Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połączenie Kotła Na Ekogroszek Z Kominkiem Z Płaszczem Wodnym.


kuklu

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę kolegów fachowców o podpowiedź jak połączyć kocioł węglowy z podajnikiem na ekogroszek z kominkiem z płaszczem wodnym. Czy można zastosować jedno naczynie wzbiorcze do dwóch źródeł ciepła?, jak to połączyć?. Jeżeli macie jakieś schematy to poproszę. Układ ma być bardzo prosty, aby nie było problemu z obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam  zainstalowany  wpiety w instalacje kominek wodny, piec na ekogroszek i piec na olej  na jednym naczyniu zbiorczym przelewowym i wszystko działa bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam  zainstalowany  wpiety w instalacje kominek wodny, piec na ekogroszek i piec na olej  na jednym naczyniu zbiorczym przelewowym i wszystko działa bezproblemowo

Czy mogę prosić kolegę forumowicza Artex1 o jakiś schemat i opis układu. Chciałbym skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i zastosować je u siebie. Ile pomp pracuje w układzie, czy kotły (ekogroszek, olej, kominek) są połączone kaskadowo czy jakoś inaczej? Bardzo mi zależy na temacie bo chciałbym uruchomić ogrzewanie a zima tuż, tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Na wstępnie chce się przywitać - Cześć wszystkim.

Nie zakładam nowego posta bo znalazłem ten i jest adekwatny do mojego. Czytam od dłuższego czasu forum i zrobiłem instalacje CO według poniższego schematu. Teraz mam następujący problem, jak wpiąć się w ten układ z kominkiem z płaszczem wodnym. Kominek będzie się znajdować dokładnie za ścianą. Chce także użyć istniejące naczynie wyrównawcze. Może ma ktoś już podobne rozwiązanie, albo pomoże nanieś na schemat jak się wpiąć w istniejącą instalacje.

Z góry dziękuje za pomoc.

post-68378-0-42597900-1520932434_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.