Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mpm Ds Z Palnikiem Pelletowym - Warto?


Bolczaczko

Rekomendowane odpowiedzi

Palnikowi jest ganz egal do jakiego kotła go wepniesz, byleby wymiennika miał dość.

Lepiej jest względne. Palnik – wygodniej, ale im częściej pracuje tym drożej. Bufor – taniej, ale mniej wygodnie, bo sam się nie naładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent oferuje takie rozwiązanie, palnik wstawiony w przednie górne drzwiczki ( od frontu ) Palnik będzie bezpośrednio pod drzwiczkami górnymi, faktycznie nie ciekawie to wygląda.

 

A co myślisz o Defro optima komfort, czy palnik do tego kotła to dobre rozwiązanie?

 

Ogólnie chcę wstawić kocioł do remontowanego domu,  budynek nie będzie termo-izolowany do wiosny i po dociepleniu chcę wstawić palnik lub dostawić bufor. Jeszcze się nie zdecydowałem, które rozwiązanie wykorzystam. I szukam kotła który dobrze się sprawdzi nie zależnie, czy dołożę palnik, czy dostawię bufor.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień z palników wylatuje po skosie w górę, trudno będzie go "zmusić" aby skierował się  w dół do dyszy DS-a.

Do takiej adaptacji lepsze są górniaki, a Defro mimo rusztu wodnego jest lepszym rozwiązaniem do montażu palnika w dolnych drzwiczkach niż  MPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Zdecydowałem się się na bufor do kotła Mpm DS. Zapożyczyłem schemat i dostosowałem do swoich potrzeb. Mam parę pytań.

 

1. Czy warto przewymiarować grzejniki aby instalacja pracowała po za buforem na niższych temperaturach? Czy przedłuży to rozładowywanie bufora?

2. Jak duże naczynie wzbiorcze zastosować?

3. Wiem że nie powinno być zaworów kulowych przy piecu i buforze, więc jak się zabezpieczyć przed pchaniem grawitacyjnym wody do bufora, np latem gdy będę ogrzewać tylko cwu?

 Czy zawory zwrotne na schemacie to zagwarantują?

4. Zastanawia mnie sterowanie takim układem.

a. Czy ten sterownik nada się do nabijania bufora i cwu http://allegro.pl/sterownik-pompy-c-o-cwu-euroster-e11e-11e-11-e-i6586021339.html

b. A ten do zaworu 3d i regulatora pokojowego http://allegro.pl/tech-sterownik-zaworu-mieszajacego-pompy-st-431n-i6540239555.html

 

Może Panowie znacie jakieś lepsze sterowniki? Nie chciał bym na sterowanie przeznaczyć więcej niż 700 zł z regulatorem pokojowym.

 

Pozdrawiam.post-34500-0-81134200-1478452198_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.