Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko15 Kw Pomocy?


przemo1120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam piec defro komfort eko 15kw problem z tym ze nie moge dojść do dobrego ustawienia spalania ekogroszku 
Praktycznie ekogrosze się nie dopala na srodku jest płomień ale już jak wypycha to już się robi zuzel próbowałem wielu ustawień może to wina ekogroszku pale polskim i czeskim po nocy palenia wyjmuje dwa popielniki niedopalonego groszku.
Moje ustawienia to:
Czas podawania 15 s
Przerwa 78s
Dmuchawa 30%
Podtrzymanie 15 s
Przerwa 31minut
dmuchawa w podtrz czas 15 s
Przerwa 13 minut
Próbowałem już wielu ustawień zmieniałem i nic zawsze to samo moze ma ktoś podobny problem i już go rozwiązał prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz czas podawania oraz siłę nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak dla porównania podam Ci moje ustawienia kotła DEFRO 12 KW:

Praca: 4s/50s

Podtrzymanie 4s/10min

Dmuchawa 18%

Dmuchawa w podtrzymaniu 15s/5min

 

Cały czas nad nimi pracuję ale w miarę jest ok  :D

 

Paliłem też na PID ale wydaję mi się, że trochę więcej idzie opału, może to przez złe ustawienia mocy w % albo kwestia korekty wentylatora. Jeszcze myślę, czy nie przejść na K1PV3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powie mi ktos jak popdawnie ustawic moc dmuchawy? Aby nie bylo spiekow?

Piec defro 15kw retort

Praca 9s/50s

Uspienie 9s/39min

Dmuchawa 15s/15min

Nie przesypuje dolek sie nie robi to czy moc dmuchawy moze byc przyczyna? Spiekow? Obecne 45bieg jest ustawiony.

Moze moc za duza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zmniejsz dmuchawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmuj nadmuch dopóki nie zobaczysz niedopalonego węgla. Powinno pomóc. Tylko korekty delikatne i obserwacja palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi to wyglada tak jak z tulu po prawej stronie

https://www.dropbox.com/s/wdl1v2kgoxvodhe/2016-09-29%2016.16.55.jpg?dl=0

Walne w to i sie rozsypuje.

Dzis zmniejsze ta moc dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa wyczyść kociołek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi widzisz w tym caly problem ze ja mieszkam od rodzicow 10km dzis bede u nich i zobacze co i jak ale bedac w czwartek zmniejszylem moc dnuchawy z 45biegu na 35 bieg i podobno jest lepiej. Rodzice wiesz starsi to nie ogarniaja. Tylko zaworkiem sobie tata kreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dobrze ze pomagasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze kupujac taki piec bedzie mniej przy tym chodzenia.

 

A moze powiesz mi kolego jaki wplyw ma moc dnuchawy czas dmuchania i czas przerwy na prawidlowe spalanie sie eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc dmuchawy wpływa znaczącą na spalanie i wypalanie paliwa. Jak za dużo to spieka i dodatkowo wychładza kocioł. Jak za mało to nie do końca sie paliwo spala i wtrąca sie sadza. Wiec trzeba obserwować co się dzieje na palniku. Cały podawania tez maja role. Jak za dużo podajesz lub za krótka przerwa to przesypuje węgiel i nie dopala, jak za mało podajesz kub za długa przerwa w podawaniu to wypala na retorcie krater i robią sie spieki. Piec nie może dojść do zadanej bo za mala moc palnika.

 

Ja pale w PID i nic nie kombinuje sterownik sam sobie przelicza żeby utrzymywać cały czas zadana kotła. Tylko nadmuch dopasować i moc kotła żeby pracowal ciągle i nie przechodził w nadzór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych spieków co pisałem w pierwszym poście ogólnie pale od 2 miesięcy kupiłem tone ekoroszku polskiego niewiem jakiej firmy bo jest w tych workach parcianych i tone czeskiego z tego samego składu spieki i niedopalony groszek powstawał przy polskim groszku zasypałem teraz podajnik czeskim i na tych samych ustawieniach jest wogule inne palenie nie mam zadnych spieków praktycznie po dwóch dobach polskiego miałem taczke niedopalonego groszku po czeskim narazie mam w popielniku dwie garsci popiołu moze polski jest zbyt kaloryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rodzice kupili ten piec snoopy to ustawilem pid i tragedia przesupywalo. A brak pojecia jak to ustawic ta moc i reszte glupot. Wybierajac sterownik z Pid myslalem ze tylko bedzie sie dosypywalo eko i wywalalo pipiol. zmienilem moc dmuchawy z 45 na 33 i juz nie ma kolosalnych spiekow posklejanych.

Dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pid to po nowej aktualizacji tylko moc zmniejszyłem i nadmuch zjechałem. Pale Eko z wesołej 30Mj wiec dlatego moc musiałem w dół dać bo przechodził w uśpienie a przy pid to niewskazane jest. I generalnie teraz tylko wsypuje ekogroszek i wywalam popiół :) mam wersje k1pv3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie 

Pytanko do użytkowników kotłów defro jakie macie spalanie na 24h u mnie czy to pid czy bez niego regulator pokojowy zainstalowany a w sumie przy tych temperaturach co teraz sa czyli 2 do -4 spalanie wychodzi ok 25 kg/24h do nowo pobudowany nie wygrzewałm go pow 140m2 ocieplony 10cm to jest mój pierwszy sezon a narazie drugi miesiąć nie wiem czy jest to dużo czy mało prosze o odpowiedzi pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi ok. 15-17 kg. Ale w domu mam 25 stopni.

Jak docieplony od dołu i od góry? ( Podłoga dach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKUUUUUUUUUUUUUUU  POMOCYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!

W poniedziałek wymieniono mi kocioł z poczciwego ZĘBCA  na Defro komfort Eko Duo PZ 20kw no i nie śpię po nocach bo czas spędzam w piwnicy próbując dogadać się kotłem. Przez 5 dni spalił około 300kg ekogroszu, Nie mogę uzyskać zadanej temp. więc piec się wyłącza i piszczy. Próbowałam na pid i to samo, zadałam ustawienia fabryczne i to samo.Jedynie jak zamknę dopływ( czy tam odpływ) na grzejniki to temp. rośnie ale w domu zimno, żeby dogrzać dom zaczęłam palić na górnym ruszcie tradycyjnie i jest temp. Nie oto mi chodziło przy tej inwestycji. Czy ktoś mi pomoże? nie wiem jak prawidłowo ustawić parametry, groszek mam z Wesołej,  więc chyba dobry

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc dmuchawy wpływa znaczącą na spalanie i wypalanie paliwa. Jak za dużo to spieka i dodatkowo wychładza kocioł. Jak za mało to nie do końca sie paliwo spala i wtrąca sie sadza. Wiec trzeba obserwować co się dzieje na palniku. Cały podawania tez maja role. Jak za dużo podajesz lub za krótka przerwa to przesypuje węgiel i nie dopala, jak za mało podajesz kub za długa przerwa w podawaniu to wypala na retorcie krater i robią sie spieki. Piec nie może dojść do zadanej bo za mala moc palnika.

 

Ja pale w PID i nic nie kombinuje sterownik sam sobie przelicza żeby utrzymywać cały czas zadana kotła. Tylko nadmuch dopasować i moc kotła żeby pracowal ciągle i nie przechodził w nadzór

jaka moc kotła i ile nadmuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15kw i tak tez jest na sterowniku ustawione moc 80% aktualnie praca w PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.