Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Posiada Ktoś Defro Komfort Eko 12Kw Pz


marvin83

Rekomendowane odpowiedzi

Ekogroszek blokuje przepływ powietrza przez otwory nadmuchowe w koronie, turbinka się zatrzymuje i wyskakuje błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ustawienia standardowe (wentylator) w menu serwis i zobacz czy wystepuje blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co powiecie o tym palniku może lepszy jest ten poprzedni ? Sam się przymierzam do kupna i nie wiem czy wybrać komfort eko duo pz 12kw  czy komfort eko duo  lub komfort eko z rusztem żeliwnym  bo słyszałem że ruszt wodny niektórzy instalatorzy odradzają ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To ze winna jest turbinka to prawda. Nowa nie załatwi sprawy bo problem jest z przepływem powietrza przez palnik. Cofający się nadmiar powietrza powoduje ze turbina zaczyna krecic się zgodnie z ruchem wskazówek zegarka a powinna w odwrotny i sterownik dostaje sygnał o braku obrotów turbinki i wywala błąd.

Odwracanie jej nic nie da, trzeba ją odsunąć. Pisałem gdzieś w którymś z wątków jak sobie z tym poradziłem. Jak odnajdę to napisze.

Moim zdaniem rozwiązanie z halotronem nie nadaje się do małego palnika ekoenergi.

Jak byś wygrzebał paliwo z palnika to zobaczysz ze masz mnostwo miału węglowego który jest powodem słabego przepływu. Przeciwzwój na ślimaku mieli Eko na miał i nic na to nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czyli lepiej palić bez halotronu żeby z tymi ogromnymi spiekami sobie poradzić? Próbowałem szczerze raz bez ale jak dałem za mały nadmuchu to niedopalony węgiel a jak za dużo znów kalafiorus gigantus który blokuje palnik. Czy ktoś wie jak ten kocioł opanować. Czytałem gdzieś że koledzy robią dodatkowe napowietrzenie na koronie. Czy to coś pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.