Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Umiejscowienie Zaworu 3D Lub Temperaturowego


krzysiek696

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa.

Mam pytanie odnośnie zaworu trójdrogowego lub zaworu temperaturowego w celu podniesienia temperatury wody wracającej do pieca. Jest to nowa instalacja z piecem za ekogroszek i nie idzie złapać temperatury na piecu bo jak tylko załączą się pompki to wychładza piec i ten non-stop koptuje węgiel którego idzie do 35-40 kilo na dobe. Moje pytanie brzmi czy można jeden z ww. zaworów wstawić na powrocie tak że będzie tak jakby za pompą. Przepraszam za schemacik ale robiłem na szybko.post-69640-0-95462300-1476738956_thumb.p

post-69640-0-95462300-1476738956_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos podobnego do mnie masz ale ja mam inny problem. Mam zawor 3D przed pompa na podlogowe zawor ten ciagnie juz na samym powrocie a w podloge i tak idzie 48 st taka sama mam ustawiona na kotle bo jak bym dal wiecej to podlogowe sie rozlaczy. I czy moze mi ktos doradzic co mam zrobic aby piec pracowal na 60 st a w podlogowe szlo 38st. Ponizej podaje schemat mojej kotlowni

 

http://ifotos.pl/zobacz/201610181_arssqhw.jpg

 

Jesli chodzi kolego o Twoj problem to mialem podobny na poczatku tez mi szlo ponad 45kg doba ale dom byl nie wygrzany teraz jak jest wygrzany to i spalanie spadlo do okolo 22kg. I tez mialem ciagle duzy buffor na podlogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest dom niewygrzany to zdaje sobie z tego sprawe bo w sumie palilem dopiero 3 dni od poludnia do wieczora. I byc moze ze jak bede dluzej uzytkowal to sytuacja sie unormuje, ale co jesli nie? Chce tylko wiedziec czy zamontowanie zaworu Afriso ARV 385 w tym miejscu ma sens. Z tego co wyczytalem nie jest to zawor termostatyczny tylko z rozdzielaczem mechanicznym, dodatkowo zalozy za nim termometr I bede wiedzial jaka woda wraca do pieca wiec bede mogl nim regulowac ilosc cieplej wody a jak temperatury sie unormuja bedzie pracowal na jednym nastawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dosc dlugo trwalo zanim sie unormowalo przepalalem co 3 dni jak jeszcze nie mieszkalem to szlo pelno opalu coagle podawal i przezucal. W tym roku juz mieszkam wiec pali sie caly czas i wietrze codziennie aby wilgoci nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.