Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tech St480


MikiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wymiany mojego sterowniki kentronic wrt14 na tech ST480. Może ktoś coś powiedzieć na ten temat. Ewentualnie zaproponować coś innego z tymi samymi funkcjami - pompy co, cwu, podłogowa, cyrkulacyjna. Sterowanie zaworem 3d, moduł Ethernet.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sterownik i póki co złego słowa nie mogę powiedzieć. Wszystkie wymienione pompy działają tu bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oman7 nie musisz cytować treści pod którą odpowiadasz.

Chodziło mi o ST480.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St580 Pid obecnie w sprzedazy nowy wzór i więcej bajerow. Polecam. Jeśli zmiana funkcjonalna to te same funkcje ma 480pid. Bez Pid nie polecam.

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia spalania przy użyciu sterowników z Pid?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co on ma takiego że kosztuje ponad 4tys?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tańszy od dworka... za ok 900

Tylko Pid zawsze można wyłączyć. Pid lepiej ustala proces spalania

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ST-480/580 PID należy dobrze nastawić w menu serwisowym sześć parametrów takie jak:

Min.czas pracy podajnika

Max.czas pracy podajnika

Min.przerwa pracy podajnika

Max.przerwa pracy podajnika

Min.obroty wentylatora

Max obroty wentylatora

Zanim zacznie się robić korekcje w tych parametrach należy zapisać sobie nastawy oryginalne które były zapisane u producenta w Tech-u.

Aby później mimo problemów z ustawieniem procesu spalania można było wystartować o tych właśnie nastawów.

Jak zgra się te wszystkie ustawienia to praca kotła jak i spalanie jest poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych modelach 480/580 z Pid można ten Pid wyłączyć żeby był to normalny 480/580?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym. To występuje chyba we wszystkich sterownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to juz drugi dzien jak posiadam sterownik st480 pid.Bede mial pare pytan by zrozumiec jego dzialanie.

Po pierwsze dlaczego sterownik jest w trybie pracy mimo iz piec osiagnal temperature zadana.Zauwazylem ze dopiero po przekroczeniu temp zadanej o 5 stopni sterownik przechodzi w nadzor czy to normalne jego dzialanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest producent twojego kotła.

Na pierwszy rzut oka podajesz za dużo paliwa względem powietrza.

Powiedz mi mniej więcej w jakim czasie kocioł dochodzi do zadanej temp.i jak później długo stoi w potrzymaniu?

Czy masz dużo sadzy na wyminniku?

Możesz zrobić też zrobić zdjęcia wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to juz drugi dzien jak posiadam sterownik st480 pid.Bede mial pare pytan by zrozumiec jego dzialanie.

Po pierwsze dlaczego sterownik jest w trybie pracy mimo iz piec osiagnal temperature zadana.Zauwazylem ze dopiero po przekroczeniu temp zadanej o 5 stopni sterownik przechodzi w nadzor czy to normalne jego dzialanie?

Ja mam to samo więc chyba producent tak ustawił,oczywiście w pid bo jak przejdę na ręczne nastawy to takie przeciąganie nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj piec to taki z"zrzeszonej grupy kotlarskiej".Na te chwile powiem ze jak przekroczy temperature zadana na sterowniku o 5 stopni to dopiero przechodzi w nadzor i wtedy i tak podniesie sie temperatura o kolejne 5 stopni wiec juz jest 10 ponad temp.zadana.Zanim temperatura opadnie ponizej zadanej by znow zaczal pracowac minie okolo 20 minut.Ponowna jego praca trwa maks 10 minut i proces sie powtarza wiec w ciagu godziny 2 razy nagrzewa do zadanej temp.Sadzy jest duzo ale narazie tym sie nie martwie bo to w zasadzie po 2 dniach palenia.budynek niewykonczony i instalacja do poprawy.Jak bedzie z instalacja wporzadku zaczne bawic sie sterownikiem.Zdjecia beda napewno tylko dajcie mi czas az bedzie poprawiona instalacja co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ustawiają tak nadmuchem by piec był jak najdłużej w pracy. Jeśli kolczyki na palniki masz dobry nie przegrzewa się palnik zmniejsz nadmuch. Ale jak piszesz ze masz dużo sadzy to i pewnie wysoki kolczyki i mało powietrza. Druga sprawa to jeśli masz ster bez Pid to histeria co może być ustawiona na 5 st. Stąd taki skok temperatury. To jest ok.

A wiesz w ogóle co to jes ten PID?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za taką cenę to chyba "krawaty wiąże i usuwa ciąże".

Chyba się ktoś pomylił z tą ceną bo to jest jakiś dystrybutor.

Zadzwoń do techa i zapytaj ile kosztuje.

Jest nowy model w 2 wersjach jeden dla dworka drugi dla defro. Różnice ogromne. Te dworkowe mogę załatwić. Jest już wersja do montażu na zewnątrz kotła. Wszystkie wtyki i kable wchodzą w obudowę stera. Super. Cena do uzgodnienia. Polecam tym kto lubi nietuzinkowe rozwiązania. Słabo opcje internetowe rozwiązane ale podstawowe funkcje są. Ma być zmiana ale do tej pory nie ma. Peleciarze absorbuja wszystkich producentów.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.