Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji Defro / Zawór Czterodrogowy


rapec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów na forum,

Zwracam się z prośbą o pomoc w modyfikacji instalacji. Otóż wykonałem instalację grzewczą zgodnie z DTR kotła Defro Kompaktekopell. W instalacji przy zwiększeniu wydajności pompy do grzejników za zaworem czterdrogowym pojawia się hałas - drganie instalacji. Poniżej załączam schemat i foto jak zostało to wykonane w realu.Czy mogę wywalić te zawory różnicowe na obejściu czterodrogowego? Moim zdaniem ten na zasilaniu, w przypadku wyłączenia pompy za czterodrogowym, puszcza wodę do instalacji bo obieg wymusza pompa na podmieszaniu przy piecu. Ten zawór z kolei na powrocie różnicowy powoduje mi podmieszanie gorącej wody z powrotu do kotła z zimną wracającą z grzejników co z kolei oszukuje czujnik za pompą i zawór żle się otwiera (np. kiedy układ się nasyci temp powrotu na kotle jest prawie taka sama jak na zasilaniu). Jak zmodyfikować ten układ, po co Defro proponuje takie rozwiązanie?

post-68556-0-07528800-1475681982_thumb.jpg

post-68556-0-63943800-1475681988_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór różnicowy otwiera się gdy pompa przestaje pracować, ale musi mieć warunki do tego, czyli być powyżej wyjścia z kotła, a instalacja musi mieć możliwość pracy grawitacyjnej. U ciebie ten 4D jest tuż nad posadzką, więc "siły grawitacji" to on doświadczy tylko jak coś na niego spadnie. Poza tym oba zawory są zbędne i spokojnie do wywalenia. Szkoda tylko wysiłku jaki w ich montaż włożyłeś.

 

W Defro były imieniny prezesa jak ten schemat szedł do druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imieniny, lub opracował to dział od betoniarek.

Naczynie przeponowe musu być wprost przy kotle, inaczej w pewnej konfiguracji może zostać odcięte od kotła i powstanie wzrost ciśnienia w instalacji

Zaw 4-D pracuje na pompie obiegu kotłowego a nie na grawitacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.