Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Agro 20Kw Ustawienia


romanwielki

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim fajnie byłoby abyś napisał co tak naprawdę ogrzewacz. Najlepiej wylicz zapotrzebowanie na cieplowlasciwe.pl i wrzuć tutaj linka. Kolejnym krokiem byłoby rozrysowanie instalacji i wrzucenie kilku fotek. Dobrze abyś się dowiedział jaki to opał, którym palisz i jaka ma kaloryczność. No i ostatnie co mi przychodzi do głowy to był w zeszłym tygodniu przypadek na forum, że defro dało do kotła sterownik K1Pv2 oraz dmuchawę z przepływomierzem od wersji K1Pv3. Wszystko było podłączone jak w wersji 3 ale z oprogramowaniem z v2 nie miało prawa dobrze działać. W tamtym przypadku wystarczyło zaktualizować oprogramowanie.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw zawór na 5. Co do sterowania to szału nie ma. Pozostaje zakup siłownika na 3d i sterowanie pogodowe wtedy wykorzystasz ten sterownik pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym sterowniku pokojowym jest tylko możliwość obniżenia temp. na kotle lub załączeniu i wyłączeniu pompy co i to wszystko przy tej konfiguracji jaką masz. Mam taki sterownik pokojowy jak ty ale steruje on tylko obniżeniem zadanej na zaworze 4d w przypadku dogrzania pomieszczenia. Nie steruje on kotłem ani nie wyłącza pompy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos więcej o pow domu i co ogrzewasz. Wydaje mi się ze kociołek przewymiarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym sterowniku pokojowym jest tylko możliwość obniżenia temp. na kotle lub załączeniu i wyłączeniu pompy co i to wszystko przy tej konfiguracji jaką masz. Mam taki sterownik pokojowy jak ty ale steruje on tylko obniżeniem zadanej na zaworze 4d w przypadku dogrzania pomieszczenia. Nie steruje on kotłem ani nie wyłącza pompy co.

Domek stary około 190m2 z lat 90 z poddasze wełna z 5cm na ścianach styropian nie mam zielonego pojęcia ile. Wcześniej miałem zbiec 24kw bez podajnika. U mnie regulator pokojowy wyłącza pompę c.o . Niestety instalator powiedział żebym kupił 3d manualny. W ustawieniach na piecu mam ze włącza ja co 7 min na 30 sec. Tylko właśnie martwi mnie te ciągle podawanie groszku. Ogrzewa domek plus 100 cwu. Nastawione na 50c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w pid na tym polega ze kocioł moduluje mocą i nie powinien wchodzić w nadzór pracuje ciągle z mniejsza mocą. Powiem ci tak: Podnieś temp na kotle na 60-65 stopni a zawór ustaw na 5. Tylko nie wiem z 3d jak zrobione dogrzanie powrotu bo to istotne jest. Jak zimny powrót to kocioł dostaje popalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodówke wpina sie do kotła ale musisz miec siłownik do zaworu 3d. Moze ekogroszek jest słaby i z stąd twoje problemy. Możesz dać foto z instalacji i wykres temp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy by chyba był zawór 4d bo dogrzewa dodatkowo powrót a tak woda jak sie wychłodzi w instalacji to schładza powrót. A termostaty na grzejnikach są? masz czujnik temp. powrotu? Generalnie kocioł trzyma temp. Nawet bym mu zmniejszył moc jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym nowym kotle dają czujniki do,zaworu i do powrotu tylko tym "magikom" nie chce sie zakładać. Wiem bo mi tez nie założył sam to zrobiłem i teraz mam kontrole jaki powrót i ile stopni idzie na co można sobie w tedy wyregulować takie rzeczy. Powinien Ci zostawić te czujniki i od temp.,zewn. też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak dla laika zakładam ze jest to ten kabel z kawałkiem rurki miedzianej. Jego trzeba w którym miejscu wkręcić? Na samym dole pieca jak się domyślam. Tylko pytanie czy tam trzeba sobie na to miejsce zrobić czy juz jest jakaś dziurkado zainstalowania tego ? I zapewnie nie da się tego zrobić bez wyłączenia pieca i spuszczenia wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest czujnik.

Zrób tak. Wyłącz sterownik z sieci trzeba odkręcić taka siwą pokrywkę z tyłu sterownika i tam sa takie zielone kostki na przewody. Znajdz czujnik temp powrotu i wepnij brązowy pod L a niebieski pod N. Przy samym wejściu powrotu do kotła przypnij na rurze ten czujnik na opaski elektryczne i dobrze zaizoluj otuliną do rur. Tylko jak najbliżej kotła. Podobnie z czujnikiem od zaworu 3d - tylko przypnij go za pompą od CO żeby woda zdążyła sie wymieszać.

 

Wody nie trzeba spuszczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik do zaworu przypnij na rurę za za zaworem i pompką co idzie na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to przydała by się izolacja wszystkich rurek w kotłowni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być chyba na środkowym położeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem  i ściągnąłem ten siłownik, mam wrażenie ze nie działał dobrze, nic sie nie kręcił.

Druga sprawa piec dalej nie osiąga zadanej temp a spaliny oscylują w granicach 170-180 zmniejszyłem trochę moc żeby w komin nie leciało, zamknąłem komin i lipa.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włączyłeś go w menu ustawień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.