Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Spuszczać Wodę Z Instalacji?


jojoro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po sezonie grzewczym powinno się spuszczać wodę z całej instalacji? Większość moich znajomych, nawet "opieka" kotłowni w pobliskiej szkole tak robi. Dlaczego?

Mnie wydaje się to bez sensu, bo ciągłe dolewanie i upuszczanie wody wprowadza ciągle nowe zanieczyszczenia, powietrze (w obiegu zamkniętym). 

Ja nigdy z układu wody nie spuszczałem (chyba że do remontu, wymiany rury itp.). Czy to błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma potrzeby to nie spuszczać. W starym domu woda w przeciągu 14 lat była spuszcza 3 razy. Uszkodzony zawór kulowy przy piecu, wymiana grzejników na aluminiowe, wymiana pieca.

Woda przy spuszczaniu zawsze krystalicznie czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopóki w rurach i kotle jest woda do metalu nie ma dostępu powietrze w dokładnie tlen, który utlenia związek zwany wapniem, co powoduje ich " zarastanie" Wprawdzie nie dotyczy to rur miedzianych,pex ale odkłada się w "łożyskach "pomp co, w ścianach kotła co powoduje powstanie "izolacji cieplnej" od wewnątrz układu. prócz straty wody, oraz straty energii na jej"odgazowanie" po ponownym uzupełnieniu instalacji spuszczanie wody według mnie nie ma najmniejszego sensu 

dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam nie chciałem zakładac nowego tematu więc zapytam tutaj mianowicie jutro przychodzi fachowiec do wymiany kotła i mam spuścic wode z instalacji czy moge pozakrecac zawory na grzejnikach i spuścić tylko z kotła i rurek a potem przy napełnianiu instalacji odkrecic grzejniki czy moze lepiej oprożnić całą instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.