Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Zimnym Grzejnikiem.


jaras99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Moja instalacja podzielona jest na dwie części domu. W pierwszej części wszystkie kaloryfery grzeją bardzo dobrze. W drugiej zaś jest problem z ostatnim rozgałęzieniem na dwa pokoje.  W pokoju po lewej sporo mniejszy kaloryfer grzeje w miarę dobrze. W pokoju po prawej podłączony w dość dziwny sposób, połączony z dwóch małych kaloryferów nie grzeje praktycznie wcale. Piec 30 kW, pompa na 3 biegu, układ otwarty, cały odpowietrzony. Na ostatnich kaloryferach są automatyczne odpowietrzniki. Jakiś majster zalecał mi założenie przed ostatnim rozgałęzieniem małej pompy CWU. Co Wy o tym sądzicie?

post-69421-0-92354900-1476046863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste małe kaloryfery mają mały opór a wode leci tam gdzie ma łatwiej. Spróbuj skryzować małe grzejniki zwłaszcza te najbliżej pieca. Ustawienie pompy na najwyższy bieg jeszcze bardziej pogłębia problem bo woda krąży szybciej i nie oddaje ciepła a ostatnie kaloryfery i tak pozostają zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ustawienie pompy na najwyższy bieg jeszcze bardziej pogłębia problem bo woda krąży szybciej i nie oddaje ciepła a ostatnie kaloryfery i tak pozostają zimne.

Nowa fizyka i termodynamika? 

Nie wiedziałem o tym, chyba czas wrócić w szkolne ławy. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszy układ to grawitacyjny bo tam woda krąży najwolniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaw 4- D nie ma nic do tego, ale warto zrobić regulację hydrauliczną układu, czyli zdławić , zakryzować, zmienić nastawy wstępne - zależy co tam na grzejnikach jest.

Szczególnie idzie o grzejniki położone najbliżej kotła,

PS

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zaw 4-D w każdej konfiguracji, no chyba, że leży na półce to OK.

 

PS2

Pies to ma łapy a nie nogi, mam takich łap 24 ,

To ile mam psów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz piszesz do rzeczy "warto zrobić regulację hydrauliczną" a jednak fizyka u mnie działa dobrze :)

 

Co do regulacji to te cyfry oznaczają właśnie jak bardzo jest skryzowany grzejnik. Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie 6 odpowiada max przepływowi natomiast 1 min przepływowi. Musisz znaleźć ceche/znak na zaworze i do tego znaku zrównać odpowiednią cyfrę odpowiadającą przepływowi. Jeśli masz więcej mniejszych grzejników bliżej kotła to warto tak wyregulować całą instalację bo woda będzie krążyć tam gdzie ma najmniejszy opór i może nie docierać w odpowiedniej ilości do większych grzejników na końcu instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ustawienie pompy na najwyższy bieg jeszcze bardziej pogłębia problem bo woda krąży szybciej i nie oddaje ciepła a ostatnie kaloryfery i tak pozostają zimne.

 

Moja fizyka jest taka, że jak jak dasz pompę na wyższy bieg to dostarczysz do grzejników więcej ciepła, czyli te najdalsze grzejniki prędzej się "załapią" na to ciepło.

Przez reg hydrauliczną podajemy odpowiednie ilości do każdego z grzejników, a nie jak piszesz jak wolniej to lepiej!

Przecież w skrajnym przypadku wg twojego twierdzenia najlepiej będzie grzał grzejnik w którym woda stoi!

Wadą wyższych biegów w pompie jest większe zużycie prądu i głośniejsza praca instalacji, dlatego dążymy do jak najniższego biegu przy którym instalacja działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.