Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw - Problem Z Wyjściem Na Zadaną Temperaturę


kammill

Rekomendowane odpowiedzi

Tak powinno byc

post-66668-0-11365500-1476474976_thumb.jpg

post-66668-0-74517800-1476475039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które kanały? Ja jadę na pidzie - które ustawienia i gdzie mogę to regulować? Bardzo przepraszam, że pytam o takie podstawowe rzeczy - palnik przegarnąłem bo wydawało mi się, że tam jest strasznie nagarnięte. Czy takie palenie może być przyczyna nie wchodzenia temperatury? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały na palniku co powietrze wychodzi przez nie a miałeś przed tem taki kopczyk? Żar powinien być powyżej palnika a nie w głębi kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wejścia w tryb ręczny, ustaw podajnik na pracę do przodu i tak długo podawaj węgiel, aż uzyskasz taki kopczyk jak na powyższych zdjęciach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki: https://zapodaj.net/c12d4ec1284a3.jpg.html (wydaje mi się, że się spiekał). 

Ok, co mogę zrobić, żeby mieć żar porównywalny do Twojego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mi przychodzi na myśl zobacz czy masz przepustnice przy czopuchu otwartą na max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest otwarta w stosunku do swojego kierunku jest pionowo. A obniżyć nadmuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obniż na max zobaczysz czy kopiec sie podniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę tam jechać - nie mieszkam tam. Stąd czy zrobić tak jak mówił PawełE i zostawić nadmuch, czy zmniejszyć nadmuch na full czy może jedno i drugie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest koksik kolego jak ta lala.

Fotkę wentylatora jeszcze zapodaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega kammill poda parametry mocy z menu serwis. Może tam jest coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oblukac parametry i wentylator moze cos jest zle podpięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest kod do serwisowego menu?

5162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero 2 uruchomienie pieca (wcześniej wygrzewałem podłogówkę). Moc kotła mam ustawioną na 12kW. W jaki sposób mogę przypisać moc palnika? W jaki sposób mogę czyścić czujnik temperatury spalin? 

 

Wrzucam zdjęcie instalacji, ognia i wszystkiego co mam :) Bardzo proszę też o informację gdzie mogę podłączyć termometr na wyjściu i wejściu. 

 

https://zapodaj.net/2ee4e885c73da.jpg.html

https://zapodaj.net/87d7eeb09b7cc.jpg.html

https://zapodaj.net/a0a4b8e5dc618.jpg.html

https://zapodaj.net/a6d9e4adb43ed.jpg.html

 

(nie wiem jak mogę dodać zdjęcia by się wyświetlały na forum). Proszę jeszcze admina o połączenie tego tematu z obecnym.

Witam

Aby dodać zdjęcia do postu należy:

 

Kliknąć w czarny przycisk „Więcej opcji” w prawym dolnym rogu. Pokaże się: „Wybierz plik”, kliknąć w przycisk z tym napisem i wybrać plik z komputera, a następnie zatwierdzić przyciskiem: „Załącz ten plik”.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie - czyli przygotuje dla Was info z menu serwisowego. Obniżę dmuchawę na razie chyba ustawiona jest na 60% - ustawię na 40. Dorzucam groszku do żaru. Fotka wentylatora - czy o czym zapomniałem:)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to ze zawor 4D przepuszcza za duzo wody z podlogowki i wychladza kociol.

 

Tak to juz jest jezeli np. w skali 1 do 10 zawor 4D ustawi sie na 3-4 to temp. powrotu ciagle bedzie wysoka i piec sie mocno nie wychlodzi tym samym nie musi wchodzic na wysoka moc. jezeli przekreci sie za mocno zawor 4D to wtedy woda z powrotu podlogowki (a ta ma zawsze max 30 stopni) bedzie nam wypelniac kociol i studzic go. 

 

co do tego jak zawor 4D powinien pracowac to zalezy od srednicy rurek jaka jest polaczony z kotlem, dystansu i zakretow. 

 

Moja pierwsza rada poczekac az uklad sie wygrzeje 1-2 dni wystarcza wtedy zaczac analizowac temp. powrotu i bedzie wiadomo co jest przyczyna.

 

Kup jakis termometr i dobrze zamocuj na powrocie. Sam sie przekonasz o czym mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak się dziać bo miałem ustawiony przed 5, a lekko przesunąłem na 5 to temperatura spadła z 55 na 40. Jest na to jakaś rada? Czy po prostu obserwować temperaturę powrotu? Z podłogówki woda nie ma nawet 30-stopni powrotu...

 

I pytanie w którym miejscu z tego zdjęcia mam to zamontować? [Wystarczy jak dam czujnik na rurę, przysłonie otuliną i zepnę to spinkami elektrycznymi?]

post-64140-0-89232200-1476476880_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawór jak jest czasami na 5 to i tak daje kocioł rade nagrzać i powrót po jakimś czasie sie stabilizuje. Jak jeszcze nie mialem siłownika instalator ustawił na 5 i tez było dobrze powrót w granicach 50 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero 2 uruchomienie pieca (wcześniej wygrzewałem podłogówkę). Moc kotła mam ustawioną na 12kW. W jaki sposób mogę przypisać moc palnika? W jaki sposób mogę czyścić czujnik temperatury spalin? 

Czujnik temperatury spalin odkręcasz imbusem. Jak mam mocno osmolony, to czyszczę go papierem ściernym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko nie odkręcę go jak się pali w piecu :) Jednak już nie jadę - zobaczymy co będzie jutro rano. Sprawdzę te rzeczy i dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik montowany jest na czopuchu, więc nie trzeba grzebać w piecu  :) Czyszczenie zajmuje ze 2 minuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taki sam kociołek jak ja tylko ze ja mam 15kw z v3 i chodzi mi piknie na ustawieniach fabrycznych. Jak odpalałem go to zeżarł mi 75 kg przez noc tylko ze nie miałem ocieplonego poddasza jeszcze. Pierwszy sezon jest najgorszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko ocieplone. To głównie dzięki Waszym dyskusjom się na niego zdecydowałem. Ale od samego początku pod górkę. Pierw Defro mi nie dołożyło wentylatora - ale domówiłem i myślałem, że teraz będzie już elegancko. Mam nadzieję, że piec nie jest za mały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz m2 ja mam 132 z garażem i jestem pewien ze 12-stka by była w sam raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.