Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kominek Z Płaszczem Wodnym Jak Podłączyc


jakies123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Posiadam w domu piec w kotłowni do ogrzewania centralnego czyli ogrzewa grzejniki i osobno posiadam bojler na gaz co ogrzewa wodę do mycia.

Chciałem do siebie do domku zakupić taki piecyk http://allegro.pl/piec-kominek-blist-b22e-19kw-z-plaszczem-wodnym-i5867739748.html 

Czytałem ze takie kozy  są lepsze ekonomicznie  od pieca co posiadam już. ( chyba że tak nie jest ?).Jaki dobrać piecyk wolnostojący większa mocą chyba lepiej ... . zamierzam w pokoju zamontować  taki piecyk.

Czy ciężko zrobić to samemu ,czy musi być fachowiec ?Co do podłączenia  takiego piecyka   będzie trzeba kupić jeszcze ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szkoda wałkować temat tego typu od nowa. Ja bym sugerował, poczytać: fora, książki, blogi, nie broszury producentów. Nie obraź się, ale z Twoich postów wynika, że nie masz pojęcia o podstawach, w tym temacie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też proponuję 3 razy zastanowić się zanim kupisz to cudo. Może przejdź się do jakiegoś dobrego sklepu, na pewno ktoś Ci dobrze doradzi. Lepiej poszukać, niż wkopać się w jakieś wątpliwej jakości produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem na ile sezonów grzewczych producent przewidział taki piec. Przy grubości blachy na płaszczu 2 mm - mówiąc delikatnie - szału nie ma. Ilość wody w płaszczu też wydaje się być bardzo mała - aż 19 litrów na kilkanaście kw mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cyt. z materiału producenta:

"Palenisko pieca jest wykonane jest z blachy grubości 2 mm, która kumule ciepło powstałe podczas procesu spalenia, oddając je jeszcze długo po wygaszeniu pieca."

 

Po prostu wow. Papier wszystko przyjmie, marketing podstawą handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.