Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw - Problem Z Wyjściem Na Zadaną Temperaturę


kammill

Rekomendowane odpowiedzi

Zawor 4D ma wbrew pozorom prosta zasade dzialania i wydaje sie wszystko proste ale ...

 

W calej instalacji CO beda jakies obwody i w kazdym moze byc rozny przeplyw rozna temperatura i tutaj juz zaczyna sie zabawa.

Poszukaj na necie schematu jak dziala zawor 4D. bedzie Ci latwiej zrozumiec co sie dzieje jak krecisz pokretlem.

 

Ja odkrylem ze w zaworze 4D jest cos takiego jak "punkt krytyczny" nawet lekkie musniecie tego na podzialce rozwala mi przeplyw obiegu kotlowego. Czyli jak ustawiam od 1 do 4 nic zlego sie nie dzieje temp. na powrot  lekko sie zmienia ale ciagle roznica jest tylko kilka stopni jak juz delikatnie przejde za 4 to nagle przeskok i temp, powrotu z 58 robi sie 30 stopni. I nawet jak poczekam z dzien to ciagle bedzie bardzo niska a piec wogole pracuje wtedy koszmarnie (co chwila wchodzi na max moc aby podgrzac wode wylacza sie na 15-20 min i znowu na maxa)

 

 

Co do mierzenia temp. powrotu. Ja umiescilem termometr  przy rurce owinalem dosyc dobrze tasma aluminiowa a potem jeszcze zaizolowalem otulina, wskazania sa dosyc stabilne. W twoim wypadku jakiekolwiek informacje o temp powrotu poza ( temp. jest chyba letnia) beda juz na cos wskazywaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko ocieplone. To głównie dzięki Waszym dyskusjom się na niego zdecydowałem. Ale od samego początku pod górkę. Pierw Defro mi nie dołożyło wentylatora - ale domówiłem i myślałem, że teraz będzie już elegancko. Mam nadzieję, że piec nie jest za mały.

Sam dokładałeś przepływomierz?

Jeśli tak to czy:

1. Przepiąłeś kabelek od hallotronu z dmuchawy na wentylatorek?

2. Czy wgrałeś oprogramowanie od wersji K1Pv3 ?

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie! Dziś kilka rzeczy z dnia dzisiejszego. Rano piec zastałem wygaszony (zapomniałem z tego wszystkiego dorzucić węgla a jeszcze nie konfigurowałem podajnika). Pierwsze co zrobiłem to dorzuciłem węgla tak jak wspominaliście. Piec bardzo szybko wszedł w temperaturę zadaną 65. 

 

Teraz płomień wygląda tak: 

 

post-64140-0-30043600-1476542229_thumb.jpg

 

W ustawieniach ogólnych zmieniłem nadmuch na -10. 4D ustawiony na niecałe 5. Piec hulał 63/67 temperatura. Niestety grzejniki były takie sobie. Tutaj już dmuchawa jak kilka razy patrzyłem nie działała ciągle na 100%. Podłączyłem to zgodnie z instrukcją znalezioną na forum lecz nie śrubkami a klejem. K1Pv3 v.2.4.2. 

 

post-64140-0-16591500-1476542389_thumb.jpg

 

Teraz podkręciłem nieco zawór 4D na ponad 5 i temperatura spadła do 48 ale powoli rośnie - jest 52. 

 

post-64140-0-01905900-1476542635_thumb.jpg

 

Podłogówka hula aż miło - temperatura już jest taka jak ustawiłem na sterowniku - nawet 2 obiegi się wyłączyły w salonie. Ale te grzejniki mnie niepokoją - co będzie jak przymrozi. Nie wchodziłem jeszcze w ustawienia serwisu. 

 

Edit: czy ktoś z Was podpowie mi, które miejsce na mojej instalacji będzie najlepsze do zamontowania termometrów wyjścia i powrotu?

 

Mam dom 155m2. Duży garaż (1 grzejnik on jest ciągle zimny), 5 grzejników na piętrze, 2 małe ręcznikowce i 5 obiegów podłogówki: łazienka, łazienka, salon i kuchnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a daj mu więcej wiatru bo to są spieki koksowe tak jakby mało wiatru było ale przed tem zobacz w menu serwis jakie sa parametry i podaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dać z tego -10 na 0 i podać Wam parametru z menu serwisowego (tego, do którego trzeba wejść z pinem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie podaj parametry i zobacz klapkę na wentylatorze czy jest otwarta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termometrów no nie musisz montować wystarczy czujniki te co są w komplecie. Do powrotu jak najbliżej kotła na rurze od powrotu a od czujnika zaworu za nim i za pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec powoli chyba dochodzi do zadanej - 59 na piecu. Zmniejszyłem tą temp. do -5. Te info mam, jeżeli trzeba by było inne to proszę o informację:

 

Hallotron nadmuchu - włączony

Temp. priorytetu - 62 stopnie

Czas podawania przedalarm - 0 minut, 30 sekund.

Temp alarmu podajn - 75 stopni

Próg wygaszania - 37 stopni

Próg rozpalania - 50 stopni

Max. temperatura spalin - 260

Max. obroty - 250

Min. obroty - 80

Max. wentylator roboczy - 25

Min. wentylator roboczy - 13

Maks przerwa pod - 90 sekund

Min przerwa pod - 50 sekund

Maks praca pod - 3 sekundy

Min. praca podajnika - 1 sekunda

 

Może problemem grzejników są te termostaty? Choć temperatura jest ustawiona na każdym 25. 

post-64140-0-78293900-1476544991_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry masz ok. Zobacz jeszcze ta klapkę na wentylatorze zwal ten koks z palnika i daj nadmuch na +5. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony ok - czujnik zaworu. A niebieski nie tam tylko przy wejściu zaraz przy kotle tam gdzie powraca cała woda z instalacji - wejście do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam z tyłu na dole?

Ok - za chwilę tak zrobię z tym żarem i zobaczymy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tyłu kociołka na dole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa na wentylatorze to jest ta śruba? Jeżeli tak to mam tak jak w instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie możesz ruszać i jest zablokowana tym wkretem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten glut zapycha nadmuch i stad problemy ze złapaniem temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pojadę i to zrzucę i dam nadmuch na noc na +5. Ciekawie co będzie jak będą mrozy i dojdzie 300l CWU :/ 

 

wadus - jakie są optymalne temperatury wejścia i wyjścia u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze być wina ekogroszku też może za bardzo spiekający jest. Próbowałeś czegos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duży dom ale teraz 12stka jest do 150 m powinien dać rade jak dom dobrze ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ocieplony 20cm - 0,031. Z audytu energetycznego zapotrzebowanie na ciepło to około 8kw. Spróbuje po wypaleniu tego bo dziś załadowałem cały podajnik. Mam jeszcze Energo Extra i SmarTens - Firmowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy 12kw ogrzewa 200m dom ocieplony więc twój to pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zaczynam się zastanawiać poważnie czy nie mam za małego pieca - tym bardziej, że nie grzeje jeszcze wody (300l) i nie ma mrozów...

Daj sobie na luz. Zacząłeś grzać zimny budynek i musisz wpompować w niego maaaase ciepła. Idź z kolegami na piwo, żoną się zajmij , a do kotłowni wróć za trzy dni....

 

PS. Na cholerę Ci ten baypass z zaworem różnicowym przy pompie?

PS2. Za te złączki z ocynku to instalatorowi należy się blacha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to do tego sterownika powinieneś mieć dmuchawe z halotronem wówczas klapka zablokowana na otwartą. Do tego możesz podłączyć do sterownika czujniki temperatury powrotu może być za 4D. A najważniejsze zamontuj siłownik do zaworu- zapomnisz o kreceniu.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypala Ci groszek w glab retory tzn w strone slimaka?, masz zalozony przeplywomierz i oprogramowanie v3 na sterowniku v2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.