Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej Firmy Zawór Wybrać


pacula79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałbym kupić zawór 4D tylko mam dylemat jakiej firmy.Na forum polecają ESBEE lecz z tego co się dowiedziałem to został już wycofany z produkcji ten co ja bym chciał czyli mosiężny DIN25 kvs8 gwint wewnętrzny.Znalazłem w jednym sklepie ten zawór za 235 zł. Proponowali mi także firmy Danfoss choć ceny nie pamiętam i niewiem co to za firma. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja z kolei proponuję szwedzkie zawory mieszające ESBE. Bardzo porządnie wykonane choć nieco droższe od zaproponowanych przez kol. Sanitsystem.

 

Wybór zawory mieszającego pod kątem materiału, z jakiego jest wykonany: do instalacji otwartych mosiężny, do zamkniętych - żeliwny lub mosiężny. Dobór ten jest podyktowany warunkami, w jakich pracuje mieszacz. W instalacjach otwartych z zwykle większą ilością rozpuszczonego w wodzie powietrza zawór żeliwny jesli nie jest regularnie przekręcany może skorodować od wewnątrz powodują kłopoty z regulacją.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4450-1233867829.jpgpost-4450-1233867601.jpg

Witaj,

 

W mojej okolicy są w cenie 176 zł brutto za mosiężny czterodrożny ESBE 1". Cena chyba sprzed wzrostu kursu euro.

 

Pozdrawiam

Piotr

To może się jakoś dogadamy z zakupem i przesyłką panie Piotrze? i jeszcze jedno pytanko czym się te zawory różnią na tych zdjęciach choć parametry są te same a inaczej wyglądają? może te bez skali są nowsze!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W mojej okolicy są w cenie 176 zł brutto za mosiężny czterodrożny ESBE 1". Cena chyba sprzed wzrostu kursu euro.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

 

 

Na Allegro spotkałem zawór 5/4" ESBE Jeszcze kilka dni temu za 180 zł, a obecnie 210 zł. CZAS UCIEKA, EURO ROŚNIE W SIŁĘ, WIĘC CHYBA NAJWYŻSZY CZAS KUPIĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4450-1233867829.jpgpost-4450-1233867601.jpg

To może się jakoś dogadamy z zakupem i przesyłką panie Piotrze? i jeszcze jedno pytanko czym się te zawory różnią na tych zdjęciach choć parametry są te same a inaczej wyglądają? może te bez skali są nowsze!?

 

Witaj,

 

Na zdjęciach po lewej jest zawór starego typu a po prawej nowego typu. Parametry te same ( różny Kvs, w starym 12 w nowym 10 ), nowy jest staranniej wykonany i ma lepszy uchwyt pod siłownik. Oba mają skalę, tylko w starym jest to skala cyfrowa a w nowym poglądowa.

 

A z przesyłką żaden problem.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam zawory i siłowniki ESBE oraz sterownik Estyma i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu, przed zakupem porównywałem z Womix i cena była niewiele niższa natomiast u mnie na miejscu Womix nie mogłem dostać natomiast ESBE tak, ponadto o ESBE wyczytałem pozytywne opinie, natomiast o Womix nikt nie pisał na tym forum, nawet zadałem kiedyś takie pytanie dlatego taki jest mój wybór z którego jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam.

Tak czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się czemu przy wyborze kierujecie się tylko ceną? To ma być zakup na lata a nie na sezon.To nie firma jest najważniejsza a rodzaj materiału i średnica . Te proponowane przez fachmenów 25 to na pewno nie do pieców na paliwa stale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.