Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Pompą Co Eko Kielar


agnieszkans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Posiadam piec eko kielar z podajnikiem. Mój problem polega na tym iż gdy mam włączony programator w domu pompa COnie chce się włączyć na piecu. Problem znika gdy na piecu wyłącze programator domowy,pompa działa normalnie i dom jest ogrzewany. Dodam iż niedawno wymieniałam programator i jest on sprawny , ustawiam temperaturę dużo wyższą niż jest w domu , na programatorze domowym(SALUS-091FL)włącza się normalnie ikona że piec chodzi i pompa CO grzeje , lecz w rzeczywistości na piecu pompa nie uruchamia się.. Bardzo proszę o jakiekolwiek porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dotychczas wcześniej chodziło prawidłowo???  Może sterownik pieca nie może współpracować z tym programatorem???  A może tylko tem programator masz żle połączony / włączony do układu sterującego???  Gdzieś na forum raz czytałem w jaki sposób podłączyć prawidłowo programator z sterownikiem pieca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w poprzednich latach nigdy nie było problemu , po zmianie programatora w zeszłą zimę też wszystko działało. Próbuję się czegoś dowiedzieć na własną rękę ponieważ ,,spece,, których wezwałam nie zajrzeli właśnie nawet na kabel podłączający programator  do pieca i po minucie  stwierdzili że to jest usterka na piecu chyba sterownik ( koszt wymiany ok 1200 zł ) . Czytam już dość dużo o tym wszystkim i wydaje mi się że z programatorem pieca jest raczej wporządku gdyż pompa CO i CWU załącza się normalnie bez problemu(przy wyłączonym programatorze domowym ) czyli chyba ewidentnie coś bardziej w kierunku programatora coś blokuje ? Bardzo proszę o jakiekolwiek porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wyłączysz regulator pokojowy to piec chodzi i grzeje prawidłowo ale w domu jest za ciepło???  

Jeśli tak  to może wystarczy  ustawić zawór 3 lub 4 D - jeśli takowe choćby jeden masz - no i wówczas ten programator niepotrzebny.  

Musisz opisać instalację jaką masz lub lepiej dołącz zdjęcia instalacji przynajmniej tej przy piecu..

Ale jeszcze podaj  jaki jest sterownik pieca bo programator pokojowy nasz Salus??

A który  programator wymieniałaś??  Może chodziło Ci o sterownik pieca ???  Czy masz do tego nowego gwarancję?? 

A co do kosztów wymiany sterownika to chyba stanowczo za dużo -jakby co to może ktoś ma odsprzedać taki jak Twój lub podobny - trzeba sprawdzić i poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.