o 20 % więcej eko. Zdjąłem ten deflektor i znów z forum się dowiedziałem , żebym położył 2 połówki szamotki na ruszczcie i to był strzał w 10. Piec bardzo ładnie pracuje równo nie ma żadnej sadzy na wymiennikach jedynie zbiera się pył bardzo lekki który za pomocą zwykłej szczotki zmiatam z ruszt i cegieł do popielnika przy ładowaniu eko do zasobnika czyli raz na 6 dni bądź 5 to zależy jaki mróz. Spalanie wynosi 16,66 kg przy temperaturach na zewnątrz do -5 zaś więcej powyżej . Przez  te parę dni z mrozami u mnie które oscylowały od -15 do -23 spalił 22 kg na dobę. Polecam przy tym wyposażyć piec w najlepszą automatykę bo naprawdę warto. 

Niestety ale to co dobre szybko się kończy wobec czego rodzinnie podjęliśmy decyzję o przejściu na pallet które nastąpi po wypaleniu pozostałego eco , co nie przeszkodzi  dalej palenia na ruszczcie wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem ci ze elegancko i już nie wiem czy kupić rynne od witkowskiego czy sterownik hehe jak bym miał od kogo pożyczyć sterownik na tydzien to bym widział jak to pracuje a tak loteria palnik czy sterownik.

Powiem ci tak, napisz lub zadzwoń do producenta skzp i powiedz jaki masz dylemat i czy nie ma jakiegoś luznego, powiedzmy do testów stera i czy mógłby udostępnić na jakiś tydzień. Z tego co tu pisze na forum to spoko z niego gość i myślę że sie spokojnie dogadacie.

 

Co do rynny to ja bym sie nie pchał w nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w sprawie mocy,jak lepiej palić na małej mocy,czy piec ma dochodzić szybko do zadanej czy wolno,co lepsze...........

Autem jak ci wychodzi ekonomiczniej jezdzić, szybko i gaz do dechy wtedy, czy raczej wolno i spokojnie operować gazem...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna porownac tylko bez przesady :-) bo jak da kociol rady do -5 to moze byc problem przy -10 tak ze trzeba wyczuc zimy troche jest na potrstowanie.

Do maniek76 dzwonic jak juz na nr. ze sroy timela tak. Bo z drugiej strony znajomy ma identyczny kociol i sterownik ale na rynnie i chodzi rewelacja dlatego tak bardzo sie zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna porownac tylko bez przesady :-) bo jak da kociol rady do -5 to moze byc problem przy -10 tak ze trzeba wyczuc zimy troche jest na potrstowanie.

Do maniek76 dzwonic jak juz na nr. ze sroy timela tak. Bo z drugiej strony znajomy ma identyczny kociol i sterownik ale na rynnie i chodzi rewelacja dlatego tak bardzo sie zastanawiam.

Tak, na nr. ze strony timela.

 

Potestujesz skzp to zobaczysz czy jest poprawa, nic nie szkodzi spróbować.

 

Tak jak pisałem wyżej, ja z ekoenergii nie byłem zadowolony nie wspominając juz o sadzy w kotle. Po zmianie sterownika bardzo ładnie sie pali bez spieków i sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek76 sterownik GECO-PO2 bez bajerów i pidów ustawione mam 8sek.pod.32sek.pauza powiem tak do 52st.dochodzi około 1 godz.a do 54st bo tako mam zadano jeszcze jakieś 30 min regulacii obrotów dmuchawy też nie mam tylko przesłona na dmuchawie kturą ustawiona jest 1cm otwarta.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.