Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid Ze Sterownikiem Multifun


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli na recznych ustawieniach jedziesz?

Tak z ciekawości masz juz jakieś porównanie odnośnie spalonych ilości w porównaniu do grochu przy podobnych temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biore z GrafiGaz w Trzebini wokowany, ale widzę też to samo w Slawkowie na OLX, gdzie luz jest za 349zł/netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na recznych ustawieniach jedziesz?

Tak z ciekawości masz juz jakieś porównanie odnośnie spalonych ilości w porównaniu do grochu przy podobnych temperaturach?

 Jadę na ręcznych, bo mam precyzyjną regulację. Zuzycie ciężko powiedzieć po tak krótkim czasie, ale tak około 25% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie smoli wymiennika za bardzo?

Bo w Pancerpolu Duo nie ma tego dodatkowego nadmuchu jak w Trio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyściutko. jestem zaskoczony że mam dobrą alternatywę dla węgla.

 

Trio ma tylko dodatkowo gaszaki, palnik ten sam z dwoma rzędami otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie pelletu tez bym popróbował.

Niestety u mnie tylko Olimp w cenie ponad 1k i całą paletę musiałbym wziąć :( .

Jeszcze nie tym razem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinet brawo . Podejrzewam, że teraz więcej groszków będzie próbowało palić pelletem przy braku węgla i rosnących cenach. Z którego dnia masz program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyściutko. jestem zaskoczony że mam dobrą alternatywę dla węgla.

 

Trio ma tylko dodatkowo gaszaki, palnik ten sam z dwoma rzędami otworów.

 

Nie prawda w trio "UWAGA! W podajniku TRIO zastosowano dysze powietrza wtórnego. Dysze te muszą być ustawione zawsze w kierunku płomienia (sposób prawidłowego ustawienia dysz przedstawia Rysunek 2, str 14)"  zaczerpnięte z "INSTRUKCJA EKSPLOATACJI I OBSŁUGI PODAJNIKA PALIWA STAŁEGO TYPU trio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wlasnie zapamiętało ze te rurki nad palnikiem to powietrze wtórne do pelletu plus dodatkowa mufka na rurze (na strażaka) i mamy Trio.

Dlatego właśnie pytałem czy nie smoli na Duo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień czysty, szamot jasny. Spróbujcie, naprawdę możecie być mile zaskoczeni. Dla mnie bomba przy tych podwyżkach węgla. Z jednego dnia jedna garść popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno sprawdzę ale jeszcze nie mieszkam, jestem na budowie w soboty i boję się zasypać większą ilość i zostawić kocioł na tydzień bez żadnego zabezpieczenia.

Ale przyjdzie czas na eksperymenty ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień czysty, szamot jasny. Spróbujcie, naprawdę możecie być mile zaskoczeni. Dla mnie bomba przy tych podwyżkach węgla. Z jednego dnia jedna garść popiołu.

Siersza a możesz zrobić mi zdjęcie palnika tak z czystej ciekawości ? Bo aż mnie swęd..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pellet kupiłem do mieszania z groszko-miałem, gdzie mnie facet oszukał i sprzedał mi towar  niepalny.

A w czwartek na próbę wrzuciłem sam pellet. Pierwsze próbowałem na PIDzie, a później na manualu i po kilku korektach uznałem, że na ręcznym są większe możliwości i jeszcze stabilniej można go spalić.

W sobotę zasypałem 4 worki, które mi zostały i dzisiaj około 9tej skończył się. Dostawa ma być końcem tygodnia, a nie będę kupował droższej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ww temperaturach  nawet w największe mrozy nie potrafiłem zmusić kotła by pracował cały czas.

Przy tych mrozach pracował na około połowie mocy patrząc na zużycie grochu i dziwne dla mnie było że nie moduluje tylko przebija i się odstawia.

Testowałem różne kombinacje przyrostu i spadku mocy ale różnic wielkich nie zauważyłem i ostatecznie zostało na 10%/25%.

I teraz nie wiem czy taka natura tego Turbo czy coś powinienem jeszcze poprzestawiać.

PID Standard załączyłem tylko raz czy dwa i długo potrafił pracować ale z uwagi na małe zapotrzebowanie mocno przebijał więc zaniechałem, może w tym sezonie spróbuję ponownie.

 

Zaczynam się zastanawiać czy to zjawisko nie jest spowodowane instalacją z wymiennikiem płytowym gdzie przepływy po stronie kotła i instalacji są różne i może to powoduje taki efekt.

Ustaw, żeby utrzymywał 20-21 w pomieszczeniach, a duże prawdopodobieństwo jest, że będą momenty że dobije do 100%.

A już na pewno dobije jak oprócz CO zaczniesz grzać też CWU.

 

Z drugiej strony jak masz wymiennik płytowy, to instalacja nie odbiera bezpośrednio z kotła i nie ma takich skoków, więc powinno łagodniej modulować.

 

Od ponad dwóch dni pale w tym kotle czystym pelletem bez domieszek wegla, jak to wczesniej próbowałem.

Na jakim palniku ?

Jak Solid to na pancerpolu ... Jakieś zabezpieczenie przed cofką ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na jakim palniku ?

Jak Solid to na pancerpolu ... Jakieś zabezpieczenie przed cofką ? :rolleyes:

 

A w jaki sposób ma zrobić się ta cofka? Pisałem wcześniej, że temp. podajnika nie przekroczyła mi 28stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palet jakby raczej wydaje się na łatwiej "zapalny" niż eko ;)

Rozumiem, że tak ustawiłeś ster, że ma krótkie przerwy w podawaniu, przez co nie gaśnie i nie schodzi za bardzo w palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyk ładny, nie za duży, nie za mały. Kończy sie na granicy retorta - talerz paleniska.

Ustawienia moje to :

PALENIE

Wentylator 47%

praca 12s

postój 27s

PODTRZYMANIE

Wentylator 20%

praca 15s

postój 20min

wstępny 10s

dodatkowo 20s

blokada 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fota tryb palenia.

Temperatura spalin przy wyciągniętej kasecie z turbulatorami dochodzi do 190stC przy spokojnym spalaniu.2bc203ffcb87859ce73a46bbe58b8d2f.jpg38f327769529536be35e102d7b255fa7.jpg

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że ręczny chodzi lepiej, bo ma wiecej ustawień.

Od lutowej poprawki PID Standard nie działa, został "uwalony" i miał zniknąć ten tryb z oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.