Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podlogowe Bezpośrednio Z Kotła Co


zwierz

Rekomendowane odpowiedzi

Zawór na powrocie pętli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie przegrzewał to zależy jak ustawisz zawór. Ja u siebie mam RTL ustawiony ok 22 st i jest ok- nie zauważyłem żeby przy początku pętli podłoga była przegrzana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli ułożę 50mb rury pex 16 to będzie za dużo dla zaworu RTL? Nadmieniam, że ta podgrzewana podłoga nie będzie jedynym źródłem ciepła gdyż w  kuchni jest już grzejnik aluminiowy. Chcę to zrobić, żeby płytki były lekko ciepłe ze względu na niepełnosprawnego syna który na nich siedzi i chodzi boso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 m z dużo - zobacz tabelę co wstawił @Sambor dla pex 16 0rzy rozstawie 25cm zaleca się max 8mkw czyli 16 max 20 mb. Jeżeli podłogówka to nie jedyne źródło ogrzewania kuchni i jak odrzucisz powierzchnie pod meblami to zostanie ci powyżej 8mkw? No chyba ze masz taką dużą kuchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zastosujesz PEX 20 to pompa może popchnie taką ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki nie z teoretyki powiem że jedna pompa o wysokości podnoszenia 6m, 4 pętle podłogówki po 50m każda na zaworze rtl, rotametry na belce zasilającej, 5 grzejników alu, bojler dwupłaszcz,, wszystko grzeje, przepływy na podłodze prawie 1,5L/min. Wszystko zależy od tego czy możesz sobie wyregulować instalację. jak masz zawór skośny na bojlerze (przypadek jeśli w instalacji jest jedna pompa c.o.) i możesz go zdławić, zawory powrotne na grzejnikach alu i możesz je zdławić lub termostaty to spokojnie to wyregulujesz. Jeśli nie masz możliwości dławienia grzejników i bojlera to możesz mieć kłopoty z tą podłogówką. Druga sprawa to twoja pompa na powrocie i zapewne za nisko powieszone naczynie wzbiorcze co może powodować spadek wydajności pompy. Chciaż widziałem i takie instalacje z podłogówką które grzeją zawłaszcza jeśli podłogówka jest piętro wyżej niż kocioł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.