Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł - Laik


jajen

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tutaj mówi o sas efect a on ma ruszt wodny. Zobacz piece klimosza one mają uniwersalne czopuchy do tylu i do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jego korzyść przemawia możliwość zamówienia go z czopuchem u góry. U mnie jest to dosyć istotne ponieważ wlot do komina umiejscowiony jest na wysokości 1,4 m /dół wlotu/. Początkowo chciałem Solid-a umieścić na jakimś postumencie, ale w późniejszym użytkowaniu mogło by być kłopotliwe ładowanie zasobnika.

 

Mój ma czopuch do góry ale jesli miałby do tyłu to jaki problem wpiąć go do komina?

Czy nie lepiej założyć dwa kolano i ewentualnie kawałek rury jakby brakło niż dźwigać kocioł na postument a później latami sypać węgiel z drabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to chodziło o 5 cm to można by się pokusić o podniesienie pieca ale nie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Panowie, że macie racje z tym podnoszeniem, zasypywanie kotła wychodząc po schodkach, drabinie itp. na dłuższą metę nie ma sensu.

Karoka65 zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem jak piszesz, tzn aby pokonać różnicę wysokości kolankami. Tylko czopuch + kolano odsunie pewnie piec od ściany na min. 40 cm /realnie pewnie 50 cm/, a niestety nie mam za dużej kotłowni. 

Rober528 widziałem relację Robinet-a, na stronie producent nie podaje informacji o nowym Solidzie. Poza różnicą w wyglądzie czym się różni, ma czopuch do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umie chyba wyszło 30cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłbym do siebie kocioł  sas efekt lub któregoś ze skamów. Jak cenowo wychodzi sas efekt?

Choć na razie nie ma chyba nikt z obecnych Efektu, to patrząc na budowę.
To górniak z półkami, dla ratowania jego sprawności posiłkowano się rusztem wodnym, co do spalana na gorszych gatunkach węgla może więcej produkować sadzy.
Częściej w nim trzeba czyścić wymiennik, jak to z pólkami bywa, ale za to wszystko ma z przodu.
Efekt będzie bardziej ogrzewać komin i jeżeli jest taka potrzeba, to wtedy trzeba się na niego decydować.
Wyprodukowany raczej do skomplikowanych, nieustawnych, niższych pomieszczeń kotłowni w wersji z czopuchem bocznymi lub do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pab11o za przesłane zdjęcie. U mnie niestety kotłownia jest niewielka, ma wymiar 2,6x3,0 m i jak piec przesunę o kolejne 30 cm wyląduje na środku kotłowni. Problem rozwiązuje górny czopuch. Poczytałem trochę i mam trochę obawy co do wodnego rusztu. Samo dodatkowe czyszczenie mnie nie przeraża, natomiast boję się dodatkowych spoin rusztu wodnego, które mogą wpłynąć na żywotność kotła.

Co do Klimosza, to nie wiedziałem, że posiadają taką gamę kotłów, w tym także żeliwne /chyba trwalsze/

SAS ma dobrą opinię wśród użytkowników forum oraz posiada bardzo chwalony sterownik multifun. Klimosz natomiast na forum pojawia się sporadycznie.

 

Może osoby bardziej obeznane z tematem rozwieją moje obawy lub podpowiedzą coś na temat produktów firmy Klimosz.

Dzięuję

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja też mam kotłownie 2,5 na 3m kwestia umiejętnego rozplanowania jeszcze hydrofor w niej zamieściłem i zbiornik cw 300l jeszcze mam zamiar zmieścić stacje uzdatniania wody.A od komina i tak trzeba się odsunąć bo niżej mam wyczystke i jakiś dostęp musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na dostępie do kotła przez internet i masz komin ceramiczny to brałbym defo sigme z ekoenergią i sterem defro smart 3.5.   Są jeszcze kotły RBR mają ster ecola też dostęp przez neta.  Jak ci nie zależy na tych bajerach to masz dużo większy wybór. Dużo osób kupuje Defro Komfort eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.