Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Duo Pz 15Kw Pid Problem Z Ustawieniem


MaGGu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam w/w piec z PID i za cholerę nie mogę go okiełznać :( Gdy pracował na 100 % mocy jego wykres nie wyglądał za fajnie. Bardzo częste wchodzenie w nadzór. C.O ustawione na 62 stopnie, ciepła woda na 52.

Pogrzebałem na forum, i próbuje wszystkich ustawień. Zastanawia mnie jedno w menu serwisowy... Gdy wchodzę na min i max obroty wentylatora to mam wyskalowanie jak na zdjęciach... wszyscy piszą ze można regulować obroty od 900 do 1600 obr... u mnie nie ma takiej skali... wiecie jak odczytać moją skale ?? Czy podana skala to obroty ?

 

Pozdrawiam

post-69405-0-57018600-1476384255_thumb.jpg

post-69405-0-52649100-1476384265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sterownik? Z v2 czy v inne? Bo wydaje mi się ze masz przepływomierz na wentylatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta myślałem to są obroty przepływomierza wiec jest ok. tak ma być, w v2 są wyższe bo dotyczą obrotów dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie napisałem. Mam Sterownik TECH K1Pv4

To zmniejsz zakres w opcji obok obrotów biegi dmuchawy max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmniejszył moc kotła i dopasował korektę powietrza.

Mam kocioł takiej samej mocy i pracuje na 50% i wykres ok. Pokombinuj z tum serwisowych narazie nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 80% mocy kotła. Zobaczymy czy się osiągnie temp. zadaną do rana :)

Zależało by mi żeby nie wchodził w tryb nadzoru, tylko oscylował w okolicach zadanej...

To właśnie mocą kotła wyregulujesz ja bym w serwisowych nie grzebał na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak sie pali u mnie :)

post-66668-0-60597700-1476386755_thumb.jpg

post-66668-0-39138600-1476386773_thumb.jpg

post-66668-0-60707100-1476386811_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem w swoich postach. Możesz mieć zablokowane przez serwis obroty dmuchawy czy prędkość. W menu ukrytym będzie można zmienić ale to nic dobrego

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam inny palnik niż ty ( zwykła retorta i troche inne ustawienia w menu serwis - jade na fabrycznych tylko nadmuch w dół na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogrzewam 132m jak zmniejszysz moc automatycznie podawanie i nadmuch tez sie zmniejszy i kocioł pracuje cały czas bez wchodzenia w nadzór. Korektę powietrza musisz sam ustawić metodą prób i błędów i obserwacją czy nie ma sadzy i czy popiół oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za mało powietrza kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zmienił to obniżył w menu serwisowym temperaturę spalin niewiem jak u ciebie jest u mnie na v3 było chyba 260st mam 200st całkiem inna praca kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak ogrzewam 132m jak zmniejszysz moc automatycznie podawanie i nadmuch tez sie zmniejszy i kocioł pracuje cały czas bez wchodzenia w nadzór. Korektę powietrza musisz sam ustawić metodą prób i błędów i obserwacją czy nie ma sadzy i czy popiół oka.

A jakie masz obecnie spalanie? czy zmieniałeś coś w czasie podawania czy standardowo od 1 do 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podawanie mam standard 1-3 przerwa min 87 max 90. Spalanie ok 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa tylko 3 sec różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dzis zmienię bo sie ochłodziło i nie daje rady kocioł na takich ustawieniach jak sie załączyła pompa cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Posiadam w/w piec z PID i za cholerę nie mogę go okiełznać :( Gdy pracował na 100 % mocy jego wykres nie wyglądał za fajnie. Bardzo częste wchodzenie w nadzór. C.O ustawione na 62 stopnie, ciepła woda na 52.

Pogrzebałem na forum, i próbuje wszystkich ustawień. Zastanawia mnie jedno w menu serwisowy... Gdy wchodzę na min i max obroty wentylatora to mam wyskalowanie jak na zdjęciach... wszyscy piszą ze można regulować obroty od 900 do 1600 obr... u mnie nie ma takiej skali... wiecie jak odczytać moją skale ?? Czy podana skala to obroty ?

 

Pozdrawiam

I jak doszedłeś z  ustawieniami kociołka? Jakim ekogroszkiem palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja nie mam żadnych problemów ze sterownikiem. Co z tego że czasem temp zadaną pójdzie w dół. Nie ma to najmniejszego znaczenia. Ustaw kocioł i daj mu pracować kilka dni.

Wiele jest tematów na temat defro bo wielu ludzi kupiło piec właśnie tej firmy. Ja uważam że zrobili dobrą robotę. A dając aktualizacje do sterowników pokazują że dbają o produkt po sprzedaży. Dając możliwość rozwoju ludziom którzy kupili piec np. Bez PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.