Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Temperaturą Ślimaka Podajnika (Wydzielone Z Tematu "nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro")


Dardzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Drodzy koledzy potrzebuję waszej pomocy. 
Posiadam od 2015 roku Piecyk Defro Duo Uni 25 KW Sterownik K1pv2 ( wers. 2.4.1) - piec dobrany zgodnie z projektem budowlanym.
W poprzednim sezonie w piecyku było palone wyłącznie drewnem do przepalania. 

Obecnie od tygodnia rozpocząłem swoją przygodę z eko groszkiem oraz "pidem"  i chciałbym zapytać czy nie macie problemów z temperaturą ślimaka/podajnika?? Obecnie piec pracuje w automacie temperatura od tygodnia rośnie  z 25 do 45 na dziś i chciałbym dowiedzieć się czy to normalne zjawisko??? Rura ślimaka jest bardzo gorąca. 

Temperatura kotła zadana to 62 stopnie. Na zaworze 4D mam 40 stopni na dom powrót 36-40 , podłogówka również 40 stopni. Obecnie brak boilera będzie dopiero zamontowany za tydzień 300 L. 

Mam wrażenie, że węgiel pali mi się nie na rynnie ale głębiej i nie mogę go za nic wysunąć na 1/2 rynny aby spokojnie się palił na zewnątrz. 

Ustawienia na sterowniku to 70% mocy kotła oraz -15% korekta powietrza . ( próbowałem zmienić parametry na 110 % mocy kotła oraz -18% korekty powietrza ale rezultat marny ) 

Od rozpoczęcia palenia tj. 03.10.2016 zużyłem 4 worki 25 kg węgla. 
Powierzchnia użytkowa to około 190 m2

 

Czy jest to normalne???? 

Czy zmiana sterownika na nowszy rozwiąże problem ???

Czy ktoś ma podobne problemy i udało się temu zaradzić??

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za informację. 

 

 

 


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym grzaniem podajnika sie nie przejmuj u mnie tez jest od 30 do ponad 40 czasem. Generalnie w rynnie żar powinien być na ok połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownika bym nie zmieniał jedynie dokup turbinkę i zainstaluj v3 powinno pomóc w prowadzeniu kociołka i lepszej pracy dmuchawy. Poczytaj na tym forum o tej modyfikacji bo jest troche napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ślicznie za informację. Przepraszam, że schodzę z tematu związanego z aktualizacją ale dla pewności podeślę wieczorkiem zdjęcia jak wygląda u mnie sytuacja z tym paleniskiem do oceny. 
Ponieważ nie daje mi to spokoju. 

 

Martwię się co będzie jak tylko ustawię piec w tryb letni na ogrzewanie wody, skoro już wydaje mi się to palenisko dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekaj z korektą powietrza, daj szanse dla v3 i na usabilizowanie się. Ustaw jaką chcesz moc i poczekaj.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) i czekamy na relację z przejścia na ciemną stronę mocy :)

He he dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wyglądało paleniska przy v2. W stanie podtrzymywania temp. Na pid przy v2.

A możesz pokazać jak wygląda palenisko przy V3?

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zaprezentuje jak wygląda sytuacja myślę że tak za 2 lub trzy dni podesle zdjęcia jak będę miał wypróbowane ustawienia i piecyk troszkę pochodzi. A co wogole myślicie o tym palenisku co już zaprezentowalem jest dobre złe ??? Nie zagleboko ten węgiel był ??? I pytanko czy waszym zdaniem węgiel jest dobrze wypalony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze żar był troche za bardzo cofnięty i chyba troche Ci nie przepalał Eko ale to trudno tak na odległość ocenić. Sam musisz ocenić organoleptycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś podać swoje ustawienia z Defro Duo Uni 25 lub podobnego dotyczące pracy podajnika przy pracy w PID?

Mam problem z temperaturą podajnika, żar cofa się zbyt głęboko, temperatura osiąga nawet 63'C

Którymi ustawieniami regulować żeby było więcej węgla na rynnie w PID? (soft 2.4.2)

U mnie: minimalna praca podajnika 6s, maksymalny przestój podajnika 160s

Teraz alarm mam ustawiony na 73'C, jak podajnik osiągnie 63 to wypycha 2,59 i temperatura na jakiś czas wraca do normy.

W ten sposób dużo węgla się nie przepala i zostaje wypchnięte w popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

fmx68wag1iqx.pngMoże się komuś przyda: problem za wysokiej temperatury podajnika w moim Defro Duo UNI 25 został rozwiązany. (temperatura dochodziła nawet do 70'C)

Także problemy z tym powiązane: wyrzucanie nieprzepalonego opału do popielnika - duże zużycie eko groszku, ciągłe wchodzenie pieca w nadzór, dymienie, dużo sadzy w piecu, falowanie temperatury, piec ciągle musiał być pod moją opieką. Zmiana ustawień, parametrów, regulator ciągu kominowego - bez efektu.

Rozwiązanie: palę miałem, ustawienia fabryczne, moc 100%, 

 

fmx68wag1iqx_t.jpg

 

 

http://www.tinypic.pl/fmx68wag1iqx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.