Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Optymalne Ustawienie Pieca.


Wojol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po wcześniejszym moim temacie w końcu mam gotowe ogrzewaniu w domu, z waszą pomocą wybrałem

piec dwufunkcyjny z zamknięta komorą spalania Junkres  ZW14-2 dv ke  oraz regulator temperatury 091FLRF.

Mieszkanie 49m2, kaloryfer w łazience, dwóch pokojach i kuchni, każdy z nich ma swój dodatkowy regulator.

 

Teraz mam problem z ustawieniem wszystkiego. Każdy kaloryfer jest ustawiony na 4rkę na regulatorze, temperaturę na piecu ustawiam na 3jkę czyli 50stopni a na bezprzewodowym regulatorze ustawiłem dzienne ogrzewanie:

0:00- 5:00 - 18stopni

5:00 - 8:00 - 20,5 stopni

8:00 - 11:00 - 18stopni

11:00-13:00 - 20,5stopni

13:00 - 19:00 - 18stopni

19:00 - 21:00 -  20,5 stopni

21:00 - 0:00 - 18stopni

18stopni to temperatura ekonomiczna a 20,5 komfortu.

 

Problem mój polega na tym, że piec co jakiś czas się dogrzewa przy okazji puszczając ciepło na kaloryfery więc gdy jest godzina 7:00 i powinno być 20,5 stopnia jest ponad 22stopnie( jeżeli się nie mylę piec powinien utrzymać swoją temperature jednak odciąć zasilanie kaloryferów).

 

W ciągu nocy zużycie gazu wyniosło 5m3, przez cały dzień około 15stu czyli strasznie dużo.

Coś robię źle?

 

Junkres był regulowany ustawiony i wyregulowany przez specjaliste.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak dla mnie za bardzo wachlujesz tymi temperaturami , przez noc ustaw obniżenie a przez dzień komfort (ewentualnie zastosuj obniżenie jak jesteś poza domem), przy tej temperaturze jaką mamy na zewnątrz 50 stopni puszczone w grzejniki po wyłączeniu kotła (chyba się wylącza) samoistnie przebija temperaturę wiadomo bezwładność.

Wydaje mi się , że 2,5 stopnia obniżenia to jest zbyt dużo i tak jak pisał Sambor na dogrzanie zużywasz zbyt dużo gazu.

Jeszcze jedno najważniejsze , w pomieszczeniu gdzie wisi sterownik rozkręć grzejnik na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów, myślę, że duże amplitudy niekorzystnie wpływają na zużycie gazu. Doktoryzuję się na kotle gazowym 1 sezon, mam 3 piętra starego domu i kocioł 20 kW, pogrzebałem w parametrach i spalanie spadło. Utrzymuję średnio 20C z małymi odchyłkami , grzeję od  4-8 i 15-22 plus 2x1h pracy pompy po wyłączeniu palnika. Ograniczyłem moc kotła , zmieniłem wybieg pompy z 5 min do 1 h, i blokadę palnika  z 20 min na 40 min, ograniczyłem temperaturę wyjściową na CO i CWU. W podanych godzinach kocioł chodzi bez wyłączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku, testuję od jakiegoś miesiąca nowe ustawienia, 22*C cały czas, nie ważne czy dzień czy noc, ale jak jestem w domu, jak mnie nie ma 21*C. Na razie jestem zadowolony, zobaczę po pełnym rachunku za ten m-c i porównam do poprzedniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów, myślę, że duże amplitudy niekorzystnie wpływają na zużycie gazu. Doktoryzuję się na kotle gazowym 1 sezon, mam 3 piętra starego domu i kocioł 20 kW, pogrzebałem w parametrach i spalanie spadło. Utrzymuję średnio 20C z małymi odchyłkami , grzeję od  4-8 i 15-22 plus 2x1h pracy pompy po wyłączeniu palnika. Ograniczyłem moc kotła , zmieniłem wybieg pompy z 5 min do 1 h, i blokadę palnika  z 20 min na 40 min, ograniczyłem temperaturę wyjściową na CO i CWU. W podanych godzinach kocioł chodzi bez wyłączania.

Wszystkie rzeczy które opisałeś to w ogóle nie mam pojęcia jak je zmienić w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie,

temat odkopuje ponieważ ciągle mam problem, mianowicie...

 

Piec zużywa mi około 7-8m3 gazu przez 24h w mieszkaniu 50m2 i za ciepło nie jest...

Przypominając mam junkres  ZW14-2 dv ke  oraz regulator temperatury 091FLRF

Ustawione mam tem komfortową na 21 a na noc 19.5.

Problemem jest to, że gdy mam ustawione te 21 stopni, to takiej temp w mieszkaniu nie mam...najwyżej 20,6.

Piec dogrzewa się do załóżmy 60stopni tak jak ustawiłem, kaloryfery są momentalnie ciepłe i zaczynają się wychładzać wraz z piecem przez co temp w pomieszczeniu nie rośnie, po jakimś dłuższym czasie piec znów się dogrzewa i wychładza zamiast utrzymać tą temperaturę na kaloryferach.

 

Co robię źle? Dostaje rachunki za gaz 450zł na tak małym mieszkaniu i przy takim piecu...

Proszę odp mi na pytania:

1.Jaką temperaturę mam ustawić na piecu?

2. Jak ustawić kaloryfery?

3. Jak ustawić regulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

jestem, tu nowy i potrzebuję porady i pomocy

Zamontowałem do  mojego kotła junkers carepur 14 sterowanie pogodowe z regulatorem CW 400, oraz modułem MM100 a także mieszaczem 3-drogowym z siłownikiem.  W domu mam ustawione 21 stopni w dzień i 20 noc.  W CW 400 jest ustawienie regulacji za pomocą temp. zewnętrznej,   temp. zew. z punktem początkowym, i temp. pomieszczenia. Jak jest ustawiona regulacja  za pomocą temp. zew. to kocioł pracuje non stop 24 na dobę na niskich obrotach. Czy to normalne? Czy nie powinien się wyłączać po osiągnięciu zadanej temp. a jak on spadnie to się załączyć. Mój majster z junkersa mówi że jak tak pracuje to jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu o tym kotle na konkurencyjnym forum M, jest tam ponad 150 str. o tym kotle. Temat prowadzony sensownie, dużo można się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.