Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw - Problem Z Wyjściem Na Zadaną Temperaturę


kammill

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to przy siłowniku zaworu tylko sie ustawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa siłownik tak ustawia ze jest aktualna zadana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się ustawia przy kotle w ustawieniach, stąd moje pytanie bo pierw myślałem, że to jest temperatura jaka ma iść na podłogówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pompę do podłogówki to tam pokazuje jaka temp idzie aktualnie jest dodatkowy czujnik od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tam pompę. Mam też regulację ręczną - pytam tylko właśnie o ustawienia na piecu bo na wielu zdjęciach widzę znaczne dysproporcję i nie wiem od czego są zależne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem! Na ten moment wszystko się unormowało i piec chodzi całkiem fajnie. Niestety mam problem z tzw. kalafiorami i dużą ilością sadzy w piecu. Muszę co 5-6h rozwalać ten kalafiorek i zrzucić do popielnika. 

 

Jadę na 45% mocy i -5 nadmuch. W strefie po podaniu pinu - zwiększyłem też minimalny czas podawania na 4 sekundy bo mi się zapadał kopczyk. 

 

post-64140-0-06542800-1480540713_thumb.jpg

post-64140-0-30401200-1480540755_thumb.jpg

post-64140-0-12080900-1480540761_thumb.jpg

post-64140-0-20023400-1480540768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocy zrzuciłem z palnika takiego byka: 

 

Nie wiem czy może moc jeszcze zmniejszyć? 

post-64140-0-89172400-1480578273_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil takie koksy nie moga miec miejsca w naszych piecach  
Daj filmik nam z ustawieniami - bo kazdy musi trafiac w mysl co masz jak ustawione  
A tak to podpowiemy z naszymi i bedziesz mogl sobie zredukowac  i wtedy metoda prob i bledow  
Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

100 kg na 8 dni czyli ok 12.5 kg na dzień grzanie cwu 250l + dom 23-24 st. przez zeszły tydzień.

 

A jakie masz parametry ustawień? Piec działa w PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec dostaje za dużo powietrza i spieka.

To popularny problem na forum.

Stajemy na uszach aby zniwelować to zjawisko - uszczelniamy retorty, odwracamy turbinki hallotronu itp.

Na początek zmniejsz jeszcze korektę powietrza, i to mocno. Granica korekty jest wtedy, gdy zobaczysz w popielniku niespalone węgielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 kg na 8 dni czyli ok 12.5 kg na dzień grzanie cwu 250l + dom 23-24 st. przez zeszły tydzień.

W jaki sposób osiągnąłeś taki wynik? Palisz w pid czy manual

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale w Pid. Teraz pali troche więcej ok 16-18 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na obecną chwilę 20-21kg i obojętnie co nie zmienię jest to samo. Spalanie w mirę ładne chodź robi mi się taka kula na środku retory po ładnych kilku godzinach pracy i na obecną chwilę właśnie z tym walczę oraz z unormowaniem pracy pieca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piec dostaje za dużo powietrza i spieka.

To popularny problem na forum.

Stajemy na uszach aby zniwelować to zjawisko - uszczelniamy retorty, odwracamy turbinki hallotronu itp.

Na początek zmniejsz jeszcze korektę powietrza, i to mocno. Granica korekty jest wtedy, gdy zobaczysz w popielniku niespalone węgielki.

Czy to zmniejszanie nadmuchu (poza oczywistą korektą nadmuchu ustawioną na minimum w "menu ustawień") można zmniejszać w menu serwisowy? Nie próbowałem jeszcze uszczelniania retorty ani odwracania turbinki (pewnie wszystko przede mną:)) ale trochę pozmieniałem w menu serwisowym. Moje obecne zmiany to max czas podawania 4s (oryginalnie było 3), max praca wentylatora 25 (nie pamiętam ile było oryginalnie ale spoko - mam gdzieś zapisane), max obroty dmuchawy 180 (oryginalnie było 250). Najbardziej pomogłol mi zmniejszanie tego ostatniego parametru. Kalafiory się przy takim ustawieniu nie robią i pali sie "spokojniej". Tylko się zastanawiam czy to nie ma jakichś innych "ukrytych" negatywnych konsekwencji...? Poza tym jak wyczytałem tu na forum ten parametr to nie obr/min dmuchawy tylko obroty turbinki. Mój sterownik to K1Pv3. Więc jak ograniczyłem obroty turbinki (z 250 do 180) to w jaki sposób to sie przekłada na obroty dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak turbinka sie wolniej kreci to dmuchawa też pracuje na wolniejszych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.