Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie W Domu Drewnianym


Franc27

Rekomendowane odpowiedzi

nie 12 tylko około 9zł  czyli niespełna 300zł na miesiąc za grzanie 400m2 domu to duzo ???? to ogrzej taniej jak znajdziesz nie tykając przy tym palcem ,komfortowo wracając do ciepłego domu  domu  spoglądając idynie na tel jaka temp w domu i z przyjemnością patrząc na tel jak zużycie energi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jedni lataja z woreczkami inni spoglądając w telefon ,każdy ma  cos za uszami

natomiast za tydzień na dachu będzie kolejne 4kW foto to juz bede miał taniej od ciebie a jak  dorzucę jeszcze 4 i będę miał za darmochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś tani prąd, ale ok, za 400m2 to niedużo, chociaż jak mocno zimno to już się robi ponad 1000 zł., ile kosztowała instalacja? 100% podłogówki?

Jak jest foto, to zmienia postać rzeczy, ale dotacji u nas nie  ma, a samodzielna inwestycja się ciągle nie opłaca, za długi okres zwrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś tani prąd, ale ok, za 400m2 to niedużo, chociaż jak mocno zimno to już się robi ponad 1000 zł., ile kosztowała instalacja? 100% podłogówki?

Jak jest foto, to zmienia postać rzeczy, ale dotacji u nas nie  ma, a samodzielna inwestycja się ciągle nie opłaca, za długi okres zwrotu

mam tani bo dwie taryfy w dodatku wiekszosc idzie w taniej taryfie

moze i tak ze jak zimno to z 1000 wyjdzie ale skoro na cały rok na cały dom niespełna 5 tys zł za energie na wszytkie potrzeby to jest nie wiele

u mnie 60% grzejników żeliwnych ,reszta alu  temp na grzejniki obecnie 36st w pomieszczeniu 23,6st

u na tez dotacji nie ma traktuje zakup foto jak zakup wegla czy innego opału kupuje co roku i ładuje na dach

jak sobie przypomne przewalnie za zezon 12-14 ton miału czy pozniej 10-11 ton groszku albo 12 tys za gaz to naprawdę z przyjemnością kupuje "opał na dach "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tyle szło dopiero po inwestycji w kocioł na HG zaostrzedziłem na tyle że po 2 sezonach mogłem inwestować w panele a na dzien dzisiejszy nikt mnie nie przekona do niczego innego jak pompa ciepła i fotoogniwa a w rezerwie jest HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalety ma takie że wyciąga z drewna max Energi czyli około 90% a spa;anie w innym kotle tradycyjnym to znikoma sprawność spalania około 30% ,pełna lekturę znajdziesz w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ludzie się boją pradu  ni nie wiem dlaczego jest takie uprzedzenie od niespełna 30 lat ,kiedyś wszytko sie grzało pradem w nocnych taryfach i mozna było tylko przejsc z grzania pradem na ekonomiczne pompy ciepła ale temat rzeka ,ludzie powoli sie przekonują do pomp ciepła i jest to tendencja zadowalająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pompy przy niskotemperaturowych odbiornikch to najtańsze obecnie źródło ciepła oczywiście w odpowiednich temperaturach zewnętrznych ale ktoś w innym temacie pisał, że unia/polski rząd wprowadził jakieś dziwne obostrzenia dla instalatorów i serwisantów tych urządzeń. Czynniki grzewcze też muszą być koszerne itp itd i mi te zmiany jawiły się ewidentnie jako kolejna mina dla inwestora ala kotły olejowe, które też były bardzo popularne w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp do peleciarki to wiesz ile co kosztuje i taka produkcja raczej nie ma sensu.

Jak masz swoje drewno ta pal tym drewnem i nie zawracaj sobie głowy produkcją pelletu.

PS

Myślałem, że @automatyk cię już namówił na tą PC

 

PC mnie kusi, nie ukrywam, jednak boję się kosztów eksploatacji, wiem, czytałem wyliczenia na forach i wypowiedzi użytkowników ale jakoś mam głęboko zakorzenioną obawę przed grzaniem prądem. Znam jedną osobę używającą gruntowej PC i koszty eksploatacji są jednak dość wysokie. Czy wyliczenia ze strony cieplowlasciwe można brac pod uwagę? Jeśli  tak to wskaźnik zapotrzebowania na moc to 41W/m2, a wskaźnik zużycia energii to 86kWh/m2*rok.

Poza tym nie znam nikogo moim regionie (ani tym bardziej poza nim) sensownej i uczciwej firmy znającej się na PC, jedna z którą rozmawiałem na wejściu wykazała się całkowitym brakiem profesjonalizmu.

Jakich firm PC PW są godne uwagi? Zachowując rozsądny stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik 40W/m2 jest bardzo przeciętny - w sam raz dla kotła zasypowego, aby było oszczędnie trzeba wynik rzędu 20-25 W/m2.

Aby to osiągnąć trzeba poprawić izolację.

Nie wystarczy 15cm trzeba dać 2x tyle + okna 3 szybowe - wtedy czym byś nie ogrzewał będzie tanio

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.